Rheinmetall en Leonardo richten bedrijf op voor gevechtstanks
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Het Duitse wapenbedrijf Rheinmetall en het Italiaanse defensieconcern Leonardo gaan samen een nieuw bedrijf oprichten voor de bouw van gevechtstanks, hebben de ondernemingen bekendgemaakt.
"We creëren een nieuwe zwaargewicht in de Europese tankbouw", zegt Armin Papperger, topman van Rheinmetall. Het nieuwe bedrijf gaat zich eerst richten "op de Italiaanse markt, maar zal later ook andere partnerlanden bedienen die hun gevechtssystemen willen moderniseren", voegde hij toe.
Rheinmetall en Leonardo krijgen elk 50 procent van het nieuwe bedrijf. Het hoofdkantoor komt in Rome. De goedkeuring van toezichthouders wordt tegen 2025 verwacht. De eerste grote order, afkomstig van het Italiaanse leger, heeft een waarde van ruim 2 miljard euro. Het operationele centrum van de nieuwe tankbouwer wordt gevestigd in de Noord-Italiaanse havenstad La Spezia, waar Leonardo al een fabriek heeft.
Rheinmetall heeft de orders dit jaar hard zien stijgen door de oorlog in Oekraïne en de grote investeringen van overheden in defensie. Het totale orderboek aan het eind van de eerste jaarhelft groeide hierdoor naar het recordniveau van 48,6 miljard euro, van 30 miljard euro een jaar eerder.
Rheinmetall is producent van de Leopard-tanks en andere pantservoertuigen en een grote munitieleverancier, bijvoorbeeld van artilleriegranaten. Door de oorlog in Oekraïne vergroten landen hun defensiebudgetten en worden veel wapens en munitie naar Oekraïne gestuurd voor de strijd tegen het Russische leger. Leonardo produceert onder meer gevechtsvliegtuigen, helikopters, radar- en communicatiesystemen en drones.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
9 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
14 uur geleden