Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: Italië komt met miljarden voor energiecompensatie

Reuters: Italië komt met miljarden voor energiecompensatie

ROME (ANP) - Italië bereidt een pakket maatregelen voor ter waarde van 5 miljard euro om Italiaanse inwoners en bedrijven te compenseren voor de hoge energieprijzen. Dit zeggen twee overheidsbronnen uit het land tegen persbureau Reuters. Rome wil voornamelijk al bestaande maatregelen opnieuw beoordelen en verlengen. Naar verwachting stemt het kabinet volgende week dinsdag in met de maatregelen.

Het Italiaanse kabinet wil onder andere huishoudens met een laag inkomen tot juni financieel blijven steunen en bedrijven hoeven minder belasting te betalen. Eerder maakte het land hiervoor al 21 miljard euro vrij voor 2023. Het Italiaanse ministerie van Financiën verwacht het nieuwe pakket te kunnen betalen uit het bestaande budget.

Donderdag kwam statistiekbureau Eurostat met koopkrachtcijfers voor de Europese Unie. Italië zit 4 procent onder het EU-gemiddelde. In Nederland is de koopkracht 30 procent hoger dan gemiddeld.

Meer uit Financieel

Noors olieconcern Equinor: geen plannen voor terugkeer Venezuela

OSLO (ANP/RTR) - Het grote Noorse olie- en gasconcern Equinor is voorlopig niet van plan terug te keren naar Venezuela. Dat heeft Equinor-topman Anders Opedal gezegd tegen persbureau Reuters.

5 minuten geleden
Ørsted spant tweede rechtszaak aan tegen Amerikaanse regering

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted maakte woensdag bekend een tweede rechtszaak aan te spannen tegen de Amerikaanse regering van Donald Trump. Washington kondigde in december aan dat het alle grote offshore-windenergieprojecten stopzet. Ørsted bouwt meerdere grote windparken voor de Amerikaanse oostkust.

41 minuten geleden
Picnic annuleert alle bezorgingen door onveiligheid op de weg

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic annuleert de bezorging van alle bestellingen voor woensdag. "Omdat er van alle kanten wordt afgeraden de weg op te gaan, hebben wij besloten om landelijk niet te bezorgen", zegt een woordvoerder.

43 minuten geleden
Inflatie eurozone gezakt naar 2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december gezakt naar 2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. In november bedroeg de inflatie in het eurogebied nog 2,1 procent op jaarbasis.

1 uur geleden
DHL waarschuwt voor vertraging pakketbezorging

UTRECHT (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje moeten woensdag rekening houden met vertraging. Op binnenwegen wordt minder geruimd en gestrooid, waardoor pakketbezorgers te maken hebben met uitdagende omstandigheden, stelt een woordvoerder van DHL.

1 uur geleden
Opnieuw veel uitval vluchten luchthavens Parijs door winterweer

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Door het winterse weer en zware sneeuwval vervallen woensdag opnieuw veel vluchten op de Parijse luchthavens Roissy-Charles de Gaulle en Orly. Volgens de Franse transportminister Philippe Tabarot zijn ongeveer honderd vluchten op Charles de Gaulle geschrapt en veertig op Orly.

3 uur geleden
AEX blijft onder 1000 punten na recordslotstand

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs is de AEX-index er woensdag bij de opening niet in geslaagd om door de 1000 puntengrens te breken. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs aan het Damrak bereikte dinsdag een recordslotstand van 991,67 punten. Woensdag na enkele minuten handel stond de hoofdindex echter 0,5 procent lager op 986,98 punten.

3 uur geleden