Reuters: Shell-topman Ben van Beurden treedt volgend jaar terug
LONDEN (ANP) - Shell-topman Ben van Beurden stapt volgend jaar op bij het olie- en gasconcern, al is een exact moment nog niet vastgesteld. Dat schrijft persbureau Reuters op basis van ingewijden binnen het bedrijf. Shell heeft al een shortlist met vier mogelijke kandidaten om de 64-jarige Van Beurden op te volgen.
Van Beurden werkte zijn hele carrière bij Shell. Sinds januari 2014 stond hij bij het olie- en gasconcern aan het roer. Hij kwam in 1983 bij Shell werken. Een woordvoerder van Shell wilde desgevraagd geen commentaar geven op het bericht van Reuters.
Onder leiding van de Nederlander nam Shell in 2016 het Britse energiebedrijf BG Group over voor 53 miljard dollar. Dat was de grootste overname door Shell ooit. Ook werden veel activiteiten verkocht door Shell om schulden af te lossen.
Energietransitie
Daarnaast is Shell zich steeds meer aan het richten op duurzame energiebronnen vanwege de energietransitie. Shell heeft een doelstelling om in 2050 volledig klimaatneutraal te zijn. Het bedrijf krijgt evenwel veel kritiek van milieugroeperingen dat het te weinig zou doen om de uitstoot te verminderen. Vorig jaar won Milieudefensie een rechtszaak tegen Shell over het niet snel genoeg verlagen van de uitstoot.
Verder is Shell onder leiding van Van Beurden op papier een volledig Brits bedrijf geworden. In november vorig jaar besloot Shell om het hoofdkantoor naar het Verenigd Koninkrijk te verplaatsen om de bedrijfsstructuur te versimpelen. Daardoor verloor het concern zijn koninklijke titel Royal Dutch.
Mogelijke opvolgers
Volgens Reuters behoort Wael Sawan tot de mogelijke opvolgers van Van Beurden. Sawan geeft nu leiding aan de activiteiten op het gebied van gas en duurzame energie van het concern. Ook financieel directeur Sinead Gorman en de Shell-bestuurders Huibert Vigeveno en Zoe Yujnovich worden genoemd als mogelijke kandidaten voor de topfunctie. Vigeveno is van het viertal de enige Nederlander.
Shell zette afgelopen kwartaal nog een recordwinst in de boeken, dankzij de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in Oekraïne. Vanwege de Russische invasie van Oekraïne heeft Shell zich volledig teruggetrokken uit Rusland. Daardoor moest het bedrijf miljarden afschrijven op de Russische activiteiten.
Meer uit Financieel
ALBUQUERQUE (ANP/RTR) - Een rechter in de Amerikaanse staat New Mexico heeft socialemediabedrijf Meta een geldstraf opgelegd van 25 miljard dollar (bijna 22,3 miljard euro) voor het misleiden van Facebook-gebruikers rondom hun privacy. Openbaar aanklagers van de staat beschuldigden Meta ervan gebruikers te hebben voorgelogen over de wijdverbreide toegang die andere partijen hadden tot persoonlijke gegevens.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites komen langzaamaan weer online, ziet het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC). Tal van websites gingen uit voorzorg plat nadat duidelijk werd dat in programmeertaal PHP, waarmee websites worden gebouwd, een aantal kritieke kwetsbaarheden zaten. Hierdoor liepen organisaties het risico dat ze gehackt konden worden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP gaan nog maanden gevolgen hebben, ook nu beveiligingsupdates beschikbaar zijn, waarschuwen cybersecurity-experts. Wereldwijd zullen naar verwachting nog een enorm aantal systemen niet direct bijgewerkt worden. Hackers kunnen daar de komende tijd misbruik van maken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een oplossing voor een zwakke plek in programmeertaal PHP die onlangs bekend werd, liet lang op zich wachten. Die vertraging was een "structureel falen", zegt de stichting achter de programmeertaal. De PHP Foundation meldt dat in 2024 al het vermoeden bestond dat een bepaalde kwetsbaarheid kon worden misbruikt. Maar het werk aan een fix liep telkens vast door een gebrek aan overeenstemming binnen het beveiligingsteam van PHP over de juiste oplossing en een relatief klein team van ontwikkelaars met de benodigde kennis.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De kwetsbaarheden in de belangrijke programmeertaal PHP zijn al ruim tien jaar oud. Dat schrijft cyberbeveiliger Wiz, dat de zwakke plekken met behulp van geavanceerde kunstmatige intelligentie zegt te hebben opgespoord.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geen aanwijzingen dat diensten of gegevens van de Commissie zijn getroffen door het beveiligingslek in de programmeertaal PHP. Dat laat een woordvoerder van de Commissie desgevraagd aan het ANP weten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Carrefour heeft een flinke koersval gemaakt op de beurs in Parijs. Het Franse supermarktconcern eindigde 13,8 procent lager, nadat het zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden had bijgesteld. Dat was het gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Op het Damrak in Amsterdam was Randstad de positieve uitschieter. Het uitzendconcern maakte bij de middelgrote fondsen een koerssprong van 20,1 procent na bekendmaking van de kwartaalcijfers.
4 uur geleden