Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Richard Rogers, Britse ontwerper Centre Pompidou, overleden

Richard Rogers, Britse ontwerper Centre Pompidou, overleden

LONDEN (ANP) - De Britse topontwerper Richard Rogers is op 88-jarige leeftijd overleden, melden diverse buitenlandse media. Zijn zoon, Roo Rogers, heeft dat volgens The New York Times bevestigd. Waaraan hij is overleden, is niet bekendgemaakt.

Samen met Renzo Piano ontwierp Rogers Centre Pompidou, het toonaangevende centrum voor moderne kunst in Parijs. Het museum met zijn kleurrijke pijpen en buizen aan de gevel behoort tot de belangrijkste attracties van Parijs en werd in 1977 geopend. Het centrum bezit met meer dan 100.000 werken een van de belangrijkste collecties van moderne en hedendaagse kunst.

Rogers wordt volgens de BBC beschouwd als een van de meest succesvolle en invloedrijkste architecten ter wereld. Hij ontwierp onder meer de Millennium Dome in Londen, het Europees Hof voor de Rechten van de Mens in Straatsburg en terminals van het Britse vliegveld Heathrow en luchthaven Barajas in Madrid. In 2007 kreeg Rogers de Pritzker Architectuurprijs, de hoogste internationale onderscheiding voor architecten. In 1991 werd hij geridderd.

Meer uit Buitenland

Nieuwe aanhouding in terreuronderzoek naar vliegbasis Fairford

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft een nieuwe verdachte aangehouden in verband met de verdachte busjes bij de luchtmachtbasis RAF Fairford. Het gaat om een 22-jarige Brit, meldt de antiterreurpolitie. Hij wordt verdacht van het voorbereiden van terreurdaden. Eerder werden zes anderen aangehouden. Zij zijn op borgtocht vrijgelaten.

24 minuten geleden
Von der Leyen: situatie in Zwarte Zee baart steeds meer zorgen

STRAATSBURG (ANP) - De situatie in de Zwarte Zee baart steeds meer zorgen, stelt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie op X. "Commerciële schepen, en onschuldige bemanningen, worden doelwit van aanvallen, waarbij op zee al levens verloren zijn gegaan."

48 minuten geleden
AfD'er Tobias Rausch verkozen tot voorzitter deelstaatparlement

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - AfD-politicus Tobias Rausch is verkozen tot voorzitter van het deelstaatparlement van Saksen-Anhalt. Het is voor het eerst dat de radicaal-rechtse partij de positie van voorzitter van een deelstaatparlement invult.

1 uur geleden
Spaans kabinet akkoord met woningplannen die parlement wegstemde

MADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse kabinet heeft ingestemd met maatregelen voor de hervorming van de woningmarkt. Waarschijnlijk kan premier Pedro Sánchez daardoor nu alsnog de plannen invoeren die het parlement vrijdag wegstemde. Dat zorgde ervoor dat Sánchez vervroegde verkiezingen uitschreef.

1 uur geleden
Aantal Duitse dienstweigeraars verdriedubbeld

BERLIJN (ANP) - Het aantal Duitsers dat zegt wegens gewetensbezwaren niet in militaire dienst te willen, is vergeleken met vorig jaar nu al verdrievoudigd, melden Duitse media. De opkomstplicht is net als in Nederland ook in Duitsland opgeschort, maar jongeren worden wel weer gekeurd.

1 uur geleden
Spaans Hooggerechtshof trekt arrestatiebevel Puigdemont in

MADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse Hooggerechtshof heeft het arrestatiebevel tegen de Catalaanse oud-regiopresident en separatistenleider Carles Puigdemont ingetrokken. Eerder op dinsdag maakte het Grondwettelijk Hof in dat land al de weg vrij voor zijn terugkeer. Puigdemont leeft al jaren in het buitenland, nadat hij in 2017 het land was ontvlucht om de gevolgen te ontlopen van het illegaal uitgeschreven referendum over Catalaanse onafhankelijkheid.

1 uur geleden
Mogelijk terugkeer Catalaanse separatistenleider na uitspraak hof

MADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse Grondwettelijke Hof heeft de weg vrijgemaakt voor de terugkeer van de Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont. Die verkeert al jarenlang in ballingschap in het buitenland, maar door de nieuwe uitspraak maakt hij aanspraak op een amnestieregeling.

2 uur geleden