Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rex wint na millimetersprint Waalse wielerkoers Le Samyn

Rex wint na millimetersprint Waalse wielerkoers Le Samyn

DOUR (ANP) - De Belg Laurenz Rex heeft de Waalse wielerkoers Le Samyn op zijn naam geschreven. De 24-jarige renner van Intermarché-Wanty won na 202 kilometer en de nodige natte kasseistroken in Dour nipt de sprint van een klein peloton.

Rex versloeg op de streep de vier jaar jongere Portugees António Morgado (UAE Team Emirates), al moest er een finishfoto aan te pas komen om de winnaar aan te wijzen. De Nederlandse renners eindigden buiten de top 10.

Met slechts vijf World Tour-teams aan de start in Quaregnon, onder meer het succesvolle Visma - Lease a Bike was afwezig, kreeg een aantal kleinere ploegen een kans om zich te laten zien. Vijf renners, onder wie de Nederlanders Stijn Daemen (VolkerWessels Cycling Team) en Martijn Budding (TDT-Unibet) kregen al snel een aantal minuten voorsprong. Landgenoten Jelle Johannink en Tim Marsman gingen later gezamenlijk in de tegenaanval.

Op 50 kilometer van de streep werden de vluchters teruggehaald, waarna eerst Jonas Rickaert en daarna Thomas Gachignard en Pavel Bittner het probeerden. De Belgische favoriet Arnaud De Lie gleed onderuit in een bocht en stapte af. De achtervolging op de vluchters werd even ontregeld door een grote valpartij, maar Bittner reed even later lek en ook Gachignard werd bijgehaald. Uiteindelijk bleven ongeveer dertig renners over in de eerste groep voor de sprint, waarbij Rex na enig oponthoud als winnaar werd aangewezen.

De Italiaanse Vittoria Guazzini won de koers bij de vrouwen. Zij won de sprint van een groepje van vijf rensters. De Finse Anniina Ahtosalo werd tweede, voor Christina Schweinberger uit Oostenrijk. De Nederlandse rensters Karlijn Swinkels en Anneke Dijkstra werden respectievelijk vierde en vijfde.

Meer uit Sport

Verstappen verovert poleposition voor Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.

13 uur geleden
Tennisser Alcaraz eenvoudig naar derde ronde in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.

15 uur geleden
Ook Spijkers uitgeschakeld, judoka's verlaten WK zonder medaille

BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.

17 uur geleden
Verstappen wil de GP winnen in Singapore, niet de sprintrace

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."

17 uur geleden
Verstappen wint sprintrace in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.

17 uur geleden
Start sprintrace in Singapore uitgesteld na hevige regen

SINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.

18 uur geleden
Mollema 'wil genieten van leven' na afscheid als wielrenner

BERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.

18 uur geleden