Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: Hamas bereid tot deal over tientallen gijzelaars

Reuters: Hamas bereid tot deal over tientallen gijzelaars

DOHA/CAÏRO (ANP/RTR) - Bij onderhandelingen over een deal in de oorlog tussen Hamas en Israël zou Hamas hebben ingestemd met "de contouren van een deal". Persbureau Reuters meldt op basis van een anonieme bron dat de organisatie bereid zou zijn om gijzelaars vrij te laten, in ruil voor een tijdelijk bestand van drie dagen en humanitaire hulp.

Er wordt gesproken over de vrijlating van zo'n vijftig burgers die vastgehouden worden in Gaza, zegt een functionaris die gebrieft is over de deal. Israël zou een onbekend aantal Palestijnse vrouwen en kinderen uit de gevangenis vrijlaten en meer humanitaire hulp toelaten tot het oorlogsgebied. Volgens het persbureau kan Hamas zich in grote lijnen in deze afspraken vinden, maar wil Israël nog details uitwerken.

Er wordt over een deal gesproken met bemiddelaars uit Qatar, in samenspraak met de Verenigde Staten. Als er inderdaad vijftig gijzelaars worden vrijgelaten, zou dat het grootste aantal gevangenen zijn dat weer op vrije voeten komt sinds de grootschalige ontvoeringen op 7 oktober.

Meer uit Buitenland

Veel animo in Florida voor geplande maanmissie Artemis II

ORLANDO (ANP/AFP) - De verwachte lancering van de Artemis II-maanmissie trekt al veel bekijks in Florida. Daar moet vanaf het Kennedy Space Center de SLS-raket met het Orion-ruimtevaartuig vertrekken, de eerste bemande maanmissie in decennia. Het doel: in tien dagen een rondje om de maan vliegen, om daarna terug te keren naar de aarde. Op het nabijgelegen Cocoa Beach zijn al veel dagjesmensen die van plan zijn te gaan kijken.

3 minuten geleden
Vance brengt boek uit over zijn katholieke geloof

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Grote brand op luchthaven Koeweit door Iraanse droneaanval

KOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.

2 uur geleden
Trump beweert oorlog Iran binnen twee, drie weken te beëindigen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een persconferentie in het Witte Huis gezegd dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran. Gevraagd wanneer de VS klaar zijn met de oorlog, antwoordde Trump: "Ik denk binnen twee of drie weken."

2 uur geleden
Trump: woensdag waarschijnlijk persoonlijk naar Hooggerechtshof

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.

7 uur geleden
Trump beveelt ingrijpende hervorming van stemmen per post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.

7 uur geleden
Pro-Iraanse strijder opgepakt voor ontvoering journalist uit VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.

10 uur geleden