Richtlijnen Formule 1 nog ongewijzigd ondanks gemor van coureurs
LUSAIL (ANP) - De richtlijnen voor inhaalacties tijdens Formule 1-races worden voor de laatste twee grands prix van dit jaar niet meer aangepast. Dat was een van de uitkomsten van een overleg tussen de twintig coureurs, de internationale autosportfederatie FIA en de stewards bij de Grote Prijs van Qatar. De FIA bracht na afloop een kort verslag naar buiten.
Vooraf was er veel te doen om de zogeheten Driving Standards Guidelines, die sinds 2022 bestaan en onder meer verhelderen wat coureurs wel en niet mogen doen bij inhaalacties. Veel coureurs, onder wie ook Max Verstappen, vinden dat de stewards de richtlijnen verkeerd uitleggen en onterecht straffen uitdelen. Zo was er veel verzet tegen de tijdstraf die Oscar Piastri (McLaren) kreeg na een inhaalactie op Kimi Antonelli (Mercedes) in de Grote Prijs van Brazilië.
De FIA gaf niet al te veel details, maar sprak van een "openhartige discussie, die in een zeer collegiale sfeer verliep". De federatie zegde toe verbeterpunten aan te brengen in het document, maar niet meer dit seizoen. De coureurs brachten bij het overleg in dat ze het belangrijk vinden dat er altijd een ervaren coureur in het panel van de stewards moet zitten. Ook willen ze graag dat er hoorzittingen komen na de race als de stewards aangeven dat ze niet over alle relevante informatie beschikken tijdens de race, aldus de FIA.
Vijf specifieke gevallen waarover onenigheid was tussen coureurs en stewards werden besproken tijdens het overleg. Zo ook een omstreden inhaalactie van Verstappen (Red Bull) op Charles Leclerc (Ferrari) in de Grote Prijs van Mexico, waarbij de coureur van Red Bull buiten de baan kwam.
Meer uit Sport
LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
18 minuten geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
18 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
1 dag geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
1 dag geleden