Revaliderende Jakobsen geniet van trainingsritjes
ALTEA (ANP) - Pas wanneer Fabio Jakobsen in februari een nieuwe operatie aan zijn gezicht heeft ondergaan, kan de wielrenner uit Heukelum wellicht bepalen wanneer hij weer in koersen gaat uitkomen. De sprinter van Deceuninck - Quick-Step is nog aan het herstellen van een verschrikkelijke val in augustus in de Ronde van Polen. "Ik ben al dankbaar dat ik hier weer met mijn ploeggenoten kan trainen", meldde Jakobsen woensdag bij de virtuele teampresentatie van zijn Belgische ploeg, die in Spanje verblijft voor een trainingskamp.
Jakobsen (24) werd begin augustus in de massasprint van de eerste etappe van de Ronde van Polen in de hekken geduwd door Dylan Groenewegen. De crash bij een snelheid van meer dan 80 kilometer per uur leverde hem tal van breuken op. Met een bijna volledig verbrijzeld gezicht belandde hij in het ziekenhuis, waar hij enkele dagen in kunstmatig coma werd gehouden. Groenewegen werd later door de internationale wielrenunie UCI geschorst voor zijn actie. Hij staat tot begin mei aan de kant.
Jakobsen weet voorlopig niet of hij dan al weer koerst. "Het gevoel op de fiets is goed. Ik rijd hier met de jongens, al keer ik soms eerder terug naar het hotel. Het herstel gaat langzaam, maar beetje bij beetje begin ik me weer wielrenner te voelen. Ik ben blij met waar ik nu sta."
Motivatie
Hij zegt veel motivatie te putten uit de steun van zijn team. "De renners, de staf, iedereen steunt me. Het is ook bijzonder motiverend dat ik in een ploeg rijd met de beste sprinter van de Tour van vorig jaar (de Ier Sam Bennett) en de beste sprinter aller tijden." Daarmee doelde hij op Mark Cavendish, de Brit die na vijf jaar terugkeerde bij de ploeg van manager Patrick Lefevere.
Terugkeren tussen zijn ploegmaats maakt Jakobsen naar eigen zeggen "extreem gelukkig". Waar hij staat in zijn herstel kan hij moeilijk aangeven. "Hoe het met me gaat? In vergelijking met 4 augustus niet goed, in vergelijking met 6 augustus heel goed. Voor het vervolg hangt nu veel af van de komende operatie. Zijn er geen complicaties dan kan ik wellicht iets gaan plannen."
Meer uit Sport
HAY-ON-WYE (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft in Wales haar derde ritzege geboekt in de Ronde van Groot-Brittannië. De Nederlandse topsprintster van SD Worx - Protime was in de vierde etappe na ruim 138 kilometer en een aantal klimmetjes de snelste in de straten van Hay-on-Wye.
43 minuten geledenBILZEN (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de vierde etappe van de Renewi Tour gewonnen. De Belg van Alpecin - Premier Tech was na een rit over ruim 187 kilometer tussen Riemst en Bilzen een fractie sneller dan de Nederlander Olav Kooij. Het was de tweede etappezege in de rittenkoers van Philipsen, die ook de leiderstrui overneemt van zijn landgenoot Jenno Berckmoes.
44 minuten geledenCHORZÓW (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is bij de Diamond League-wedstrijd in Chorzów in Polen als tweede geëindigd. De 27-jarige Volendamse kwam tot een afstand van 20,20 meter. De zege ging naar de Amerikaanse Chase Jackson, die 20,92 meter noteerde. Jorinde van Klinken werd negende en laatste met 17,47 meter.
49 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - Kampioenschapsleider Kimi Antonelli is na de sprintrace bij de Dutch Grand Prix in Zandvoort iets uitgelopen in de stand. De 19-jarige Italiaan van Mercedes eindigde in de korte race op het circuit in de duinen als vierde en kwam dankzij zijn 5 verdiende punten op 224 punten.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - George Russell was vooral blij dat de regen viel na de finish van de sprintrace bij de Dutch Grand Prix op Zandvoort. "Als het een ronde eerder was gaan regenen, had de race wel eens heel anders kunnen eindigen", zei de Brit van Mercedes na zijn overwinning in de korte race over 100 kilometer. "Je komt hier met 320 kilometer per uur op de eerste bocht af. Dan kunnen er rare dingen gebeuren als de baan ineens nat is."
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen keek met gemengde gevoelens terug op de sprintrace. De 28-jarige Formule 1-coureur eindigde op de zesde plaats. "Er gebeurde niet heel veel. De andere auto's reden makkelijk weg. Het enige positieve was de snelheid van de auto", zei Verstappen in Zandvoort tegen Viaplay. "Maar inhalen is hier vrijwel onmogelijk."
4 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de laatste Dutch Grand Prix. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 miste de snelheid in zijn Red Bull om mee te kunnen strijden vooraan. George Russell zette zijn poleposition om in de overwinning. De Brit van Mercedes reed vanaf de start aan de leiding en stond die niet meer af.
4 uur geleden