Ribblessure houdt tennisser Nadal zes weken aan de kant
BARCELONA (ANP) - Tennisser Rafael Nadal staat zo'n zes weken aan de kant met een ribblessure. De 35-jarige Spanjaard heeft een zogeheten stressfractuur in een rib opgelopen.
"Ik heb tot nu toe een goed gevoel overgehouden aan dit jaar", reageerde Nadal op zijn blessure. "Ik heb ook goede resultaten geboekt. Ik weet hoe het is om terug te vechten. Ik moet nu eerst geduld hebben voordat ik aan mijn herstel kan werken."
De nummer 3 van de wereld oogde zondag al allesbehalve fit tijdens de finale van het masterstoernooi van Indian Wells. Nadal, begin dit jaar winnaar van de Australian Open, leed tegen de Amerikaan Taylor Fritz zijn eerste nederlaag van 2022 (6-3 7-6).
Nadal nam tijdens de eindstrijd een pijnstiller en liet zich na de verloren eerste set uitgebreid verzorgen. Aan het einde van de tweede set liet hij zich opnieuw door een fysiotherapeut behandelen.
Op 22 mei begint Roland Garros, het grandslamtoernooi op gravel in Parijs dat Nadal al dertien keer won.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
50 minuten geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
5 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
12 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
17 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
18 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
20 uur geleden