Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rex wint na millimetersprint Waalse wielerkoers Le Samyn

Rex wint na millimetersprint Waalse wielerkoers Le Samyn

DOUR (ANP) - De Belg Laurenz Rex heeft de Waalse wielerkoers Le Samyn op zijn naam geschreven. De 24-jarige renner van Intermarché-Wanty won na 202 kilometer en de nodige natte kasseistroken in Dour nipt de sprint van een klein peloton.

Rex versloeg op de streep de vier jaar jongere Portugees António Morgado (UAE Team Emirates), al moest er een finishfoto aan te pas komen om de winnaar aan te wijzen. De Nederlandse renners eindigden buiten de top 10.

Met slechts vijf World Tour-teams aan de start in Quaregnon, onder meer het succesvolle Visma - Lease a Bike was afwezig, kreeg een aantal kleinere ploegen een kans om zich te laten zien. Vijf renners, onder wie de Nederlanders Stijn Daemen (VolkerWessels Cycling Team) en Martijn Budding (TDT-Unibet) kregen al snel een aantal minuten voorsprong. Landgenoten Jelle Johannink en Tim Marsman gingen later gezamenlijk in de tegenaanval.

Op 50 kilometer van de streep werden de vluchters teruggehaald, waarna eerst Jonas Rickaert en daarna Thomas Gachignard en Pavel Bittner het probeerden. De Belgische favoriet Arnaud De Lie gleed onderuit in een bocht en stapte af. De achtervolging op de vluchters werd even ontregeld door een grote valpartij, maar Bittner reed even later lek en ook Gachignard werd bijgehaald. Uiteindelijk bleven ongeveer dertig renners over in de eerste groep voor de sprint, waarbij Rex na enig oponthoud als winnaar werd aangewezen.

De Italiaanse Vittoria Guazzini won de koers bij de vrouwen. Zij won de sprint van een groepje van vijf rensters. De Finse Anniina Ahtosalo werd tweede, voor Christina Schweinberger uit Oostenrijk. De Nederlandse rensters Karlijn Swinkels en Anneke Dijkstra werden respectievelijk vierde en vijfde.

Meer uit Sport

Oud-winnaar Alcaraz doet in februari mee aan ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz doet in februari mee aan het ABN AMRO Open. Dat meldt de organisatie van het Rotterdamse tennisevenement. De 23-jarige Alcaraz won het toernooi in 2025. Dit jaar zou de Spanjaard ook meedoen, maar meldde hij zich af omdat hij te vermoeid was.

1 uur geleden
Shelton verslaat Tsitsipas, treft Alcaraz in kwartfinale US Open

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton treft in de kwartfinale van de US Open titelverdediger Carlos Alcaraz. Shelton, de nummer 8 van de plaatsingslijst, rekende in zijn partij uit de vierde ronde overtuigend af met de Griek Stefanos Tsitsipas. Hij won in drie sets: 6-2 6-3 6-4.

4 uur geleden
Tennisser Alcaraz na zege op Paul naar kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.

15 uur geleden
Hamilton wil gedragsregels zwart-op-wit na incident met Leclerc

MONZA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton pleit voor schriftelijke gedragsregels bij Ferrari na de aanrijding met teamgenoot Charles Leclerc aan het begin van de Grote Prijs van Italië. Dat zei de zevenvoudig Britse wereldkampioen in de Formule 1 tegen de media na zijn zesde plaats in Monza. "Toen ik bij Mercedes zat, hadden we gedragsregels opgeschreven. En daardoor ging het nooit echt mis", zei Hamilton.

15 uur geleden
Volleybalsters Turkije prolongeren Europese titel

ISTANBUL (ANP) - De volleybalsters van Turkije hebben de Europese titel geprolongeerd. In Istanbul versloeg de titelverdediger in de finale regerend olympisch en wereldkampioen Italië in vijf sets: 3-2 (16-25 25-22 12-25 25-21 15-10).

16 uur geleden
Sabalenka verslaat Townsend en bereikt kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus rekende in twee sets in New York af met de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-4 6-3.

18 uur geleden
Antonelli kan zege in thuisrace in Monza nog niet bevatten

MONZA (ANP) - Kimi Antonelli kon het kort na zijn zege nog niet geloven dat hij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 op zijn naam had geschreven. De 20-jarige Italiaan was in Monza met zijn Mercedes sneller dan teamgenoot George Russell uit Groot-Brittannië en Max Verstappen in de Red Bull. "Ik had nooit kunnen bedenken dat ik hier zou staan", zei Antonelli, die aanvankelijk van de negentiende positie was gestart.

19 uur geleden