Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: Hamas bereid tot deal over tientallen gijzelaars

Reuters: Hamas bereid tot deal over tientallen gijzelaars

DOHA/CAÏRO (ANP/RTR) - Bij onderhandelingen over een deal in de oorlog tussen Hamas en Israël zou Hamas hebben ingestemd met "de contouren van een deal". Persbureau Reuters meldt op basis van een anonieme bron dat de organisatie bereid zou zijn om gijzelaars vrij te laten, in ruil voor een tijdelijk bestand van drie dagen en humanitaire hulp.

Er wordt gesproken over de vrijlating van zo'n vijftig burgers die vastgehouden worden in Gaza, zegt een functionaris die gebrieft is over de deal. Israël zou een onbekend aantal Palestijnse vrouwen en kinderen uit de gevangenis vrijlaten en meer humanitaire hulp toelaten tot het oorlogsgebied. Volgens het persbureau kan Hamas zich in grote lijnen in deze afspraken vinden, maar wil Israël nog details uitwerken.

Er wordt over een deal gesproken met bemiddelaars uit Qatar, in samenspraak met de Verenigde Staten. Als er inderdaad vijftig gijzelaars worden vrijgelaten, zou dat het grootste aantal gevangenen zijn dat weer op vrije voeten komt sinds de grootschalige ontvoeringen op 7 oktober.

Meer uit Buitenland

Bluswerkzaamheden woontorens Hongkong afgerond

HONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.

37 minuten geleden
Trump zegt migratie uit derdewereldlanden 'permanent te pauzeren'

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten "migratie uit derdewereldlanden" permanent willen stopzetten. "Ik zal de migratie uit alle derdewereldlanden permanent pauzeren om het Amerikaanse systeem volledig te laten herstellen", schreef Trump op sociale media.

37 minuten geleden
Trump: een van de neergeschoten leden National Guard overleden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.

4 uur geleden
Dodental brand Hongkong stijgt, vuur nog niet geheel geblust

HONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.

4 uur geleden
Trump: binnenkort Venezolaanse drugsdealers ook aanpakken op land

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.

4 uur geleden
President Guinee-Bissau in Senegal aangekomen na coup

DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.

7 uur geleden
Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

10 uur geleden