Ridouan Taghi komt volgens zijn advocaat naar pro-formazitting
HILVERSUM (ANP) - Ridouan Taghi, de hoofdverdachte in een groot liquidatieproces, wil aanwezig zijn bij een inleidende zitting bij de rechtbank in Amsterdam in deze zaak op 27 februari. Dat heeft zijn advocaat Inez Weski gezegd in een interview met het tv-programma EenVandaag. Taghi wil dit proces volgens haar meemaken en horen wat er gebeurt en wordt gezegd. Mogelijk gaat hij ook zelf wat zeggen bij de rechtbank, aldus Weski.
Ze geeft ook aan dat Taghi nog niet is verhoord door de recherche. Het Openbaar Ministerie gaat daar helemaal niets over zeggen, aldus een woordvoerder van het landelijk parket, dat het onderzoek leidt. Hij verwijst naar de zitting waar veel zal moeten worden besproken. Taghi wordt verdacht van meerdere liquidaties en pogingen daartoe. Hij zou de opdrachtgever zijn. In de zogeheten Marengo-zaak staan naast Taghi zestien medeverdachten terecht.
Volgens Weski is haar cliënt uiterlijk niet echt veranderd tijdens zijn verblijf in Dubai. Ze bezocht hem in de extra beveiligde gevangenis in Vught, waar Taghi in december naar toe is gebracht nadat hij enkele dagen ervoor was gearresteerd in Dubai.
Weski laat dinsdag aan het ANP weten dat haar cliënt geen bekentenis heeft afgelegd, in tegenstelling tot wat media volgens haar hebben gemeld. Ook stelt ze dat ten onrechte is gesuggereerd dat hij in Iran heeft verbleven, op een soort party-eiland, onder bescherming van de Iraanse autoriteiten. De advocaat stelt dinsdag dat Taghi sinds 25 december 2016 ononderbroken in Dubai is geweest, zoals ook uit onderzoeksbevindingen zou blijken.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
9 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is gebaat bij een "gretig" kabinet dat voortvarend aan de slag wil met klimaatbeleid. Met die boodschap is voorzitter Kees Vendrik van het Nationaal Klimaat Platform aangeschoven bij informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.
17 uur geleden