Ribblessure houdt tennisser Nadal zes weken aan de kant
BARCELONA (ANP) - Tennisser Rafael Nadal staat zo'n zes weken aan de kant met een ribblessure. De 35-jarige Spanjaard heeft een zogeheten stressfractuur in een rib opgelopen.
"Ik heb tot nu toe een goed gevoel overgehouden aan dit jaar", reageerde Nadal op zijn blessure. "Ik heb ook goede resultaten geboekt. Ik weet hoe het is om terug te vechten. Ik moet nu eerst geduld hebben voordat ik aan mijn herstel kan werken."
De nummer 3 van de wereld oogde zondag al allesbehalve fit tijdens de finale van het masterstoernooi van Indian Wells. Nadal, begin dit jaar winnaar van de Australian Open, leed tegen de Amerikaan Taylor Fritz zijn eerste nederlaag van 2022 (6-3 7-6).
Nadal nam tijdens de eindstrijd een pijnstiller en liet zich na de verloren eerste set uitgebreid verzorgen. Aan het einde van de tweede set liet hij zich opnieuw door een fysiotherapeut behandelen.
Op 22 mei begint Roland Garros, het grandslamtoernooi op gravel in Parijs dat Nadal al dertien keer won.
Meer uit Sport
LAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
1 dag geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
1 dag geleden