Reuzenslalom in Semmering gestaakt wegens wind
SEMMERING (ANP) - Vanwege sterke windstoten is de reuzenslalom om de wereldbeker voor vrouwen in het Oostenrijkse Semmering maandag gestaakt. Dat gebeurde na de eerste run waarin de Slowaakse Petra Vlhova de snelste was geweest. Skifederatie FIS heeft nog niet gemeld of de uitslag van die eerste manche als einduitslag geldt of dat er op een andere datum nog een tweede run volgt.
Vlhova, die dit seizoen al drie wereldbekerzeges op haar naam heeft staan, hield de Italiaanse Marta Bassino en de Zwitserse Michelle Gisin achter zich. De Amerikaanse Mikaela Shiffrin had de vierde tijd. De Nederlandse Adriana Jelinkova wist zich niet te plaatsen voor de tweede run. Ze had de 35e tijd.
De super-G voor de mannen in Bormio ging niet door vanwege de hevige sneeuwval in het Italiaanse skioord. De FIS schoof die wedstrijd door naar dinsdag, terwijl de voor die dag geplande afdaling is verplaatst naar woensdag.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
27 minuten geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
22 uur geleden