Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: Russische winkels van Nike toch nog steeds open

Reuters: Russische winkels van Nike toch nog steeds open

LONDEN (ANP) - Veel Russische winkels van het Amerikaanse sportmerk Nike waren vrijdag nog gewoon open, ondanks dat Nike al meer dan een week geleden aankondigde dat alle filialen in Rusland tijdelijk dicht zouden gaan in verband met de oorlog in Oekraïne. Dat meldt persbureau Reuters die zelf bij winkels navraag deed of ze wel echt gesloten waren.

Bij een van de zes Moskouse winkels die Reuters telefonisch benaderde zei een medewerker: "We hebben nog geen informatie, maar ik denk dat de winkel nog minstens een maand open zal zijn." Ook vond Reuters informatie op de Russische website van Nike die erop wees dat alle in totaal ongeveer honderd zaken in het land nog "open" zouden zijn.

Een medewerker van het hoofdkantoor van de Russische tak van Nike heeft aan Reuters laten weten dat veel winkels inderdaad nog gewoon in bedrijf zijn. De medewerker zei echter dat "Nike Factory Stores" tijdelijk waren gesloten.

Tegenstrijdige informatie

Dat er zoveel tegenstrijdige informatie naar buiten komt over de Russische filialen ligt waarschijnlijk aan het feit dat een deel van de zaken in Rusland gerund wordt door onafhankelijke partners. Dat is althans de verklaring die Nike zelf geeft. Het bedrijf heeft ook laten weten de informatie op zijn Russische website snel aan te zullen passen.

De afgelopen weken hebben veel buitenlandse bedrijven aangekondigd om Rusland de rug toe te keren. Maar er zijn ook ondernemingen die hier om uiteenlopende redenen moeite mee hebben. Veel levensmiddelenfabrikanten blijven bijvoorbeeld essentiële producten verkopen in het land.

Uniqlo

Eerder koos kledingketen Uniqlo er ook openlijk voor om in Rusland actief te blijven. Maar daarop kwam het Japanse moederbedrijf van Uniqlo later terug nadat er op sociale media kritiek was geuit op de keuze.

Van de grote buitenlandse autofabrikanten is Renault momenteel de enige die de banden in Rusland nog intact lijkt te houden. Volgens ingewijden van persbureau Bloomberg willen de Fransen zo voorkomen dat hun Russische dochter AvtoVaz door de Russische overheid wordt genationaliseerd. Die opstelling van Renault zou ook worden gesteund door de Franse regering, die er eerder bij grote Franse bedrijven op aandrong Rusland niet overhaast te verlaten.

Meer uit Financieel

Rechter keurt schikking Musk met SEC ondanks bedenkingen goed

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Verenigde Staten heeft de schikking van Elon Musk met beurswaakhond SEC goedgekeurd. Dit deed ze ondanks "serieuze bedenkingen" over de overeenkomst, meldde ze.

3 uur geleden
Oplaaiend conflict rond Iran zorgt voor verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten, nadat de Amerikaanse president Donald Trump zich strijdbaar had getoond tegenover Iran. Na beschietingen van tankers in de Straat van Hormuz verklaarde het staatshoofd dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en zinspeelde hij op zware aanvallen.

3 uur geleden
Grote vleesverwerker JBS zwakt klimaatambitie fors af

AMSTELVEEN (ANP) - 's Werelds grootste vleesverwerker, JBS, zwakt zijn klimaatdoelstellingen fors af. Het van oorsprong Braziliaanse bedrijf streeft er niet langer naar om in 2040 per saldo geen broeikasgassen meer uit te stoten, maakt duurzaamheidschef Jason Weller bekend.

4 uur geleden
Amsterdams techbedrijf Mews schrapt 15 procent van de banen om AI

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse techbedrijf Mews schrapt ongeveer 15 procent van de banen, wat neerkomt op zo'n 170 medewerkers. De leverancier van software voor hotels wil meer inzetten op kunstmatige intelligentie (AI) en verwacht daarom met minder medewerkers verder te kunnen gaan.

6 uur geleden
Oorlogsretoriek rond Iran zet Europese beurzen lager

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese aandelenbeurzen zijn flink lager gesloten. De verliezen volgen op oorlogszuchtige taal van de Amerikaanse president Donald Trump richting Iran, dat verantwoordelijk wordt gehouden voor meerdere aanvallen op tankers in de Straat van Hormuz. Trump verklaarde dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en dat de VS zware aanvallen op het land voorbereiden.

8 uur geleden
Rusland verbiedt export van diesel om tekorten te voorkomen

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Rusland heeft de export van diesel verboden om binnenlandse tekorten te voorkomen na Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Moskou stelde eerder al beperkingen in op de export van benzine en kerosine om dezelfde reden.

8 uur geleden
Legere schappen in Jumbo's door probleem distributiecentrum

VEGHEL (ANP) - Jumbo ondervindt problemen met de levering van producten aan supermarkten vanuit een distributiecentrum in Veghel. Dit leidt ertoe dat sommige schappen in supermarkten in het zuiden van Nederland leger zijn, bevestigt een woordvoerster van de supermarktketen na een bericht van vakmedium Distrifood.

8 uur geleden