Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: Hamas bereid tot deal over tientallen gijzelaars

Reuters: Hamas bereid tot deal over tientallen gijzelaars

DOHA/CAÏRO (ANP/RTR) - Bij onderhandelingen over een deal in de oorlog tussen Hamas en Israël zou Hamas hebben ingestemd met "de contouren van een deal". Persbureau Reuters meldt op basis van een anonieme bron dat de organisatie bereid zou zijn om gijzelaars vrij te laten, in ruil voor een tijdelijk bestand van drie dagen en humanitaire hulp.

Er wordt gesproken over de vrijlating van zo'n vijftig burgers die vastgehouden worden in Gaza, zegt een functionaris die gebrieft is over de deal. Israël zou een onbekend aantal Palestijnse vrouwen en kinderen uit de gevangenis vrijlaten en meer humanitaire hulp toelaten tot het oorlogsgebied. Volgens het persbureau kan Hamas zich in grote lijnen in deze afspraken vinden, maar wil Israël nog details uitwerken.

Er wordt over een deal gesproken met bemiddelaars uit Qatar, in samenspraak met de Verenigde Staten. Als er inderdaad vijftig gijzelaars worden vrijgelaten, zou dat het grootste aantal gevangenen zijn dat weer op vrije voeten komt sinds de grootschalige ontvoeringen op 7 oktober.

Meer uit Buitenland

Ruim twintig gewonden Crans-Montana minstens 60 procent verbrand

CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.

7 minuten geleden
VS: China verhoogt onnodig spanningen rond Taiwan met oefeningen

WASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.

50 minuten geleden
Venezuela wil met VS praten over oorlog tegen drugs en olie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.

2 uur geleden
New Yorkse burgemeester Mamdani: 'We zullen stoutmoedig besturen'

NEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."

3 uur geleden
Honderden mensen bij herdenking slachtoffers Zwitserse brand

CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.

8 uur geleden
Rusland vraagt VS achtervolging olietanker te staken

WASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.

9 uur geleden
Ongeveer 40 doden bij brand in Zwitserse bar

CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.

11 uur geleden