Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: FTX-oprichter staakt strijd tegen uitlevering aan VS

Reuters: FTX-oprichter staakt strijd tegen uitlevering aan VS

NASSAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Oprichter Sam Bankman-Fried van de failliete cryptobeurs FTX, die momenteel gevangen zit op de Bahama’s, zou zijn strijd tegen uitlevering aan de Verenigde Staten willen staken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Amerikaanse autoriteiten beschuldigen Bankman-Fried van meerdere strafbare feiten en willen hem daarvoor in de VS vervolgen.

FTX ging failliet omdat het bedrijf niet genoeg geld had om de tegoeden van gebruikers terug te kunnen betalen. Dat kwam onder meer omdat klantentegoeden van FTX werden overgeheveld naar investeringsfonds Alameda, dat ook van Bankman-Fried was. Daar kwam het vast te zitten in investeringen.

Amerikaanse autoriteiten verdenken Bankman-Fried van het plegen van in totaal acht strafbare feiten. Naast het oneigenlijk gebruik van klanttegoeden bij FTX voor Alameda, zou het ook gaan om misleiding van kredietverstrekkers en klanten over de financiële gezondheid van zijn cryptobedrijven. Ook zou hij de opbrengsten daarvan hebben witgewassen en Amerikaanse wetten rond campagnefinanciering hebben overtreden.

In cash betalen

Op 8 februari staat een hoorzitting gepland met betrekking tot de uitlevering van Bankman-Fried aan de Verenigde Staten. Zijn advocaat gaf dinsdag tijdens een zitting nog aan de uitleveringsplannen aan te gaan vechten.

Die zitting was de eerste nadat Bankman-Fried een dag eerder werd opgepakt op de Bahama's. Tijdens de zitting stelde zijn advocaat verder voor dat Bankman-Fried 250.000 dollar, omgerekend zo’n 235.000 euro, in cash wilde betalen als borg. Bankman-Fried zou dan zijn cel mogen verlaten en een enkelband gaan dragen, aldus diens raadsman. De rechter ging daar echter niet mee akkoord vanwege een hoog vluchtrisico.

Meer uit Financieel

PostNL verwacht deze maand pakketten naar VS te versturen

DEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht deze maand een groot deel van de voor de Verenigde Staten bestemde pakketten weer te kunnen verzenden. Vorige maand stopte het post- en pakketbedrijf daar net als veel Europese branchegenoten mee, door onduidelijkheid over een wetswijziging.

1 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst na rentepauze ECB

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een winst gesloten. Ook op andere beurzen in Europa stegen de belangrijkste graadmeters na het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die hield zoals verwacht de leenkosten onveranderd op 2 procent.

2 uur geleden
Lagarde: risico's voor economische groei zijn 'evenwichtiger'

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De risico's voor economische groei zijn "evenwichtiger" geworden dan enkele maanden geleden. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde donderdag gezegd in een toelichting op het besluit om de rente in de eurozone onveranderd te laten.

3 uur geleden
Aandelenbeurzen in New York stijgen na inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omhoog. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiecijfers van de Verenigde Staten. De consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld stegen in augustus 0,4 procent ten opzichte van juli, wat iets meer was dan economen in doorsnee hadden verwacht.

4 uur geleden
ECB optimistischer over economie in 2025, ook meer inflatie

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) is optimistischer over de economische groei van de eurolanden dit jaar. Volgend jaar zal het bruto binnenlands product (bbp) van de eurozone juist iets minder sterk stijgen dan eerder verwacht, voorspelt de ECB bij zijn nieuwste rentebesluit.

5 uur geleden
Bloomberg: Oekraïne heeft tot 2027 miljarden meer steun nodig

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Oekraïne heeft de komende twee jaar mogelijk tientallen miljarden dollars meer financiering nodig dan het land verwacht. Dit heeft het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vastgesteld, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

5 uur geleden
PVV en NSC draaien over bonusplafond voor bankiers

DEN HAAG (ANP) - Als het aan de PVV ligt, krijgen banken snel meer ruimte om hun personeel variabele beloningen uit te keren. Het huidige bonusplafond is volgens Tweede Kamerlid Chris Faddegon "ten onrechte" strenger dan in de meeste andere EU-landen, een situatie die de partij tot dusver altijd fel heeft verdedigd.

5 uur geleden