Ribblessure houdt tennisser Nadal zes weken aan de kant
BARCELONA (ANP) - Tennisser Rafael Nadal staat zo'n zes weken aan de kant met een ribblessure. De 35-jarige Spanjaard heeft een zogeheten stressfractuur in een rib opgelopen.
"Ik heb tot nu toe een goed gevoel overgehouden aan dit jaar", reageerde Nadal op zijn blessure. "Ik heb ook goede resultaten geboekt. Ik weet hoe het is om terug te vechten. Ik moet nu eerst geduld hebben voordat ik aan mijn herstel kan werken."
De nummer 3 van de wereld oogde zondag al allesbehalve fit tijdens de finale van het masterstoernooi van Indian Wells. Nadal, begin dit jaar winnaar van de Australian Open, leed tegen de Amerikaan Taylor Fritz zijn eerste nederlaag van 2022 (6-3 7-6).
Nadal nam tijdens de eindstrijd een pijnstiller en liet zich na de verloren eerste set uitgebreid verzorgen. Aan het einde van de tweede set liet hij zich opnieuw door een fysiotherapeut behandelen.
Op 22 mei begint Roland Garros, het grandslamtoernooi op gravel in Parijs dat Nadal al dertien keer won.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
11 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden