Reuters: J&J heeft miljardendeal babypoederzaken bijna rond
NEW YORK (ANP/RTR) - Medisch concern Johnson & Johnson (J&J) staat op het punt een miljardendeal te sluiten over het afkopen van tienduizenden rechtszaken rond mogelijk kankerverwekkend babypoeder en andere talkproducten. Ingewijden melden tegenover persbureau Reuters dat het concern vrijdag bekend wil maken dat zeker driekwart van de eisers voor de regeling heeft gestemd. Daarmee is bijna 6,5 miljard dollar, ongeveer 5,9 miljard euro, gemoeid.
J&J wil de zaken schikken door bedrijfsonderdelen die talkproducten maakten onder te brengen in een nieuwe dochteronderneming en daarvoor vervolgens een vorm van faillissement aan te vragen. Volgens de bronnen vraagt het dochterbedrijf volgende week faillissementsbescherming aan om de schikking uit te voeren. Een rechter moet zo'n faillissementsregeling goedkeuren en daarvoor heeft J&J driekwart van de stemmen nodig.
Een woordvoerder van het concern zegt niet te kunnen reageren op de deal omdat de stemming nog niet is gecertificeerd.
De mensen die het concern hebben aangeklaagd beweren dat het babypoeder en andere talkproducten van J&J kanker hebben veroorzaakt. J&J stelt nog altijd dat de producten veilig zijn en geen kanker veroorzaken.
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - Een groothandelaar in bloemen en planten en twee medewerkers uit de gemeenten Zevenaar en Arnhem worden verdacht van het witwassen van tientallen miljoenen euro's. Twee bedrijfspanden, drie woningen en een opslagbox in de gemeenten Westland, Zevenaar en Arnhem zijn doorzocht, meldt de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).
4 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.
24 minuten geledenGRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla zoekt duizend extra werknemers voor zijn grote fabriek voor elektrische auto's in het Duitse Grünheide in de buurt van Berlijn. Dat heeft Tesla gemeld aan persbureau dpa. Volgens Tesla is die uitbreiding van het personeelsbestand nodig om aan de stijgende Europese vraag naar de Model Y van het bedrijf te kunnen voldoen.
34 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - De haven van Antwerpen-Brugge begon eind maart de eerste gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten te voelen. Dit had een beperkt effect op de overslag in het eerste kwartaal. Die daalde met 3,2 procent ten opzichte van een jaar eerder. De haven schrijft de daling toe aan weersomstandigheden, een staking en zwakke export.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het handelsoverschot van de eurozone zal dit jaar waarschijnlijk sterk dalen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwen de economen van ING. Het overschot, oftewel het positieve verschil tussen de export en import, kan zelfs omslaan in een handelstekort als de Iranoorlog lang blijft voortslepen. Een tekort op de handelsbalans ontstaat wanneer er minder goederen en diensten worden geëxporteerd dan ingevoerd.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan 350.000 mensen hebben zich sinds maandag aangemeld voor de massaclaim tegen Odido. Dat meldt voorzitter Eliëtte Vaal van Consumers United in Court (CUIC), de privacystichting die een collectieve procedure tegen het telecombedrijf in het leven heeft geroepen. De stichting is de massaclaim gestart na een datalek waarbij gegevens van ruim 6 miljoen accounts zijn buitgemaakt.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het klachteninstituut Kifid heeft de eisen voor banken aangescherpt bij de beoordeling van bankhelpdeskfraude, waardoor consumenten sneller recht hebben op terugbetaling van hun schade. Dit geldt ook wanneer de klant nalatig is geweest.
1 uur geleden