Reuters: gehackte Chinese bank heeft losgeld betaald
BEIJING (ANP) - ICBC, de grootste bank van China, heeft losgeld betaald aan cybercriminelen die de Amerikaanse tak van de bank vorige week hebben gehackt. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een bron bij de bende die vermoedelijk achter de aanval zit.
De betreffende divisie van Industrial and Commercial Bank of China werd donderdag getroffen door een aanval met gijzelsoftware. Door de aanval raakte de handel op de Amerikaanse staatsobligatiemarkt verstoord.
"Ze betaalden losgeld en de deal werd gesloten", stelt de bron bij de hackersgroep via Tox, een onlineberichten-app. Hoeveel er is betaald is niet bekendgemaakt.
De bende staat bekend onder de naam Lockbit en is sinds begin 2020 actief. Lockbit heeft wereldwijd al zo'n duizend bedrijven gehackt, waarbij volgens het Amerikaanse ministerie van Justitie ruim 100 miljoen dollar aan losgeld is geëist.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Nederlanders maakt zich zorgen over de gevolgen van stijgende brandstofprijzen door de Iranoorlog. Dat blijkt uit een enquête van Kieskompas in samenwerking met het ANP. Ruim 60 procent van de respondenten geeft aan dat ze zich zorgen maken over de effecten van de prijsstijgingen op hun portemonnee.
2 uur geledenASHEVILLE (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil is van plan om tijdens overleg met zijn collega's van de G20-landen te pleiten voor een einde aan economisch schadelijke conflicten, zoals handelsoorlogen en de oorlogen in Iran en Oekraïne.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat er "langjarige stabiliteit" komt in politiek Den Haag. Dat zei de VNO-NCW-voorzitter zondag in het televisieprogramma Buitenhof.
17 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De grootste olie- en gasproducent van China heeft ook flink geprofiteerd van de wereldwijde stijging van de energieprijzen. PetroChina zag de winst in de eerste helft van dit jaar met 22 procent stijgen, door toenemende inkomsten uit de winning van olie en gas.
19 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De centrale bank van de Verenigde Arabische Emiraten gaat de grote Egyptische bank Banque Misr onderzoeken. De stap volgt op een aankondiging van het Amerikaanse ministerie van Financiën, dat de VAE-filialen van de Egyptische bank wil afsluiten van transacties in Amerikaanse dollars vanwege banden met Iran.
21 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland verlengt opnieuw het verbod op de export van diesel om binnenlandse tekorten te voorkomen door de Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Het verbod wordt nu verlengd tot eind september.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz overweegt een overname van de Britse autopechhulpdienst AA. Dat meldt nieuwszender Sky News. Met die overname kan volgens Sky een bedrag van 5 miljard pond, omgerekend 5,8 miljard euro, gemoeid zijn.
1 dag geleden