Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rheinmetall en Leonardo richten bedrijf op voor gevechtstanks

Rheinmetall en Leonardo richten bedrijf op voor gevechtstanks

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Het Duitse wapenbedrijf Rheinmetall en het Italiaanse defensieconcern Leonardo gaan samen een nieuw bedrijf oprichten voor de bouw van gevechtstanks, hebben de ondernemingen bekendgemaakt.

"We creëren een nieuwe zwaargewicht in de Europese tankbouw", zegt Armin Papperger, topman van Rheinmetall. Het nieuwe bedrijf gaat zich eerst richten "op de Italiaanse markt, maar zal later ook andere partnerlanden bedienen die hun gevechtssystemen willen moderniseren", voegde hij toe.

Rheinmetall en Leonardo krijgen elk 50 procent van het nieuwe bedrijf. Het hoofdkantoor komt in Rome. De goedkeuring van toezichthouders wordt tegen 2025 verwacht. De eerste grote order, afkomstig van het Italiaanse leger, heeft een waarde van ruim 2 miljard euro. Het operationele centrum van de nieuwe tankbouwer wordt gevestigd in de Noord-Italiaanse havenstad La Spezia, waar Leonardo al een fabriek heeft.

Rheinmetall heeft de orders dit jaar hard zien stijgen door de oorlog in Oekraïne en de grote investeringen van overheden in defensie. Het totale orderboek aan het eind van de eerste jaarhelft groeide hierdoor naar het recordniveau van 48,6 miljard euro, van 30 miljard euro een jaar eerder.

Rheinmetall is producent van de Leopard-tanks en andere pantservoertuigen en een grote munitieleverancier, bijvoorbeeld van artilleriegranaten. Door de oorlog in Oekraïne vergroten landen hun defensiebudgetten en worden veel wapens en munitie naar Oekraïne gestuurd voor de strijd tegen het Russische leger. Leonardo produceert onder meer gevechtsvliegtuigen, helikopters, radar- en communicatiesystemen en drones.

Meer uit Financieel

ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

46 minuten geleden
Brussel onderzoekt Meta om misbruik marktpositie AI op WhatsApp

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.

2 uur geleden
Verzekeraars beloven hogere premie voor trouwe klant te voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

2 uur geleden
Industrie produceert iets groener, geen langetermijnverbetering

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.

2 uur geleden
Brussel wil financiële markten beter stroomlijnen

BRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.

3 uur geleden
Italiaanse politie onderzoekt modemerken om mogelijke uitbuiting

MILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.

4 uur geleden
AEX-index verder omhoog na koerswinsten op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag verder omhoog na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Die verstevigden de verwachting dat de Federal Reserve volgende week de rente verder gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.

4 uur geleden