Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: OPEC+ verlaagt olieproductie waarschijnlijk niet

Reuters: OPEC+ verlaagt olieproductie waarschijnlijk niet

WENEN (ANP) - De groep van grote olieproducerende landen verenigd in de OPEC+ is niet van plan bij de vergadering op komende zondag wijzigingen aan te brengen in de productie. Dat meldden meerdere bronnen bij de OPEC+ aan persbureau Reuters. Eerder werd gespeculeerd dat de landen van de OPEC+ de productie verder zouden kunnen verlagen om zo de olieprijzen te stutten.

Maar volgens vijf ingewijden bij het bondgenootschap van oliekartel OPEC met landen als Rusland en Kazachstan wordt waarschijnlijk vastgehouden aan de huidige productiebeperking van 2 miljoen vaten (van 159 liter) per dag. Twee andere bronnen zeggen dat er wel gesproken zal worden over een eventuele productieverlaging maar dat het onwaarschijnlijk is dat de OPEC+ dat echt gaat doen.

De olieprijzen zijn de afgelopen tijd hard gedaald, vooral door zorgen over de strikte coronalockdowns in 's werelds grootste olie-importeur China en een afzwakkende olievraag door de afkoelende wereldeconomie vanwege de sterke renteverhogingen van centrale banken. De olieprijzen daalden maandag nog naar het laagste niveau sinds december vorig jaar.

Virtueel event

Verder is er veel onduidelijkheid op de oliemarkt door het prijsplafond dat de G7-landen willen invoeren voor Russische olie die via zee wordt vervoerd. Ook wil de Europese Unie een verbod op de import van Russische olie via havens. Deze maatregelen moeten op 5 december ingaan, om zo Rusland te straffen voor de oorlog in Oekraïne.

Overigens werd bekend dat de vergadering van de OPEC+ op het hoofdkantoor in Wenen zondag virtueel zal worden gehouden. In oktober kwam de OPEC+ nog fysiek bijeen wat voor het eerst sinds maart 2020 was, toen de coronapandemie net was uitgebroken. Een oliekenner zegt dat dat mogelijk kan duiden op een korte vergadering met een snel besluit over het handhaven van de productie, waardoor het niet nodig is om persoonlijk bij elkaar te komen in Wenen.

Meer uit Financieel

China start onderzoeken naar chipsector VS, vlak voor overleg

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft twee onderzoeken ingesteld naar de Amerikaanse chipsector. Het ministerie van Handel maakte dat bekend voorafgaand aan geplande handelsbesprekingen tussen beide landen.

10 uur geleden
Franse minister wijt verlaging kredietwaardigheid aan 'wanbeleid'

PARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk vrijdag door ratingbureau Fitch is te wijten aan "decennia van financieel wanbeleid". Dit heeft de Franse demissionaire minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau zaterdag gemeld op X.

12 uur geleden
Beschuldigingen or Prijsvrij/D-reizen vals, stelt Duitse eigenaar

KEULEN (ANP) - Het Duitse winkel- en vakantieconcern REWE stelt dat de beschuldigingen van de ondernemingsraad van Prijsvrij/D-Reizen deze week over tegenwerking "onjuiste beweringen" zijn. De or schreef dat Prijsvrij/D-Reizen soms wordt tegengewerkt door personeel van andere onderdelen van REWE, bijvoorbeeld touroperators in Duitsland. Ze vroegen de raad van commissarissen van REWE om steun voor de Nederlandse reisaanbieder en willen dat concurrent Apollo Reizen onmiddellijk stopt.

13 uur geleden
Farmaceut AstraZeneca schort uitbreiding onderzoekslocatie VK op

CAMBRIDGE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Britse farmacieconcern AstraZeneca heeft plannen voor de uitbreiding van zijn onderzoekslocatie in Cambridge van 200 miljoen pond (zo'n 231 miljoen euro) opgeschort. Het besluit is een tegenslag voor het Verenigd Koninkrijk. De regering van premier Keir Starmer wil de kwakkelende Britse economie juist weer op gang helpen.

14 uur geleden
Regering VS wil goedkeuring windpark bij Maryland laten intrekken

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil de goedkeuring voor een windmolenpark voor de kust van de staat Maryland laten intrekken. De regering heeft een federale rechter gevraagd een vergunning voor het project ter waarde van 6 miljard dollar (ongeveer 5,1 miljard euro) te vernietigen.

15 uur geleden
Fed-bestuurder Cook gaf huis op als vakantieadres, meldt Reuters

WASHINGTON (ANP/RTR) - De van hypotheekfraude beschuldigde bestuurder van de Amerikaanse centrale bank Lisa Cook heeft bij het aanvragen van een hypotheek voor haar huis in de Amerikaanse stad Atlanta aangegeven dat het pand haar "vakantiewoning" is. Dit blijkt volgens Reuters uit een document dat het persbureau heeft ingezien.

16 uur geleden
Ondernemersorganisaties: vertrouwen bedrijfsleven in politiek weg

DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers hebben geen vertrouwen meer in de politiek, melden VNO-NCW en MKB-Nederland na een peiling onder ruim 4000 leden voorafgaand aan Prinsjesdag. Bijna negen op de tien ondernemers zijn ontevreden over de stabiliteit en betrouwbaarheid van Den Haag. De politieke chaos is volgens de ondernemersverenigingen "funest" voor het investeringsklimaat.

18 uur geleden