Richardson vindt Lavreysen nu al de grootste aller tijden
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Volgens Matthew Richardson is Harrie Lavreysen nu al de 'GOAT' van het baanwielrennen. De Australiër eindigde zowel op de sprint als de keirin als tweede achter de Nederlander, die de Spelen van Parijs verliet met drie gouden medailles.
"Hij is de beste aller tijden wellicht", zei de 25-jarige Richardson, al enkele jaren de grootste uitdager. "Harrie heeft al dertien wereldtitels op zak. Hij wint gewoon alles. Ik heb hem een keer een titel afgesnoept in de Champions League. Om zo dicht in de buurt te zitten van iemand die zo goed is, is wonderbaarlijk."
Richardson, die de term GOAT (greatest of all time) gebruikte voor de twee jaar oudere Nederlander, keek een paar jaar geleden nog bewonderend naar zijn grootste concurrent. "Ik zag van dichtbij hoe snel hij was en hoe groot het gat was. Het is geweldig dat ik nu in zijn buurt kan komen."
Lavreysen (27) heeft nu vijf gouden olympische medailles.
Meer uit Sport
CHAAM (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft de 86e editie van de Acht van Chaam gewonnen. De 33-jarige sprinter van Soudal Quick-Step hield in het criterium in Brabant de Nederlanders Olav Kooij en Huub Artz achter zich.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Marianne Vos start in haar vijfde Ronde van Frankrijk als wegkapitein van haar ploeg Visma - Lease a Bike, die net als vorig jaar met Pauline Ferrand-Prévot de Tour wil winnen. De 39-jarige wielrenster zal echter niet aarzelen om voor een ritzege te gaan als de kans zich voordoet, vertelde ze in een online persgesprek in de aanloop naar de start zaterdag in het Zwitserse Lausanne.
4 uur geledenAALBORG (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed meteen de eerste etappe van de Ronde van Denemarken op zijn naam geschreven. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na een rit over een kleine 198 kilometer met start en finish in Aalborg de snelste van een kleine groep.
5 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot krijgt een Nederlands getinte ploeg mee in haar poging om voor het tweede jaar op rij namens Visma-Lease a Bike de Tour de France Femmes te winnen. De Française heeft behalve landgenote Marion Bunel vijf Nederlandse ploeggenoten naast zich bij de Tourstart in het Zwitserse Lausanne zaterdag. Dat zijn Marianne Vos, Lieke Nooijen, Daniek Hengeveld, Femke de Vries en Sarah van Dam.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Schaatsteam X²O Badkamers heeft Bart Swings een contract tot het einde van zijn carrière gegeven. De ploeg zegt met de verlenging het vertrouwen uit te spreken in de 35-jarige Belgische schaatser. Swings won als lid van de ploeg van de broers Martin en Erwin ten Hove goud op de massastart op de Olympische Spelen van Beijing 2022, twee wereldtitels op de massastart en vier Europese titels op dit onderdeel.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeysters heeft vier speelsters in zijn WK-selectie opgenomen die nog niet eerder een eindtoernooi speelden. Het gaat om Rosa Fernig (Den Bosch), Daantje de Kruijff (Amsterdam), Guusje Moes en Eline Jansen (beiden Kampong).
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wimbledon heeft dit jaar een recordaantal bezoekers getrokken ondanks de overlap met het WK voetbal. Organisator The All England Club meldt dat 550.151 toeschouwers het grandslamtoernooi bezochten, iets meer dan in 2025.
10 uur geleden