Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: financieel directeur Commerzbank in gesprek met UniCredit

Reuters: financieel directeur Commerzbank in gesprek met UniCredit

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Financieel directeur Bettina Orlopp van Commerzbank zal de gesprekken met het Italiaanse UniCredit over een mogelijke overname van de Duitse bank leiden. Dat meldden bronnen bij Commerzbank aan persbureau Reuters. Volgende week zou de raad van commissarissen van Commerzbank daar een besluit over nemen.

Vorige week werd bekend dat UniCredit een belang van 9 procent heeft genomen in Commerzbank en daarmee na de overheid de grootste aandeelhouder is. UniCredit-topman Andrea Orcel heeft gezegd te willen praten over een mogelijk volledige overname van de tweede bank van Duitsland. Commerzbank zou echter zelfstandig willen blijven, maar is wel verplicht te praten met UniCredit over een eventuele overnamepoging.

Nu wordt Orlopp dus naar voren geschoven om het voortouw te nemen bij de gesprekken met UniCredit en Orcel. Zij wordt ook gezien als mogelijke opvolger van Commerzbank-topman Manfred Knof, die heeft aangegeven per eind 2025 te vertrekken. De Duitse overheid is de grootste aandeelhouder van de bank.

Vakbond Verdi

UniCredit kocht de helft van dat belang van 9 procent van de Duitse overheid. Berlijn bezit nu nog 12 procent van Commerzbank en het ministerie van Financiën zou ook deze aandelen van de hand willen doen. De grote vakbond Verdi heeft de overheid al opgeroepen om een eventuele overname van Commerzbank tegen te houden uit angst voor omvangrijk banenverlies na inlijving door UniCredit.

De Duitse regering stapte tijdens de financiële crisis van 2008 in bij Commerzbank om de bank te behoeden voor een mogelijke ondergang. Maar inmiddels is de financiële situatie weer stabiel.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

1 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

2 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

4 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

5 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

5 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

6 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

6 uur geleden