Ricciardo voortijdig weg bij Formule 1-team McLaren
WOKING (ANP) - Daniel Ricciardo vertrekt aan het einde van dit seizoen bij Formule 1-renstal McLaren. Dat is een jaar eerder dan verwacht, want de Australiër had een contract voor nog een jaar. Het Britse team meldt dat met wederzijdse instemming de verbintenis voortijdig wordt beëindigd.
De positie van de 33-jarige Ricciardo bij McLaren was al wankel. Hij reed sinds 2021 voor het team en wist vorig jaar weliswaar de Grote Prijs van Italië te winnen, maar zijn resultaten bleven meestal onder de verwachtingen. Hij moest ook keer op keer zijn jongere ploeggenoot Lando Norris voor zich dulden.
Norris blijft bij McLaren en de verwachting is dat de Australiër Oscar Piastri in 2023 het stoeltje van Ricciardo overneemt. Het is nog onduidelijk of de oud-teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull voor volgend jaar een ander team in de Formule 1 weet te vinden.
Carrière
Ricciardo is een oudgediende in de koningsklasse. Hij won in totaal acht grands prix in meer dan 220 starts, zeven daarvan als coureur van Red Bull. Hij verliet de Oostenrijkse stal aan het einde van 2018 en koos voor een nieuw avontuur bij Renault. Na twee jaar verruilde hij dat team voor McLaren.
"We hebben van beide kanten heel veel energie erin gestopt, maar het heeft gewoon niet gewerkt zoals we wilden", lichtte de Australiër zijn vertrek toe aan zijn 7,3 miljoen volgers op Instagram. "We hebben veel discussie gevoerd, maar uiteindelijk zijn we het erover eens geworden dat het voor mij en het team het beste is als we uit elkaar gaan. Het was niettemin een voorrecht om voor McLaren te racen."
Hij maakt het seizoen af bij McLaren en zal alles geven wat hij in zich heeft, zei Ricciardo. "Wat er in het verschiet ligt, weet ik niet. Ik zal te zijner tijd mijn toekomstplannen bekendmaken." Het kan zijn dat hij terugkeert naar Renault, dat nu onder de naam Alpine rijdt in de Formule 1. Het stoeltje van Fernando Alonso, die naar Aston Martin verhuist, komt vrij. Alpine kondigde eerder aan dat reserve Piastri de opvolger van Alonso zou worden, maar de kampioen in de Formule 2 ontkende dat er een overeenkomst was met Alpine en liet doorschemeren dat hij naar McLaren zou gaan.
Meer uit Sport
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.
9 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.
10 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.
13 uur geledenAUSTIN (ANP) - Kimi Antonelli heeft met de zege in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 voor het grijpen. De Italiaan bleef in zijn Mercedes de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari en Max Verstappen in de Red Bull voor en won met grote voorsprong zijn negende Grand Prix.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor (30) noemt zijn titel in Brussel "de lekkerste" van zijn vier eindzeges op ATP-toernooien. "Iedere titel heeft iets. In Pune won ik mijn eerste. Dat was bijzonder. Mijn tweede was in Den Bosch in eigen land. Ook bijzonder. Mijn zege op Mallorca was in een tijd dat ik op mijn best was. En nu win ik vanuit een heel moeilijke periode. Daarom is dit misschien wel de lekkerste."
16 uur geleden