Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: Netflix onderzoekt bod op delen Warner Bros. Discovery

Reuters: Netflix onderzoekt bod op delen Warner Bros. Discovery

LOS GATOS (ANP) - Netflix onderzoekt serieus of het een bod wil doen op de studio- en streamingactiviteiten van Warner Bros. Discovery. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De onderneming zou inmiddels een financieel adviseur in de arm hebben genomen. Netflix heeft volgens de bronnen ook toegang gekregen tot de dataroom, die de financiële details bevat die nodig zijn om een bod uit te brengen.

Warner Bros. Discovery zit onder andere achter televisiezenders als CNN en Discovery, maar ook streamingdienst HBO Max valt onder het mediaconglomeraat. De televisiestudio van Warner Bros. produceert ook veel van Netflix-hits, waaronder Running Point, You en Maid.

Het concern, dat in 2022 ontstond door de fusie tussen WarnerMedia en Discovery, kondigde onlangs aan opties te onderzoeken om de waarde voor aandeelhouders te maximaliseren. De keuze daarbij ligt tussen doorgaan met een geplande splitsing, waarbij de film- en televisiestudio's en HBO Max zouden worden gescheiden van de televisietak, of dat het een verkoop van het hele bedrijf of delen ervan zou nastreven.

'Ongevraagde interesse'

Die laatste stap volgde op "ongevraagde interesse" die het entertainmentbedrijf had ontvangen van meerdere partijen voor het hele bedrijf of delen ervan. Ook persbureau Bloomberg hoorde al van ingewijden dat Netflix bij de geïnteresseerde partijen hoorde, evenals het Amerikaanse mediaconcern Comcast. Warner Bros. Discovery weigerde commentaar te geven op de geruchten.

Netflix-topman Ted Sarandos liet investeerders vorige week weten in het algemeen overnamekansen zeker te bekijken. Maar hij zei er ook bij dat Netflix geen interesse zou hebben in de overname van de traditionele televisiezenders van Warner Bros Discovery.

Meer uit Financieel

Greenpeace pleit voor nieuwe taks op 'luxetickets'

AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace pleit voor een nieuwe taks op businessclasstickets en eersteklastickets in de luchtvaartsector. Argument hiervoor is dat de stoelen van deze tickets veel meer ruimte innemen en dus vervuilender zijn.

4 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na zwakke Amerikaanse banencijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag gemengd gesloten. Beleggers reageerden op de publicatie van zwakke Amerikaanse banencijfers over november en oktober. Daaruit kwam naar voren dat er in november 64.000 banen bijkwamen in de Verenigde Staten, na een krimp van 105.000 arbeidsplaatsen in oktober. De werkloosheid steeg van 4,4 procent in september naar 4,6 procent in november, het hoogste niveau sinds 2021.

7 uur geleden
VS dreigen met tegenmaatregelen tegen EU om boetes voor bedrijven

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben gedreigd tegenmaatregelen te nemen tegen de EU en lidstaten vanwege rechtszaken, belastingen, boetes en richtlijnen tegen Amerikaanse dienstverleners. Die zijn volgens het Amerikaanse handelsagentschap USTR "discriminerend en intimiderend".

8 uur geleden
EU-parlementariërs benieuwd naar gevolgen nu benzineauto blijft

STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs moeten nog bezien wat de gevolgen zijn van het afzwakken van het verbod op verbrandingsmotoren voor auto's. Oorspronkelijk moesten autofabrikanten per 2035 auto's produceren die geen CO2 uitstoten. De Europese Commissie heeft voorgesteld dat terug te brengen naar 90 procent minder uitstoot, waarmee productie van hybride auto's mogelijk blijft. CDA'er Tom Berendsen ziet "plussen en minnen" in dat plan van de Commissie.

10 uur geleden
Rechter schrapt 2 miljoen euro boete PostNL om te late bezorging

DEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft de boete van 2 miljoen euro geschrapt die PostNL in 2021 kreeg. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) legde PostNL de boete op. Het bedrijf stelde echter dat er sprake was van overmacht, omdat na de overname van concurrent Sandd problemen ontstonden op het netwerk van dat bedrijf.

10 uur geleden
Volkswagen opgelucht over versoepeling verbod verbrandingsmotoren

WOLFSBURG (ANP/AFP) - Volkswagen, Europa's grootste autofabrikant, is verheugd dat er geen volledig verbod meer komt op nieuw geproduceerde auto's met een verbrandingsmotor in de EU per 2035. Het concern bestempelde de stap van de Europese Unie als "pragmatisch" en "economisch verantwoord".

11 uur geleden
Beurzen lager door zorgen over economie VS, Magnum onderaan AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag omlaag, vooral door zorgen over de Amerikaanse economie. Die zorgen werden vooral aangewakkerd door zwakke banencijfers in de Verenigde Staten.

11 uur geleden