Reuters: OPEC+ verlaagt olieproductie waarschijnlijk niet
WENEN (ANP) - De groep van grote olieproducerende landen verenigd in de OPEC+ is niet van plan bij de vergadering op komende zondag wijzigingen aan te brengen in de productie. Dat meldden meerdere bronnen bij de OPEC+ aan persbureau Reuters. Eerder werd gespeculeerd dat de landen van de OPEC+ de productie verder zouden kunnen verlagen om zo de olieprijzen te stutten.
Maar volgens vijf ingewijden bij het bondgenootschap van oliekartel OPEC met landen als Rusland en Kazachstan wordt waarschijnlijk vastgehouden aan de huidige productiebeperking van 2 miljoen vaten (van 159 liter) per dag. Twee andere bronnen zeggen dat er wel gesproken zal worden over een eventuele productieverlaging maar dat het onwaarschijnlijk is dat de OPEC+ dat echt gaat doen.
De olieprijzen zijn de afgelopen tijd hard gedaald, vooral door zorgen over de strikte coronalockdowns in 's werelds grootste olie-importeur China en een afzwakkende olievraag door de afkoelende wereldeconomie vanwege de sterke renteverhogingen van centrale banken. De olieprijzen daalden maandag nog naar het laagste niveau sinds december vorig jaar.
Virtueel event
Verder is er veel onduidelijkheid op de oliemarkt door het prijsplafond dat de G7-landen willen invoeren voor Russische olie die via zee wordt vervoerd. Ook wil de Europese Unie een verbod op de import van Russische olie via havens. Deze maatregelen moeten op 5 december ingaan, om zo Rusland te straffen voor de oorlog in Oekraïne.
Overigens werd bekend dat de vergadering van de OPEC+ op het hoofdkantoor in Wenen zondag virtueel zal worden gehouden. In oktober kwam de OPEC+ nog fysiek bijeen wat voor het eerst sinds maart 2020 was, toen de coronapandemie net was uitgebroken. Een oliekenner zegt dat dat mogelijk kan duiden op een korte vergadering met een snel besluit over het handhaven van de productie, waardoor het niet nodig is om persoonlijk bij elkaar te komen in Wenen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
8 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.
14 uur geleden