Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ricciardo voortijdig weg bij Formule 1-team McLaren

Ricciardo voortijdig weg bij Formule 1-team McLaren

WOKING (ANP) - Daniel Ricciardo vertrekt aan het einde van dit seizoen bij Formule 1-renstal McLaren. Dat is een jaar eerder dan verwacht, want de Australiër had een contract voor nog een jaar. Het Britse team meldt dat met wederzijdse instemming de verbintenis voortijdig wordt beëindigd.

De positie van de 33-jarige Ricciardo bij McLaren was al wankel. Hij reed sinds 2021 voor het team en wist vorig jaar weliswaar de Grote Prijs van Italië te winnen, maar zijn resultaten bleven meestal onder de verwachtingen. Hij moest ook keer op keer zijn jongere ploeggenoot Lando Norris voor zich dulden.

Norris blijft bij McLaren en de verwachting is dat de Australiër Oscar Piastri in 2023 het stoeltje van Ricciardo overneemt. Het is nog onduidelijk of de oud-teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull voor volgend jaar een ander team in de Formule 1 weet te vinden.

Carrière

Ricciardo is een oudgediende in de koningsklasse. Hij won in totaal acht grands prix in meer dan 220 starts, zeven daarvan als coureur van Red Bull. Hij verliet de Oostenrijkse stal aan het einde van 2018 en koos voor een nieuw avontuur bij Renault. Na twee jaar verruilde hij dat team voor McLaren.

"We hebben van beide kanten heel veel energie erin gestopt, maar het heeft gewoon niet gewerkt zoals we wilden", lichtte de Australiër zijn vertrek toe aan zijn 7,3 miljoen volgers op Instagram. "We hebben veel discussie gevoerd, maar uiteindelijk zijn we het erover eens geworden dat het voor mij en het team het beste is als we uit elkaar gaan. Het was niettemin een voorrecht om voor McLaren te racen."

Hij maakt het seizoen af bij McLaren en zal alles geven wat hij in zich heeft, zei Ricciardo. "Wat er in het verschiet ligt, weet ik niet. Ik zal te zijner tijd mijn toekomstplannen bekendmaken." Het kan zijn dat hij terugkeert naar Renault, dat nu onder de naam Alpine rijdt in de Formule 1. Het stoeltje van Fernando Alonso, die naar Aston Martin verhuist, komt vrij. Alpine kondigde eerder aan dat reserve Piastri de opvolger van Alonso zou worden, maar de kampioen in de Formule 2 ontkende dat er een overeenkomst was met Alpine en liet doorschemeren dat hij naar McLaren zou gaan.

Meer uit Sport

UCI-baas voorziet geen snelle hittemaatregelen in wielrennen

MONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI vindt dat het wielrennen zich moet aanpassen aan de steeds hetere Europese zomers, maar voorziet de komende jaren nog geen drastische wijzigingen. Begin dit jaar vroeg de UCI aan onder meer renners, ploegen en wedstrijdorganisatoren om mee te denken over de toekomst van het wielrennen, maar geen enkele suggestie ging over hittemaatregelen. Daarmee zijn ingrijpende veranderingen aan de wielerkalender in ieder geval de komende twee jaar uitgesloten.

5 uur geleden
Verstappen is klaar met auto die voelt alsof handrem erop zit

BAKOE (ANP) - Max Verstappen baalt van de wijze waarop zijn auto functioneert in Bakoe. "De auto liep niet. Ik wilde aanzetten. De batterij was niet vol. Hij laadde niet op. Ik ben er wel klaar mee", verzuchtte Verstappen vrijdag bij Viaplay bij de GP van Azerbeidzjan waar hij bij de kwalificatie als achtste eindigde.

12 uur geleden
Verstappen start in Bakoe vanaf de achtste plek, Russell op pole

BAKOE (ANP) - Max Verstappen start zaterdag op het stratencircuit van Bakoe vanaf de achtste plek. De 28-jarige coureur van Red Bull Racing reed bij de kwalificatie voor de GP van Azerbeidzjan een teleurstellende tijd van 1.44,081. George Russell veroverde in zijn Mercedes in een tijd van 1.42,526 de poleposition voor Charles Leclerc van Ferrari.

12 uur geleden
Antonelli raakt muur tijdens kwalificatie op F1-circuit Bakoe

BAKOE (ANP) - Kimi Antonelli heeft tijdens het eerste deel van de kwalificatie op vrijdag de muur geraakt op het stratencircuit van Bakoe. De 20-jarige Italiaan zal zaterdag zeker niet bij de eerste vijftien startplekken staan. Hij is ongedeerd. De rijder van Mercedes gaat aan de leiding van het WK-klassement.

14 uur geleden
Sinner kan titel in Beijing door knieprobleem niet verdedigen

BEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.

15 uur geleden
MotoGP brengt kalender met 22 races uit, TT in Assen eind juni

ASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.

15 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp onderuit in tweede ronde Chengdu

CHENGDU (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Chengdu gestrand. De beste speler van Nederland verloor in China met 4-6 5-7 van Nikoloz Basilasjvili uit Georgië.

16 uur geleden