Ricarda Lang volgt Baerbock op als voorzitter Duitse Groenen
BERLIJN (ANP/DPA) - Ricarda Lang is de nieuwe partijvoorzitter van de Duitse Groenen. De 28-jarige parlementariër in de Bondsdag werd zaterdag tijdens de online-partijdag met een meerderheid van ruim 75 procent gekozen. Omdat 'Die Grünen' traditiegetrouw worden geleid door een gemengd duo, zal buitenlanddeskundige Omid Nouripour (46) haar de komende jaren terzijde staan. Hij kreeg duidelijk de voorkeur boven twee andere kandidaten.
Voordat beiden in functie treden, moeten de gedelegeerden hun stem formeel nog per brief bevestigen. Ze hebben daar tot 14 februari de tijd voor. Lang verscheen wegens een corona-infectie niet persoonlijk op het podium van het Berlijnse Velodrom, waar een bescheiden aantal kopstukken van de partij zat verzameld. Honderden afgevaardigden volgden de bijeenkomst en haar toespraak eveneens vanuit eigen huis.
Lang, die tot de linkervleugel wordt gerekend, volgt Annalena Baerbock op. Zij leidde de Groenen vier jaar met Robert Habeck, maar trad conform de partijregels terug om minister van Buitenlandse Zaken te worden. Lang presenteerde zich als iemand die praktische verbeteringen belangrijker vindt dan onrealistische idealen. Ze ziet regeringsdeelname als een enorme kans voor de partij, ook als er compromissen nodig zijn.
Levensgrote kans
"We bedrijven geen politiek om elkaar op de schouder te kloppen. Regeren is geen straf maar een levensgrote kans", aldus Lang. Ze wil dat de partij zich profileert en de handen uit de mouwen steekt. "Bij de corona- en ook de klimaatcrisis is afwachten geen optie".
Collega-voorzitter Nouripour, die tot de realisten in de partij behoort, vertelde met Lang te willen bereiken dat de Groenen bij de volgende verkiezingen een serieuze kans maken de bondskanselier te leveren. De in Iran geboren co-preses hoopt meer mensen met een migratieachtergrond te interesseren en te betrekken bij de politiek.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
4 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
4 uur geleden