Reuters: Italië komt met miljarden voor energiecompensatie
ROME (ANP) - Italië bereidt een pakket maatregelen voor ter waarde van 5 miljard euro om Italiaanse inwoners en bedrijven te compenseren voor de hoge energieprijzen. Dit zeggen twee overheidsbronnen uit het land tegen persbureau Reuters. Rome wil voornamelijk al bestaande maatregelen opnieuw beoordelen en verlengen. Naar verwachting stemt het kabinet volgende week dinsdag in met de maatregelen.
Het Italiaanse kabinet wil onder andere huishoudens met een laag inkomen tot juni financieel blijven steunen en bedrijven hoeven minder belasting te betalen. Eerder maakte het land hiervoor al 21 miljard euro vrij voor 2023. Het Italiaanse ministerie van Financiën verwacht het nieuwe pakket te kunnen betalen uit het bestaande budget.
Donderdag kwam statistiekbureau Eurostat met koopkrachtcijfers voor de Europese Unie. Italië zit 4 procent onder het EU-gemiddelde. In Nederland is de koopkracht 30 procent hoger dan gemiddeld.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
7 uur geleden