Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: financieel directeur Commerzbank in gesprek met UniCredit

Reuters: financieel directeur Commerzbank in gesprek met UniCredit

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Financieel directeur Bettina Orlopp van Commerzbank zal de gesprekken met het Italiaanse UniCredit over een mogelijke overname van de Duitse bank leiden. Dat meldden bronnen bij Commerzbank aan persbureau Reuters. Volgende week zou de raad van commissarissen van Commerzbank daar een besluit over nemen.

Vorige week werd bekend dat UniCredit een belang van 9 procent heeft genomen in Commerzbank en daarmee na de overheid de grootste aandeelhouder is. UniCredit-topman Andrea Orcel heeft gezegd te willen praten over een mogelijk volledige overname van de tweede bank van Duitsland. Commerzbank zou echter zelfstandig willen blijven, maar is wel verplicht te praten met UniCredit over een eventuele overnamepoging.

Nu wordt Orlopp dus naar voren geschoven om het voortouw te nemen bij de gesprekken met UniCredit en Orcel. Zij wordt ook gezien als mogelijke opvolger van Commerzbank-topman Manfred Knof, die heeft aangegeven per eind 2025 te vertrekken. De Duitse overheid is de grootste aandeelhouder van de bank.

Vakbond Verdi

UniCredit kocht de helft van dat belang van 9 procent van de Duitse overheid. Berlijn bezit nu nog 12 procent van Commerzbank en het ministerie van Financiën zou ook deze aandelen van de hand willen doen. De grote vakbond Verdi heeft de overheid al opgeroepen om een eventuele overname van Commerzbank tegen te houden uit angst voor omvangrijk banenverlies na inlijving door UniCredit.

De Duitse regering stapte tijdens de financiële crisis van 2008 in bij Commerzbank om de bank te behoeden voor een mogelijke ondergang. Maar inmiddels is de financiële situatie weer stabiel.

Meer uit Financieel

Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

3 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

5 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

6 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

8 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

8 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

9 uur geleden