Reuters: vrijdag deadline voor biedingen op omgevallen banken
NEW YORK (ANP) - Amerikaanse toezichthouders geven geïnteresseerde partijen tot vrijdag de tijd om een bod te doen op de failliete Silicon Valley Bank (SVB) en Signature Bank. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De overheidsdienst FDIC, die is aangesteld als bewindvoerder, hoopt dat de gevallen banken zo snel mogelijk terugkeren in private handen.
De FDIC wil de banken het liefst in hun volledigheid verkopen, hoewel de mogelijkheid voor een verkoop van verschillende onderdelen blijft bestaan. Reuters meldt verder dat de FDIC wil dat een eventuele koper van Signature de crypto-activiteiten van die omgevallen bank laat vallen. Signature stond bekend als bank die veel diensten verleende aan bedrijven die actief zijn in de handel in cryptomunten.
Alleen bedrijven met een bankvergunning mogen naar verluidt bieden. Dat verkleint de kans dat investeringsmaatschappijen de kredietverstrekkers inlijven.
Bankrun na zorgen klanten
SVB viel vrijdag om, nadat een bankrun was ontstaan. De bank uit Californië richtte zich vooral op durfinvesteerders en start-ups, en in die klantengroep ontstonden veel zorgen over de stabiliteit van de bank. De Amerikaanse overheid nam zondag de controle over bij Signature Bank in New York. Volgens de financieel toezichthouder van de staat New York kampte ook deze bank met klanten die massaal geld van hun rekeningen haalden. Daarnaast had deze instantie haar vertrouwen in Signature Bank verloren.
De twee faillissementen hebben op de aandelenbeurzen van New York en in Europa voor grote onrust gezorgd. Aandelen van veel banken verloren fors aan waarde.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
14 uur geleden