Ricciardo de snelste in ochtendsessie tweede testdag Formule 1
SAKHIR (ANP) - De Australische coureur Daniel Ricciardo heeft op de tweede testdag van de Formule 1 in Bahrein de beste tijd neergezet in de ochtendsessie. Het snelste rondje van Ricciardo in de McLaren ging in 1.32,215. De Australiër, nieuw bij McLaren, was daarmee 0,124 seconde sneller dan tweevoudig wereldkampioen Fernando Alonso die zijn officiële rentree maakte.
De 39-jarige Spanjaard nam eind 2018 afscheid van de Formule 1, maar is nu bij Alpine F1 terug in de koningsklasse. Alonso brak vorige maand bij een fietsongeluk in Zwitserland zijn bovenkaak. Twee titanium plaatjes moeten die kaak nu bij elkaar houden.
Alonso reed in de ochtend 58 rondes over het circuit van Sakhir, zes meer dan Ricciardo. De Russische nieuwkomer Nikita Mazepin was de meest actieve coureur in de ochtend, hij legde 74 rondes af in de Haas-bolide.
Problemen
Sergio Pérez, de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull, reed 39 rondes en staat halverwege de tweede testdag op de derde plaats. Wereldkampioen Lewis Hamilton kwam ondanks een spin tot 58 rondes. De zevenvoudig wereldkampioen was wel bijna 1,2 seconde minder snel dan Ricciardo. De sessie moest even worden onderbroken nadat Hamilton met zijn Mercedes in de grindbak was beland.
Sebastian Vettel kon door problemen met de versnellingsbak slechts een paar rondjes rijden in zijn Aston Martin. De viervoudig wereldkampioen moet het stuur na de lunch afstaan aan teamgenoot Lance Stroll.
Meer uit Sport
SAN BENEDETTO (ANP) - Jonathan Milan heeft de zevende en laatste etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Italiaan was de snelste in een massasprint van een rit over 142 kilometer van Civitanova Marche naar San Benedetto del Tronto.
37 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.
1 uur geledenÅRE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft haar eerste zege geboekt als olympisch kampioene op de slalom. Ze was de snelste in de wereldbeker in het Zweedse Åre en schreef haar 109e wereldbekerzege bij op haar erelijst.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli behaalde in zijn 26e Formule 1-race zijn eerste overwinning. De 19-jarige Italiaan won de Grote Prijs van China en werd na Max Verstappen de jongste winnaar ooit. "Ik ben sprakeloos en kan wel huilen. Ik heb zoveel te danken aan mijn team. Mercedes heeft me geholpen om mijn droom te verwezenlijken", zei Antonelli kort na afloop in het flashinterview. "Ik wilde heel graag Italië terug aan de top brengen en dat is gelukt."
5 uur geledenCORTINA (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos en paraskiër Jeroen Kampschreur dragen zondag de Nederlandse vlag bij de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina. Dat maakte chef de mission Esther Vergeer bekend. Kampschreur won twee keer goud, Bunschoten-Vos veroverde een zilveren medaille.
5 uur geleden