Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: Italië eist honderden miljoenen aan btw van techconcerns

Reuters: Italië eist honderden miljoenen aan btw van techconcerns

ROME (ANP) - Italië eist honderden miljoenen euro's van internetbedrijven Meta, X en LinkedIn die het land zou zijn misgelopen aan btw, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Italiaanse belastingdienst zou de claim in een laatste formele stap hebben gepresenteerd aan de drie Amerikaanse techbedrijven.

De fiscus beargumenteert dat het openen van een account bij de socialmediabedrijven feitelijk een transactie is, waarbij de gebruiker betaalt met zijn persoonlijke gegevens. Daarover zou belasting moeten worden geheven. De zaak kan grote gevolgen hebben in de rest van de Europese Unie.

Meta, moederbedrijf van Instagram en Facebook, zou de Italiaanse schatkist 887,6 miljoen euro verschuldigd zijn. X, het voormalige Twitter, krijgt een belastingaanslag van 12,5 miljoen euro en Microsoft-dochter LinkedIn 140 miljoen euro. Die bedragen eist de Belastingdienst voor de periodes van 2015 tot 2016 en 2021 tot 2022.

Meer uit Financieel

Mitra zoekt nieuw verpakkingsbedrijf na bankroet Paardekooper

DUIVEN (ANP) - Mitra is op zoek naar een nieuwe verpakkingsleverancier nu Paardekooper, waar de slijterijketen al 25 jaar zaken mee deed, failliet is verklaard. Volgens een woordvoerder zijn er echter genoeg alternatieven, waardoor klanten geschenken alsnog kunnen laten inpakken.

13 minuten geleden
Luxe treinreis in Japan geschrapt na drankmisbruik personeel

TOKIO (ANP/AFP) - De uitbater van een luxe Japanse slaaptrein heeft een reis geannuleerd na de ontdekking dat personeelsleden jarenlang overmatig alcohol dronken. Dat deden zij zogenaamd voor kwaliteitscontroles. Lokale media melden dat tot nu toe zes mensen zijn ontslagen. Hierdoor kampt de East Japan Railway Company (JR East) met een personeelstekort.

1 uur geleden
Verfconcern AkzoNobel bij stijgers op afwachtend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel behoorde vrijdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs met een winst van ruim 4 procent. De opmars volgde op de bekendmaking dat de activistische investeerder Cevian Capital een belang heeft genomen van iets meer dan 3 procent in de verffabrikant.

1 uur geleden
Verpakkingsleverancier Paardekooper failliet verklaard

DEN HOORN (ANP) - Verpakkingsleverancier Paardekooper is failliet verklaard door de rechtbank in Rotterdam. Dit meldt de Koninklijke Paardekooper Group (KPG). Eerder deze week werd al bekend dat het bedrijf uitstel van betaling had aangevraagd.

1 uur geleden
Duitse economie sterker gekrompen dan verwacht

WIESBADEN (ANP) - De economie van Duitsland is in het tweede kwartaal sterker gekrompen dan verwacht. Volgens het Duitse federale statistiekbureau Destatis daalde het bruto binnenlands product (bbp) van de grootste economie van Europa 0,3 procent ten opzichte van het eerste kwartaal. Een eerdere raming ging uit van 0,1 procent krimp.

1 uur geleden
Site: Nvidia vraagt leveranciers productie H20-chips te stoppen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia heeft toeleveranciers opdracht gegeven om de productie van onderdelen voor zijn AI-chip H20 te staken, meldt de technologienieuwssite The Information op basis van ingewijden. Volgens de site hebben onder andere Samsung en Amkor dit te horen gekregen. Mogelijk is de vraag naar deze speciaal voor China ontwikkelde chip zwak.

2 uur geleden
Bloomberg: Meta sluit miljardendeal met Google voor servergebruik

MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms heeft een deal gesloten van minstens 10 miljard dollar (ruim 8,6 miljard euro) met Google voor cloudcomputingdiensten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. De deal is onderdeel van de enorme investeringen van het socialemediabedrijf in kunstmatige intelligentie (AI).

2 uur geleden