Richard de Mos geïnstalleerd als waterschapsbestuurder
DELFT (ANP) - Richard de Mos is woensdagmiddag geïnstalleerd in het algemeen bestuur van Hoogheemraadschap Delfland. De van corruptie verdachte oud-wethouder van Den Haag is lijsttrekker voor BVNL.
De Mos legde woensdagmiddag de eed af bij zijn installatie. Na het "zo waarlijk helpe mij God almachtig" kreeg hij felicitaties van dijkgraaf Piet-Hein Daverveldt. Mogelijk kan De Mos zijn werk voor het waterschap na 21 april niet voortzetten als de rechtbank in Rotterdam hem veroordeelt voor corruptie en de eis van het Openbaar Ministerie volgt.
Het OM eiste op 1 februari een onvoorwaardelijke celstraf van 22 maanden tegen De Mos. Ook zou hij een verbod van vier jaar moeten krijgen om in het bestuur van een gemeente, provincie of waterschap te zitten. De Mos zou in ruil voor donaties aan zijn partij bevriende ondernemers hebben geholpen, bijvoorbeeld met vergunningen. Zelf heeft hij dat altijd ontkend.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Kinderen op de basis- en middelbare school zouden hun telefoon ook niet mee mogen nemen naar het schoolplein of de aula in de pauze. Dat is een van de maatregelen die het kabinet voorstelt op het gebied van kinderen in de onlinewereld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen wil woensdagochtend ministers naar het parlement roepen, omdat er nog een stapel onbeantwoorde schriftelijke vragen ligt. Er komt een extra vragenuur, om bewindspersonen te motiveren om in het vervolg "slechts in uitzonderlijke en uitlegbare situaties" de deadline te overschrijden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 hebben hun wetsvoorstel om versterkte gebedsoproepen te verbieden ingediend bij de Tweede Kamer. De partijen zijn al langer bezig met zo'n verbod.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken wil dat er grondig onderzoek komt naar het oneerlijk behandelen van mensen met een biculturele achternaam door het UWV bij fraudeonderzoek. "Ik wil dat dit tot de bodem wordt uitgezocht."
3 uur geledenN i e u w bericht, met reactie Flávio Bolsonaro in laatste alinea
8 uur geledenRIGA (ANP/DPA) - De alliantie Verenigde Lijst van premier Andris Kulbergs heeft volgens voorlopige uitslagen een historische overwinning behaald bij de parlementsverkiezingen in Letland. De groepering uit het politieke midden veroverde 41 van de honderd zetels in het parlement van de EU- en NAVO-lidstaat.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) krijgt "in toenemende mate twijfel" bij zijn wetsvoorstel over het tijdelijk afschaffen van dwangsommen rond WIA-aanvragen. Dat zei de bewindsman zondag in Buitenhof. Mensen hebben recht op geld als het UWV te lang doet over hun aanvraag, maar vanwege grote achterstanden wilde Vijlbrief tijdelijk van de bestuurlijke boetes af.
22 uur geleden