Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: vrijdag deadline voor biedingen op omgevallen banken

Reuters: vrijdag deadline voor biedingen op omgevallen banken

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse toezichthouders geven geïnteresseerde partijen tot vrijdag de tijd om een bod te doen op de failliete Silicon Valley Bank (SVB) en Signature Bank. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De overheidsdienst FDIC, die is aangesteld als bewindvoerder, hoopt dat de gevallen banken zo snel mogelijk terugkeren in private handen.

De FDIC wil de banken het liefst in hun volledigheid verkopen, hoewel de mogelijkheid voor een verkoop van verschillende onderdelen blijft bestaan. Reuters meldt verder dat de FDIC wil dat een eventuele koper van Signature de crypto-activiteiten van die omgevallen bank laat vallen. Signature stond bekend als bank die veel diensten verleende aan bedrijven die actief zijn in de handel in cryptomunten.

Alleen bedrijven met een bankvergunning mogen naar verluidt bieden. Dat verkleint de kans dat investeringsmaatschappijen de kredietverstrekkers inlijven.

Bankrun na zorgen klanten

SVB viel vrijdag om, nadat een bankrun was ontstaan. De bank uit Californië richtte zich vooral op durfinvesteerders en start-ups, en in die klantengroep ontstonden veel zorgen over de stabiliteit van de bank. De Amerikaanse overheid nam zondag de controle over bij Signature Bank in New York. Volgens de financieel toezichthouder van de staat New York kampte ook deze bank met klanten die massaal geld van hun rekeningen haalden. Daarnaast had deze instantie haar vertrouwen in Signature Bank verloren.

De twee faillissementen hebben op de aandelenbeurzen van New York en in Europa voor grote onrust gezorgd. Aandelen van veel banken verloren fors aan waarde.

Meer uit Financieel

Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

3 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

4 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

19 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

21 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

23 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

1 dag geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

1 dag geleden