Ricarda Lang volgt Baerbock op als voorzitter Duitse Groenen
BERLIJN (ANP/DPA) - Ricarda Lang is de nieuwe partijvoorzitter van de Duitse Groenen. De 28-jarige parlementariër in de Bondsdag werd zaterdag tijdens de online-partijdag met een meerderheid van ruim 75 procent gekozen. Omdat 'Die Grünen' traditiegetrouw worden geleid door een gemengd duo, zal buitenlanddeskundige Omid Nouripour (46) haar de komende jaren terzijde staan. Hij kreeg duidelijk de voorkeur boven twee andere kandidaten.
Voordat beiden in functie treden, moeten de gedelegeerden hun stem formeel nog per brief bevestigen. Ze hebben daar tot 14 februari de tijd voor. Lang verscheen wegens een corona-infectie niet persoonlijk op het podium van het Berlijnse Velodrom, waar een bescheiden aantal kopstukken van de partij zat verzameld. Honderden afgevaardigden volgden de bijeenkomst en haar toespraak eveneens vanuit eigen huis.
Lang, die tot de linkervleugel wordt gerekend, volgt Annalena Baerbock op. Zij leidde de Groenen vier jaar met Robert Habeck, maar trad conform de partijregels terug om minister van Buitenlandse Zaken te worden. Lang presenteerde zich als iemand die praktische verbeteringen belangrijker vindt dan onrealistische idealen. Ze ziet regeringsdeelname als een enorme kans voor de partij, ook als er compromissen nodig zijn.
Levensgrote kans
"We bedrijven geen politiek om elkaar op de schouder te kloppen. Regeren is geen straf maar een levensgrote kans", aldus Lang. Ze wil dat de partij zich profileert en de handen uit de mouwen steekt. "Bij de corona- en ook de klimaatcrisis is afwachten geen optie".
Collega-voorzitter Nouripour, die tot de realisten in de partij behoort, vertelde met Lang te willen bereiken dat de Groenen bij de volgende verkiezingen een serieuze kans maken de bondskanselier te leveren. De in Iran geboren co-preses hoopt meer mensen met een migratieachtergrond te interesseren en te betrekken bij de politiek.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
28 minuten geledenPOLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
53 minuten geledenCANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.
1 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin beschuldigt het Verenigd Koninkrijk van betrokkenheid bij een Oekraïense aanval op Brjansk, een stad circa 350 kilometer ten zuidwesten van Moskou. Daarbij vielen dinsdag zeker zes doden en raakten tientallen mensen gewond.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Bij Israëlische aanvallen op het zuiden van Beiroet zijn woensdag zeker vier doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. De doden vielen bij een luchtaanval op een flatgebouw. Meerdere verdiepingen zijn daarbij volledig verwoest. Israël bevestigt bezig te zijn met aanvallen op de stad. Ook in het zuiden van Libanon en in de oostelijke Bekaa-vallei vonden bombardementen plaats.
2 uur geleden