Reuters: financieel directeur Commerzbank in gesprek met UniCredit
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Financieel directeur Bettina Orlopp van Commerzbank zal de gesprekken met het Italiaanse UniCredit over een mogelijke overname van de Duitse bank leiden. Dat meldden bronnen bij Commerzbank aan persbureau Reuters. Volgende week zou de raad van commissarissen van Commerzbank daar een besluit over nemen.
Vorige week werd bekend dat UniCredit een belang van 9 procent heeft genomen in Commerzbank en daarmee na de overheid de grootste aandeelhouder is. UniCredit-topman Andrea Orcel heeft gezegd te willen praten over een mogelijk volledige overname van de tweede bank van Duitsland. Commerzbank zou echter zelfstandig willen blijven, maar is wel verplicht te praten met UniCredit over een eventuele overnamepoging.
Nu wordt Orlopp dus naar voren geschoven om het voortouw te nemen bij de gesprekken met UniCredit en Orcel. Zij wordt ook gezien als mogelijke opvolger van Commerzbank-topman Manfred Knof, die heeft aangegeven per eind 2025 te vertrekken. De Duitse overheid is de grootste aandeelhouder van de bank.
Vakbond Verdi
UniCredit kocht de helft van dat belang van 9 procent van de Duitse overheid. Berlijn bezit nu nog 12 procent van Commerzbank en het ministerie van Financiën zou ook deze aandelen van de hand willen doen. De grote vakbond Verdi heeft de overheid al opgeroepen om een eventuele overname van Commerzbank tegen te houden uit angst voor omvangrijk banenverlies na inlijving door UniCredit.
De Duitse regering stapte tijdens de financiële crisis van 2008 in bij Commerzbank om de bank te behoeden voor een mogelijke ondergang. Maar inmiddels is de financiële situatie weer stabiel.
Meer uit Financieel
MEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties heeft opgeroepen om een "veilige maritieme corridor" in te stellen waarlangs schepen de Straat van Hormuz zouden kunnen verlaten. Die zeestraat is nagenoeg volledig geblokkeerd door Iran, waardoor zo'n 3200 schepen met ongeveer 20.000 zeevarenden vastzitten in de Perzische Golf.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse regering overweegt om de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen, nu de energieprijzen stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd. De stap, die gericht is op olie die Iran al heeft verlaten, zou kunnen helpen om de stijging van de energiekosten voor Amerikanen wat te beperken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met stevige verliezen gesloten door zorgen van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten escaleert. Door aanvallen van Iran is grote schade ontstaan aan gasinstallaties in Qatar, waardoor de olie- en gasprijzen almaar verder oplopen. Ook verwerkte de markt een nieuw rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB).
5 uur geleden