Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Revaliderende Jakobsen geniet van trainingsritjes

Revaliderende Jakobsen geniet van trainingsritjes

ALTEA (ANP) - Pas wanneer Fabio Jakobsen in februari een nieuwe operatie aan zijn gezicht heeft ondergaan, kan de wielrenner uit Heukelum wellicht bepalen wanneer hij weer in koersen gaat uitkomen. De sprinter van Deceuninck - Quick-Step is nog aan het herstellen van een verschrikkelijke val in augustus in de Ronde van Polen. "Ik ben al dankbaar dat ik hier weer met mijn ploeggenoten kan trainen", meldde Jakobsen woensdag bij de virtuele teampresentatie van zijn Belgische ploeg, die in Spanje verblijft voor een trainingskamp.

Jakobsen (24) werd begin augustus in de massasprint van de eerste etappe van de Ronde van Polen in de hekken geduwd door Dylan Groenewegen. De crash bij een snelheid van meer dan 80 kilometer per uur leverde hem tal van breuken op. Met een bijna volledig verbrijzeld gezicht belandde hij in het ziekenhuis, waar hij enkele dagen in kunstmatig coma werd gehouden. Groenewegen werd later door de internationale wielrenunie UCI geschorst voor zijn actie. Hij staat tot begin mei aan de kant.

Jakobsen weet voorlopig niet of hij dan al weer koerst. "Het gevoel op de fiets is goed. Ik rijd hier met de jongens, al keer ik soms eerder terug naar het hotel. Het herstel gaat langzaam, maar beetje bij beetje begin ik me weer wielrenner te voelen. Ik ben blij met waar ik nu sta."

Motivatie

Hij zegt veel motivatie te putten uit de steun van zijn team. "De renners, de staf, iedereen steunt me. Het is ook bijzonder motiverend dat ik in een ploeg rijd met de beste sprinter van de Tour van vorig jaar (de Ier Sam Bennett) en de beste sprinter aller tijden." Daarmee doelde hij op Mark Cavendish, de Brit die na vijf jaar terugkeerde bij de ploeg van manager Patrick Lefevere.

Terugkeren tussen zijn ploegmaats maakt Jakobsen naar eigen zeggen "extreem gelukkig". Waar hij staat in zijn herstel kan hij moeilijk aangeven. "Hoe het met me gaat? In vergelijking met 4 augustus niet goed, in vergelijking met 6 augustus heel goed. Voor het vervolg hangt nu veel af van de komende operatie. Zijn er geen complicaties dan kan ik wellicht iets gaan plannen."

Meer uit Sport

Richardson verslaat Lavreysen in finale sprint op EK baan

KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.

6 uur geleden
Winnares van olympische medaille polsstokspringen geschorst

TORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.

6 uur geleden
Dorenbos pakt zilver op omnium bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.

7 uur geleden
Stolz tevreden met snelle trainingsrit op 1500 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.

7 uur geleden
Directeur KNLTB wil gesprek met tennissers na kritiek Griekspoor

AMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.

7 uur geleden
Na Alcaraz meldt ook Zverev zich af voor tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.

8 uur geleden
Van de Wouw start niet in finale bij EK baan, Van der Peet vijfde

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.

8 uur geleden