Reuters: Russische winkels van Nike toch nog steeds open
LONDEN (ANP) - Veel Russische winkels van het Amerikaanse sportmerk Nike waren vrijdag nog gewoon open, ondanks dat Nike al meer dan een week geleden aankondigde dat alle filialen in Rusland tijdelijk dicht zouden gaan in verband met de oorlog in Oekraïne. Dat meldt persbureau Reuters die zelf bij winkels navraag deed of ze wel echt gesloten waren.
Bij een van de zes Moskouse winkels die Reuters telefonisch benaderde zei een medewerker: "We hebben nog geen informatie, maar ik denk dat de winkel nog minstens een maand open zal zijn." Ook vond Reuters informatie op de Russische website van Nike die erop wees dat alle in totaal ongeveer honderd zaken in het land nog "open" zouden zijn.
Een medewerker van het hoofdkantoor van de Russische tak van Nike heeft aan Reuters laten weten dat veel winkels inderdaad nog gewoon in bedrijf zijn. De medewerker zei echter dat "Nike Factory Stores" tijdelijk waren gesloten.
Tegenstrijdige informatie
Dat er zoveel tegenstrijdige informatie naar buiten komt over de Russische filialen ligt waarschijnlijk aan het feit dat een deel van de zaken in Rusland gerund wordt door onafhankelijke partners. Dat is althans de verklaring die Nike zelf geeft. Het bedrijf heeft ook laten weten de informatie op zijn Russische website snel aan te zullen passen.
De afgelopen weken hebben veel buitenlandse bedrijven aangekondigd om Rusland de rug toe te keren. Maar er zijn ook ondernemingen die hier om uiteenlopende redenen moeite mee hebben. Veel levensmiddelenfabrikanten blijven bijvoorbeeld essentiële producten verkopen in het land.
Uniqlo
Eerder koos kledingketen Uniqlo er ook openlijk voor om in Rusland actief te blijven. Maar daarop kwam het Japanse moederbedrijf van Uniqlo later terug nadat er op sociale media kritiek was geuit op de keuze.
Van de grote buitenlandse autofabrikanten is Renault momenteel de enige die de banden in Rusland nog intact lijkt te houden. Volgens ingewijden van persbureau Bloomberg willen de Fransen zo voorkomen dat hun Russische dochter AvtoVaz door de Russische overheid wordt genationaliseerd. Die opstelling van Renault zou ook worden gesteund door de Franse regering, die er eerder bij grote Franse bedrijven op aandrong Rusland niet overhaast te verlaten.
Meer uit Financieel
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
42 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De omvang van de financiële relaties tussen Nederland en het buitenland is dit jaar verder gegroeid, ondanks de wereldwijde geopolitieke spanningen. Dat constateert De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van de derdekwartaalcijfers over het bedrag dat Nederland in het buitenland heeft geïnvesteerd en uitgeleend. Andersom zijn er ook flinke investeringen van buitenlandse bedrijven in Nederland.
5 uur geleden