Reuters: Russische winkels van Nike toch nog steeds open
LONDEN (ANP) - Veel Russische winkels van het Amerikaanse sportmerk Nike waren vrijdag nog gewoon open, ondanks dat Nike al meer dan een week geleden aankondigde dat alle filialen in Rusland tijdelijk dicht zouden gaan in verband met de oorlog in Oekraïne. Dat meldt persbureau Reuters die zelf bij winkels navraag deed of ze wel echt gesloten waren.
Bij een van de zes Moskouse winkels die Reuters telefonisch benaderde zei een medewerker: "We hebben nog geen informatie, maar ik denk dat de winkel nog minstens een maand open zal zijn." Ook vond Reuters informatie op de Russische website van Nike die erop wees dat alle in totaal ongeveer honderd zaken in het land nog "open" zouden zijn.
Een medewerker van het hoofdkantoor van de Russische tak van Nike heeft aan Reuters laten weten dat veel winkels inderdaad nog gewoon in bedrijf zijn. De medewerker zei echter dat "Nike Factory Stores" tijdelijk waren gesloten.
Tegenstrijdige informatie
Dat er zoveel tegenstrijdige informatie naar buiten komt over de Russische filialen ligt waarschijnlijk aan het feit dat een deel van de zaken in Rusland gerund wordt door onafhankelijke partners. Dat is althans de verklaring die Nike zelf geeft. Het bedrijf heeft ook laten weten de informatie op zijn Russische website snel aan te zullen passen.
De afgelopen weken hebben veel buitenlandse bedrijven aangekondigd om Rusland de rug toe te keren. Maar er zijn ook ondernemingen die hier om uiteenlopende redenen moeite mee hebben. Veel levensmiddelenfabrikanten blijven bijvoorbeeld essentiële producten verkopen in het land.
Uniqlo
Eerder koos kledingketen Uniqlo er ook openlijk voor om in Rusland actief te blijven. Maar daarop kwam het Japanse moederbedrijf van Uniqlo later terug nadat er op sociale media kritiek was geuit op de keuze.
Van de grote buitenlandse autofabrikanten is Renault momenteel de enige die de banden in Rusland nog intact lijkt te houden. Volgens ingewijden van persbureau Bloomberg willen de Fransen zo voorkomen dat hun Russische dochter AvtoVaz door de Russische overheid wordt genationaliseerd. Die opstelling van Renault zou ook worden gesteund door de Franse regering, die er eerder bij grote Franse bedrijven op aandrong Rusland niet overhaast te verlaten.
Meer uit Financieel
CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.
51 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.
53 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.
54 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.
3 uur geleden