Reuters: J&J heeft miljardendeal babypoederzaken bijna rond
NEW YORK (ANP/RTR) - Medisch concern Johnson & Johnson (J&J) staat op het punt een miljardendeal te sluiten over het afkopen van tienduizenden rechtszaken rond mogelijk kankerverwekkend babypoeder en andere talkproducten. Ingewijden melden tegenover persbureau Reuters dat het concern vrijdag bekend wil maken dat zeker driekwart van de eisers voor de regeling heeft gestemd. Daarmee is bijna 6,5 miljard dollar, ongeveer 5,9 miljard euro, gemoeid.
J&J wil de zaken schikken door bedrijfsonderdelen die talkproducten maakten onder te brengen in een nieuwe dochteronderneming en daarvoor vervolgens een vorm van faillissement aan te vragen. Volgens de bronnen vraagt het dochterbedrijf volgende week faillissementsbescherming aan om de schikking uit te voeren. Een rechter moet zo'n faillissementsregeling goedkeuren en daarvoor heeft J&J driekwart van de stemmen nodig.
Een woordvoerder van het concern zegt niet te kunnen reageren op de deal omdat de stemming nog niet is gecertificeerd.
De mensen die het concern hebben aangeklaagd beweren dat het babypoeder en andere talkproducten van J&J kanker hebben veroorzaakt. J&J stelt nog altijd dat de producten veilig zijn en geen kanker veroorzaken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Nasdaq toonde maandag herstel in New York na de zware koersval op vrijdag. De techzware graadmeter kelderde voor het weekend ruim 4 procent door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. De grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd volgde op een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Door de sterke arbeidsmarkt vrezen beleggers dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen om de inflatie te bestrijden.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Nintendo heeft bekendgemaakt dat het een boete van 35 miljoen euro betaalt om een rechtszaak over kapotte controllers te schikken. De claim werd ingediend door een Franse consumentenorganisatie en gaat over controllers van de Switch-spelcomputer die te snel kapot zouden gaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Twee Marokkaanse banken hebben een schikking getroffen van 175 miljoen euro met het Openbaar Ministerie in Brussel. De Banque Centrale Populaire en haar dochteronderneming Banque Chaabi du Maroc werden verdacht van het uitvoeren van illegale bank-, krediet- en verzekeringsactiviteiten, meldt het parket.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
6 uur geleden