Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: onderzoek naar vermeend wangedrag hoofdaanklager ICC

Reuters: onderzoek naar vermeend wangedrag hoofdaanklager ICC

DEN HAAG (ANP) - De overkoepelende organisatie van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag stelt een onafhankelijk onderzoek in naar vermeend seksueel wangedrag van hoofdaanklager Karim Khan. Dat melden twee bronnen aan persbureau Reuters. Een van hen zegt dat daartoe donderdag is besloten.

Er circuleert ook een interne brief die aan de lidstaten van het hof is gestuurd, maar die is ongedateerd en ook niet ondertekend. Daarin wordt Khan opgeroepen zijn taken tijdelijk neer te leggen zolang het onderzoek loopt. Het kantoor van de hoofdaanklager wijst voor een reactie naar de advocaten van Khan, die vooralsnog niet hebben gereageerd.

Onlangs is door internationale media al bericht over vermeend wangedrag van Khan. De overkoepelende organisatie van het hof waarin de lidstaten vertegenwoordigd zijn liet toen nog weten dat er eerder inderdaad daarover een melding was binnengekomen, maar dat na een gesprek met het vermeende slachtoffer was besloten geen verder onderzoek te doen. In de interne brief die nu rondgaat staat dat dat wel had moeten gebeuren.

Gevoelig moment

Het wangedrag zou over een tijdspanne van twaalf maanden hebben plaatsgevonden richting een naaste medewerkster en duurde tot afgelopen april. Khan heeft de berichten over het wangedrag eerder tegengesproken en riep zelf onlangs op tot een intern onderzoek.

De beschuldigingen tegen Khan komen op een gevoelig moment, omdat rechters van het hof zich momenteel buigen over zijn verzoek om arrestatiebevelen uit te vaardigen tegen Israëlische leiders om de oorlog in Gaza. Tegenstanders van het strafhof hebben de afgelopen dagen dan ook geprobeerd de beschuldigingen in hun voordeel uit te buiten.

Meer uit Buitenland

VN slaan alarm over burgerdoden door drones in Soedan

GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft alarm geslagen over het hoge aantal burgerdoden dat in Soedan valt door droneaanvallen. Het gaat dit jaar al om zeker 880 personen, zegt Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.

5 minuten geleden
Filipijns parlement stemt in met afzettingsprocedure Sara Duterte

QUEZON CITY (ANP/AFP/RTR) - Een meerderheid van het Filipijnse parlement heeft ingestemd met een afzettingsprocedure tegen vicepresident Sara Duterte. Ze wordt beschuldigd van fraude, corruptie en doodsbedreigingen.

37 minuten geleden
EU legt opnieuw sancties op om ontvoering Oekraïense kinderen

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag sancties ingesteld tegen nog eens zestien mensen en zeven instellingen die verantwoordelijk zijn voor de ontvoering van Oekraïense kinderen. Sinds het begin van de oorlog heeft Rusland naar schatting bijna 20.500 Oekraïense kinderen gedeporteerd en gedwongen naar Rusland overgeplaatst, melden de ministers in een verklaring.

42 minuten geleden
Rusland en Oekraïne melden ondanks bestand nieuwe aanvallen

KYIV/MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne maken ondanks hun driedaagse staakt-het-vuren weer melding van vijandelijkheden. De Oekraïense krijgsmacht sprak over schermutselingen aan het front in de afgelopen 24 uur en zei dat Rusland zondag ook met duizenden drones aanvallen heeft uitgevoerd.

1 uur geleden
EU-lidstaten schrappen opschorting associatieverdrag met Syrië

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de gedeeltelijke opschorting van het samenwerkingsverdrag tussen de EU en Syrië ingetrokken. De handelsbeperkingen die de EU in 2011 invoerde, golden voor de invoer van een aantal Syrische producten, waaronder olie, aardolieproducten, goud, edelmetalen en diamanten. Maandag is daartoe besloten. Dit wordt gezien als een belangrijke stap in het herstel en de versterking van de bilaterale betrekkingen tussen de EU en Syrië.

2 uur geleden
Starmer vecht voor politieke toekomst na verkiezingsnederlaag

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft na de verkiezingsnederlaag van zijn partij beterschap beloofd. Hij erkende in een speech dat er onder kiezers frustratie leeft over de staat van het land, de politiek en hemzelf. "Ik weet dat er mensen zijn die aan me twijfelen. Ik moet hun ongelijk aantonen en dat ga ik doen", verklaarde hij in de speech, die wordt gezien als een poging om zijn premierschap te redden.

2 uur geleden
Kos: in de EU is er plaats voor alle Westelijke Balkanstaten

BRUSSEL (ANP) - Uitbreiding is prioriteit voor de EU, zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding) maandag voor het begin van een overleg tussen de EU-lidstaten en de landen van de Westelijke Balkan. "Ik heb een zeer duidelijke boodschap. Er is plaats voor alle Westelijke Balkanstaten in de Europese Unie." Het gaat om Albanië, Bosnië en Herzegovina, Kosovo, Montenegro, Noord-Macedonië en Servië.

3 uur geleden