Reuters: Fiat Chrysler nadert schikking over sjoemeldiesels in VS
NEW YORK (ANP) - Autoconcern Fiat Chrysler Automobiles (FCA) staat op het punt een schikking te tekenen met het Amerikaanse ministerie van Justitie vanwege de affaire rond sjoemeldiesels. Bronnen meldden aan persbureau Reuters dat met de regeling een bedrag van tussen de 250 miljoen dollar (216 miljoen euro) en 300 miljoen dollar is gemoeid. Daarbij zou FCA schuldig pleiten voor het gesjoemel met pick-uptrucks van RAM en suv's van Jeep.
Momenteel wordt door advocaten van FCA onderhandeld met het ministerie over de details van de schikking, aldus de bronnen. De regeling zou binnen enkele weken openbaar gemaakt kunnen worden, is de verwachting. De oplossing volgt vier jaar nadat sectorgenoot Volkswagen schuldig pleitte voor gesjoemel met zijn diesels waarbij 600.000 voertuigen betrokken waren.
Het onderzoek van FCA richt zich op ruwweg 100.000 voertuigen met dieselmotoren die de uitstootregels omzeilden. Het huidige strafrechtelijk onderzoek richt zich op de Amerikaanse eenheid van de Italiaans-Amerikaanse automaker, die nu overigens deel uitmaakt van Stellantis. Het gaat om auto's die tussen 2014 en 2016 werden gemaakt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
5 minuten geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
4 uur geleden