Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rex wint na millimetersprint Waalse wielerkoers Le Samyn

Rex wint na millimetersprint Waalse wielerkoers Le Samyn

DOUR (ANP) - De Belg Laurenz Rex heeft de Waalse wielerkoers Le Samyn op zijn naam geschreven. De 24-jarige renner van Intermarché-Wanty won na 202 kilometer en de nodige natte kasseistroken in Dour nipt de sprint van een klein peloton.

Rex versloeg op de streep de vier jaar jongere Portugees António Morgado (UAE Team Emirates), al moest er een finishfoto aan te pas komen om de winnaar aan te wijzen. De Nederlandse renners eindigden buiten de top 10.

Met slechts vijf World Tour-teams aan de start in Quaregnon, onder meer het succesvolle Visma - Lease a Bike was afwezig, kreeg een aantal kleinere ploegen een kans om zich te laten zien. Vijf renners, onder wie de Nederlanders Stijn Daemen (VolkerWessels Cycling Team) en Martijn Budding (TDT-Unibet) kregen al snel een aantal minuten voorsprong. Landgenoten Jelle Johannink en Tim Marsman gingen later gezamenlijk in de tegenaanval.

Op 50 kilometer van de streep werden de vluchters teruggehaald, waarna eerst Jonas Rickaert en daarna Thomas Gachignard en Pavel Bittner het probeerden. De Belgische favoriet Arnaud De Lie gleed onderuit in een bocht en stapte af. De achtervolging op de vluchters werd even ontregeld door een grote valpartij, maar Bittner reed even later lek en ook Gachignard werd bijgehaald. Uiteindelijk bleven ongeveer dertig renners over in de eerste groep voor de sprint, waarbij Rex na enig oponthoud als winnaar werd aangewezen.

De Italiaanse Vittoria Guazzini won de koers bij de vrouwen. Zij won de sprint van een groepje van vijf rensters. De Finse Anniina Ahtosalo werd tweede, voor Christina Schweinberger uit Oostenrijk. De Nederlandse rensters Karlijn Swinkels en Anneke Dijkstra werden respectievelijk vierde en vijfde.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt met schade vijfde tijd in tweede training Mexico

N i e u w bericht, meer informatie over training na 4e alinea

1 uur geleden
Zonder De Boo is schaatser Talsma de snelste op tweede 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Johan Talsma heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 21-jarige schaatser van Reggeborgh was met een tijd van 34,74 op de tweede 500 meter de beste.

4 uur geleden
Schaatsster Beune wint 1500 meter op kwalificatietoernooi

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige wereldkampioene op de 1500 meter van Team X2O Badkamers was met 1.53,75 sneller dan Marijke Groenewoud (1.54,88) en Gioya Lancee (1.55,08).

5 uur geleden
Leclerc sneller dan Antonelli in eerste vrije training Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Charles Leclerc heeft de snelste ronde gereden tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De Monegask was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez in zijn Ferrari ruim sneller dan Kimi Antonelli. De kampioenschapsleider in de Formule 1 noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd, maar gaf wel 0,659 seconde toe op Leclerc.

5 uur geleden
De Boo op kwalificatietoernooi snelste op eerste 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De 22-jarige wereldkampioen op de 500 meter was de snelste in 34,20. Achter De Boo reden Stefan Westenbroek (34,75) en Sebas Diniz (34,85) naar de tweede en derde tijd.

5 uur geleden
Schaatser Krommenhoek wint 5000 meter op kwalificatietoernooi

HEERENVEEN (ANP) - Jasper Krommenhoek heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de 5000 meter gewonnen. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh bleef met een persoonlijk record van 6.10,83 teamgenoot Marcel Bosker en Wisse Slendebroek van Team Royal A-ware voor.

6 uur geleden
WK-leider Antonelli fit voor eerste vrije training in Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Kampioenschapsleider Kimi Antonelli is fit genoeg om de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad te rijden. Het Formule 1-team van Mercedes plaatste een video op X waarop te zien is dat de jonge Italiaan is gearriveerd op het Autódromo Hermanos Rodríguez. Antonelli sloeg donderdag nog de mediadag over omdat hij last had van een virusinfectie.

7 uur geleden