Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: onderzoek naar vermeend wangedrag hoofdaanklager ICC

Reuters: onderzoek naar vermeend wangedrag hoofdaanklager ICC

DEN HAAG (ANP) - De overkoepelende organisatie van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag stelt een onafhankelijk onderzoek in naar vermeend seksueel wangedrag van hoofdaanklager Karim Khan. Dat melden twee bronnen aan persbureau Reuters. Een van hen zegt dat daartoe donderdag is besloten.

Er circuleert ook een interne brief die aan de lidstaten van het hof is gestuurd, maar die is ongedateerd en ook niet ondertekend. Daarin wordt Khan opgeroepen zijn taken tijdelijk neer te leggen zolang het onderzoek loopt. Het kantoor van de hoofdaanklager wijst voor een reactie naar de advocaten van Khan, die vooralsnog niet hebben gereageerd.

Onlangs is door internationale media al bericht over vermeend wangedrag van Khan. De overkoepelende organisatie van het hof waarin de lidstaten vertegenwoordigd zijn liet toen nog weten dat er eerder inderdaad daarover een melding was binnengekomen, maar dat na een gesprek met het vermeende slachtoffer was besloten geen verder onderzoek te doen. In de interne brief die nu rondgaat staat dat dat wel had moeten gebeuren.

Gevoelig moment

Het wangedrag zou over een tijdspanne van twaalf maanden hebben plaatsgevonden richting een naaste medewerkster en duurde tot afgelopen april. Khan heeft de berichten over het wangedrag eerder tegengesproken en riep zelf onlangs op tot een intern onderzoek.

De beschuldigingen tegen Khan komen op een gevoelig moment, omdat rechters van het hof zich momenteel buigen over zijn verzoek om arrestatiebevelen uit te vaardigen tegen Israëlische leiders om de oorlog in Gaza. Tegenstanders van het strafhof hebben de afgelopen dagen dan ook geprobeerd de beschuldigingen in hun voordeel uit te buiten.

Meer uit Buitenland

Israël dreigt vergunningen voor hulporganisaties Gaza te stoppen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Tientallen internationale hulporganisaties dreigen geen nieuwe vergunning van Israël te krijgen om hun werk in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever voort te zetten. Volgens Israël voldoen de ngo's, waaronder mogelijk Artsen zonder Grenzen (AzG), niet aan nieuwe strenge registratieregels. Hun huidige vergunningen lopen op 1 januari af.

1 uur geleden
Landen: humanitaire situatie in Gaza verslechterd en catastrofaal

LONDEN (ANP/RTR) - De humanitaire situatie in Gaza is opnieuw verslechterd en blijft catastrofaal, melden Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk en andere landen in een gezamenlijke verklaring. Zij roepen Israël op actie te ondernemen.

2 uur geleden
VAE trekken troepen terug uit Jemen na Saudische deadline

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten halen alle nog aanwezige troepen terug uit Jemen. Saudi-Arabië gaf de VAE eerder op de dag 24 uur de tijd om te vertrekken, maar het land zegt toch dat het beëindigen van de missie in Jemen een vrijwillige keuze was.

4 uur geleden
Polen komt met samenleefcontract voor koppels zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft een wet aangenomen die toestaat dat stellen van hetzelfde geslacht een samenlevingscontract mogen sluiten. Onder de wet kunnen deze koppels notarieel vastleggen hoe bijvoorbeeld huurcontracten, toegang tot elkaars medische gegevens en alimentatie zijn geregeld. Trouwen is voor koppels van hetzelfde geslacht nog altijd verboden in Polen.

4 uur geleden
VS zeggen tientallen IS-leden te hebben uitgeschakeld in Syrië

TAMPA (ANP) - De VS en hun bondgenoten hebben zo'n 25 aanhangers van Islamitische Staat (IS) gedood of gevangengenomen in Syrië sinds hun luchtaanvallen op dat land op 19 december. Dat meldt het onderdeel van de Amerikaanse strijdmacht dat toeziet op het werelddeel, CENTCOM.

5 uur geleden
Bij bankroof Gelsenkirchen is zo'n 30 miljoen euro buitgemaakt

GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bij de inbraak in een Sparkasse-bankfiliaal in het Duitse Gelsenkirchen is naar schatting ongeveer 30 miljoen euro buitgemaakt. Er werd ingebroken in 3200 kluisjes, blijkt uit informatie van veiligheidsbronnen. Zo'n 2500 klanten raakten gedupeerd, wat het mogelijk tot een van de grootste bankovervallen in de recente Duitse geschiedenis maakt.

6 uur geleden
Emiraten: geen wapens voor separatisten in gebombardeerde lading

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten ontkennen dat hun recent aangekomen lading in een haven in Jemen wapens voor separatisten bevatte. Die beschuldiging kwam van de door Saudi-Arabië geleide coalitie, die dinsdag naar eigen zeggen een grote hoeveelheid wapens en gevechtstoestellen had gebombardeerd.

6 uur geleden