Richard Rogers, Britse ontwerper Centre Pompidou, overleden
LONDEN (ANP) - De Britse topontwerper Richard Rogers is op 88-jarige leeftijd overleden, melden diverse buitenlandse media. Zijn zoon, Roo Rogers, heeft dat volgens The New York Times bevestigd. Waaraan hij is overleden, is niet bekendgemaakt.
Samen met Renzo Piano ontwierp Rogers Centre Pompidou, het toonaangevende centrum voor moderne kunst in Parijs. Het museum met zijn kleurrijke pijpen en buizen aan de gevel behoort tot de belangrijkste attracties van Parijs en werd in 1977 geopend. Het centrum bezit met meer dan 100.000 werken een van de belangrijkste collecties van moderne en hedendaagse kunst.
Rogers wordt volgens de BBC beschouwd als een van de meest succesvolle en invloedrijkste architecten ter wereld. Hij ontwierp onder meer de Millennium Dome in Londen, het Europees Hof voor de Rechten van de Mens in Straatsburg en terminals van het Britse vliegveld Heathrow en luchthaven Barajas in Madrid. In 2007 kreeg Rogers de Pritzker Architectuurprijs, de hoogste internationale onderscheiding voor architecten. In 1991 werd hij geridderd.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een uitnodiging gekregen om toe te treden tot de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, dat in het midden liet of het land zal ingaan op de uitnodiging.
19 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten na een Russische aanval duizenden gebouwen zonder verwarming. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko, die spreekt over 5635 getroffen panden. Het zou in de meeste gevallen gaan om hoogbouw die eerder deze maand ook al zonder verwarming kwam te zitten door Russische aanvallen. Een vrouw raakte bij de aanvallen gewond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale media opnieuw een bericht gedeeld van NAVO-topman Mark Rutte. In de tekst staat dat Rutte zijn mediaoptredens in Davos zal gebruiken om aandacht te vragen voor het werk van Trump in Syrië, Gaza en Oekraïne. Ook stelt de NAVO-topman zich in te zetten om een weg vooruit te vinden rond Groenland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een "erg goed" telefoongesprek over Groenland te hebben gehad met NAVO-topman Mark Rutte. "Ik heb ingestemd met een bijeenkomst van de verschillende partijen in Davos, Zwitserland", schrijft Trump op zijn platform Truth Social. "Zoals ik heel duidelijk aan iedereen heb uitgelegd, is Groenland van cruciaal belang voor de nationale en wereldwijde veiligheid. Er is geen weg terug, daar is iedereen het over eens!"
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
6 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
8 uur geleden