Ricciardo de snelste in ochtendsessie tweede testdag Formule 1
SAKHIR (ANP) - De Australische coureur Daniel Ricciardo heeft op de tweede testdag van de Formule 1 in Bahrein de beste tijd neergezet in de ochtendsessie. Het snelste rondje van Ricciardo in de McLaren ging in 1.32,215. De Australiër, nieuw bij McLaren, was daarmee 0,124 seconde sneller dan tweevoudig wereldkampioen Fernando Alonso die zijn officiële rentree maakte.
De 39-jarige Spanjaard nam eind 2018 afscheid van de Formule 1, maar is nu bij Alpine F1 terug in de koningsklasse. Alonso brak vorige maand bij een fietsongeluk in Zwitserland zijn bovenkaak. Twee titanium plaatjes moeten die kaak nu bij elkaar houden.
Alonso reed in de ochtend 58 rondes over het circuit van Sakhir, zes meer dan Ricciardo. De Russische nieuwkomer Nikita Mazepin was de meest actieve coureur in de ochtend, hij legde 74 rondes af in de Haas-bolide.
Problemen
Sergio Pérez, de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull, reed 39 rondes en staat halverwege de tweede testdag op de derde plaats. Wereldkampioen Lewis Hamilton kwam ondanks een spin tot 58 rondes. De zevenvoudig wereldkampioen was wel bijna 1,2 seconde minder snel dan Ricciardo. De sessie moest even worden onderbroken nadat Hamilton met zijn Mercedes in de grindbak was beland.
Sebastian Vettel kon door problemen met de versnellingsbak slechts een paar rondjes rijden in zijn Aston Martin. De viervoudig wereldkampioen moet het stuur na de lunch afstaan aan teamgenoot Lance Stroll.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
12 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
15 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
15 uur geleden