Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: vrijdag deadline voor biedingen op omgevallen banken

Reuters: vrijdag deadline voor biedingen op omgevallen banken

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse toezichthouders geven geïnteresseerde partijen tot vrijdag de tijd om een bod te doen op de failliete Silicon Valley Bank (SVB) en Signature Bank. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De overheidsdienst FDIC, die is aangesteld als bewindvoerder, hoopt dat de gevallen banken zo snel mogelijk terugkeren in private handen.

De FDIC wil de banken het liefst in hun volledigheid verkopen, hoewel de mogelijkheid voor een verkoop van verschillende onderdelen blijft bestaan. Reuters meldt verder dat de FDIC wil dat een eventuele koper van Signature de crypto-activiteiten van die omgevallen bank laat vallen. Signature stond bekend als bank die veel diensten verleende aan bedrijven die actief zijn in de handel in cryptomunten.

Alleen bedrijven met een bankvergunning mogen naar verluidt bieden. Dat verkleint de kans dat investeringsmaatschappijen de kredietverstrekkers inlijven.

Bankrun na zorgen klanten

SVB viel vrijdag om, nadat een bankrun was ontstaan. De bank uit Californië richtte zich vooral op durfinvesteerders en start-ups, en in die klantengroep ontstonden veel zorgen over de stabiliteit van de bank. De Amerikaanse overheid nam zondag de controle over bij Signature Bank in New York. Volgens de financieel toezichthouder van de staat New York kampte ook deze bank met klanten die massaal geld van hun rekeningen haalden. Daarnaast had deze instantie haar vertrouwen in Signature Bank verloren.

De twee faillissementen hebben op de aandelenbeurzen van New York en in Europa voor grote onrust gezorgd. Aandelen van veel banken verloren fors aan waarde.

Meer uit Financieel

ASML ziet kansen in India en gaat helpen bij bouw chipfabriek

DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.

3 uur geleden
Japans bedrijf waarschuwt artsen na 20 dode medicijngebruikers

TOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.

5 uur geleden
Beijing: China en VS gaan heffingen op sommige producten verlagen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

6 uur geleden
Swatch-winkels in meerdere landen dicht om overweldigende drukte

BIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.

8 uur geleden
FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

10 uur geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

10 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

12 uur geleden