Revaliderende Jakobsen geniet van trainingsritjes
ALTEA (ANP) - Pas wanneer Fabio Jakobsen in februari een nieuwe operatie aan zijn gezicht heeft ondergaan, kan de wielrenner uit Heukelum wellicht bepalen wanneer hij weer in koersen gaat uitkomen. De sprinter van Deceuninck - Quick-Step is nog aan het herstellen van een verschrikkelijke val in augustus in de Ronde van Polen. "Ik ben al dankbaar dat ik hier weer met mijn ploeggenoten kan trainen", meldde Jakobsen woensdag bij de virtuele teampresentatie van zijn Belgische ploeg, die in Spanje verblijft voor een trainingskamp.
Jakobsen (24) werd begin augustus in de massasprint van de eerste etappe van de Ronde van Polen in de hekken geduwd door Dylan Groenewegen. De crash bij een snelheid van meer dan 80 kilometer per uur leverde hem tal van breuken op. Met een bijna volledig verbrijzeld gezicht belandde hij in het ziekenhuis, waar hij enkele dagen in kunstmatig coma werd gehouden. Groenewegen werd later door de internationale wielrenunie UCI geschorst voor zijn actie. Hij staat tot begin mei aan de kant.
Jakobsen weet voorlopig niet of hij dan al weer koerst. "Het gevoel op de fiets is goed. Ik rijd hier met de jongens, al keer ik soms eerder terug naar het hotel. Het herstel gaat langzaam, maar beetje bij beetje begin ik me weer wielrenner te voelen. Ik ben blij met waar ik nu sta."
Motivatie
Hij zegt veel motivatie te putten uit de steun van zijn team. "De renners, de staf, iedereen steunt me. Het is ook bijzonder motiverend dat ik in een ploeg rijd met de beste sprinter van de Tour van vorig jaar (de Ier Sam Bennett) en de beste sprinter aller tijden." Daarmee doelde hij op Mark Cavendish, de Brit die na vijf jaar terugkeerde bij de ploeg van manager Patrick Lefevere.
Terugkeren tussen zijn ploegmaats maakt Jakobsen naar eigen zeggen "extreem gelukkig". Waar hij staat in zijn herstel kan hij moeilijk aangeven. "Hoe het met me gaat? In vergelijking met 4 augustus niet goed, in vergelijking met 6 augustus heel goed. Voor het vervolg hangt nu veel af van de komende operatie. Zijn er geen complicaties dan kan ik wellicht iets gaan plannen."
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP) - Charles Leclerc heeft de snelste ronde gereden tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De Monegask was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez in zijn Ferrari ruim sneller dan Kimi Antonelli. De kampioenschapsleider in de Formule 1 noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd, maar gaf wel 0,659 seconde toe op Leclerc.
9 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De 22-jarige wereldkampioen op de 500 meter was de snelste in 34,20. Achter De Boo reden Stefan Westenbroek (34,75) en Sebas Diniz (34,85) naar de tweede en derde tijd.
10 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jasper Krommenhoek heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de 5000 meter gewonnen. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh bleef met een persoonlijk record van 6.10,83 teamgenoot Marcel Bosker en Wisse Slendebroek van Team Royal A-ware voor.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kampioenschapsleider Kimi Antonelli is fit genoeg om de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad te rijden. Het Formule 1-team van Mercedes plaatste een video op X waarop te zien is dat de jonge Italiaan is gearriveerd op het Autódromo Hermanos Rodríguez. Antonelli sloeg donderdag nog de mediadag over omdat hij last had van een virusinfectie.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackster Michelle Velzeboer komt voorlopig niet in actie. De 23-jarige Nederlandse heeft een breukje in haar kuitbeen, heeft onderzoek uitgewezen.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is vrijdag niet de enige vaste Formule 1-coureur die in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad zijn stoeltje afstaat aan een 'rookie'. Het is bekend dat de Japanner Ayumu Iwasa de Red Bull van Verstappen overneemt, maar er zijn nog negen andere jonge racetalenten die achter het stuur kruipen van een auto van een vaste rijder.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich verzekerd van deelname aan de ATP Finals, het eindejaarstoernooi waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen. De Rus versloeg in de kwartfinale van het ATP-toernooi van Wenen de Fransman Adrian Mannarino met 6-2 6-3.
5 uur geleden