Richard de Mos niet beschikbaar als wethouder in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Richard de Mos, oprichter en leider van de grootste partij in Den Haag, is niet beschikbaar om wethouder te worden. Hij zegt dat hij daarmee tegemoet wil komen aan de bezwaren van andere partijen. Die willen niet met hem in een college, omdat hij zich schuldig zou hebben gemaakt aan ambtelijke corruptie toen hij eerder wethouder was. Het Openbaar Ministerie doet daar nog onderzoek naar.
De partij van De Mos, Hart voor Den Haag/Groep de Mos, kreeg deze week de meeste stemmen bij de gemeenteraadsverkiezingen. Bijna 31.000 Hagenaars stemden op de partij, die daardoor steeg van acht naar negen zetels.
Vier jaar geleden won de partij ook. De Mos werd toen wethouder, net als partijgenoot Rachid Guernaoui. Na ruim een jaar deed de Rijksrecherche een inval bij de kantoren van De Mos en Guernaoui op het stadhuis en bij hen thuis. Als wethouders zouden ze bevriende ondernemers hebben geholpen met vergunningen in ruil voor donaties. De Mos en Guernaoui zeggen dat ze onschuldig zijn. Vanwege de verdenkingen viel de Haagse coalitie uiteen en belandde Hart voor Den Haag in de oppositie.
Het huidige college boekte ook winst. D66 ging van zes naar acht zetels en is nu de tweede partij in de hofstad. VVD (7), GroenLinks (5), CDA (3) en PvdA (3) bleven even groot. Daarmee behielden de collegepartijen hun meerderheid. Ze zouden dus zonder De Mos verder kunnen besturen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
16 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
20 uur geleden