Reuters: financieel directeur Commerzbank in gesprek met UniCredit
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Financieel directeur Bettina Orlopp van Commerzbank zal de gesprekken met het Italiaanse UniCredit over een mogelijke overname van de Duitse bank leiden. Dat meldden bronnen bij Commerzbank aan persbureau Reuters. Volgende week zou de raad van commissarissen van Commerzbank daar een besluit over nemen.
Vorige week werd bekend dat UniCredit een belang van 9 procent heeft genomen in Commerzbank en daarmee na de overheid de grootste aandeelhouder is. UniCredit-topman Andrea Orcel heeft gezegd te willen praten over een mogelijk volledige overname van de tweede bank van Duitsland. Commerzbank zou echter zelfstandig willen blijven, maar is wel verplicht te praten met UniCredit over een eventuele overnamepoging.
Nu wordt Orlopp dus naar voren geschoven om het voortouw te nemen bij de gesprekken met UniCredit en Orcel. Zij wordt ook gezien als mogelijke opvolger van Commerzbank-topman Manfred Knof, die heeft aangegeven per eind 2025 te vertrekken. De Duitse overheid is de grootste aandeelhouder van de bank.
Vakbond Verdi
UniCredit kocht de helft van dat belang van 9 procent van de Duitse overheid. Berlijn bezit nu nog 12 procent van Commerzbank en het ministerie van Financiën zou ook deze aandelen van de hand willen doen. De grote vakbond Verdi heeft de overheid al opgeroepen om een eventuele overname van Commerzbank tegen te houden uit angst voor omvangrijk banenverlies na inlijving door UniCredit.
De Duitse regering stapte tijdens de financiële crisis van 2008 in bij Commerzbank om de bank te behoeden voor een mogelijke ondergang. Maar inmiddels is de financiële situatie weer stabiel.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
14 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
15 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
17 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
17 uur geleden