Richarlison helpt Brazilië aan zege op Duitsland
YOKOHAMA (ANP) - Richarlison heeft Brazilië aan een gewenste start van het olympisch voetbaltoernooi geholpen. De aanvaller van Everton scoorde driemaal tegen Duitsland in Yokohama (4-2).
De 24-jarige Richarlison is dispensatiespeler bij Brazilië, net als de 38-jarige Dani Alves. Hij scoorde driemaal in het eerste half uur. Matheus Cunha miste in de eerste helft een strafschop voor Brazilië. Na rust profiteerde Nadiem Amiri van een foutje van de Braziliaanse doelman Santos. Ragnar Ache maakte het duel in de 84e minuut nog even spannend (3-2). Maar in blessuretijd bepaalde Paulinho de eindstand.
Duitsland speelde vanaf de 63e minuut met een man minder. Maximilian Arnold werd met twee gele kaarten van het veld gestuurd. Antony had een basisplaats bij Brazilië. De aanvaller van Ajax bereidde de openingstreffer voor.
Argentinië verloor verrassend van Australië (0-2). Lachlan Wales en Marco Tilio maakten de doelpunten in Sapporo. Argentinië speelde in de tweede helft met een man minder. Francisco Ortega kreeg in blessuretijd van de eerste helft twee gele kaarten.
Eerder op donderdag ging Frankrijk hard onderuit tegen Mexico (4-1). Alexis Varga, Sebastian Cordova, Uriel Antuna en Eduardo Aguirre maakten de doelpunten voor Mexico. Pierre-André Gignac benutte bij een achterstand van 2-0 een strafschop voor Frankrijk.
Ook Spanje stelde teleur tijdens de eerste groepswedstrijd. De ploeg bleef tegen Egypte steken op een gelijkspel (0-0). Spanje kan tijdens de Spelen beschikken over Unai Simon, Eric García, Pedri, Dani Olmo en Mikel Oyarzabal. Zij maakten ook deel uit van de Spaanse selectie voor het EK. Ook Dani Ceballos (Real Madrid) en Óscar Mingueza (Barcelona) zijn naar Japan gereisd.
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geleden