
Reuters: Fiat Chrysler nadert schikking over sjoemeldiesels in VS
NEW YORK (ANP) - Autoconcern Fiat Chrysler Automobiles (FCA) staat op het punt een schikking te tekenen met het Amerikaanse ministerie van Justitie vanwege de affaire rond sjoemeldiesels. Bronnen meldden aan persbureau Reuters dat met de regeling een bedrag van tussen de 250 miljoen dollar (216 miljoen euro) en 300 miljoen dollar is gemoeid. Daarbij zou FCA schuldig pleiten voor het gesjoemel met pick-uptrucks van RAM en suv's van Jeep.
Momenteel wordt door advocaten van FCA onderhandeld met het ministerie over de details van de schikking, aldus de bronnen. De regeling zou binnen enkele weken openbaar gemaakt kunnen worden, is de verwachting. De oplossing volgt vier jaar nadat sectorgenoot Volkswagen schuldig pleitte voor gesjoemel met zijn diesels waarbij 600.000 voertuigen betrokken waren.
Het onderzoek van FCA richt zich op ruwweg 100.000 voertuigen met dieselmotoren die de uitstootregels omzeilden. Het huidige strafrechtelijk onderzoek richt zich op de Amerikaanse eenheid van de Italiaans-Amerikaanse automaker, die nu overigens deel uitmaakt van Stellantis. Het gaat om auto's die tussen 2014 en 2016 werden gemaakt.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett, de economisch adviseur van het Witte Huis en president Donald Trump, heeft de renteverlaging van de Federal Reserve verwelkomd als een "goede eerste stap". De Amerikaanse koepel van centrale banken verlaagde woensdag voor de eerste keer dit jaar de leenkosten in de Verenigde Staten, met een kwart procentpunt.
27 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - ExxonMobil schort 100 miljoen euro aan investeringen voor plasticrecyclingprojecten in Rotterdam en Antwerpen op. Het Amerikaanse olie- en gasconcern wil op de twee bestaande locaties jaarlijks 80.000 ton plasticafval verwerken. Maar het kan projecten van deze grootte volgens een topbestuurder niet hervatten zonder dat EU-regels worden aangepast.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.
3 uur geledenBONN (ANP) - De Duitse markttoezichthouder heeft de overname van Ceconomy, de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door de Chinese webwinkel JD.com goedgekeurd. Volgens het Bundeskartellamt is JD.com tot nu toe nauwelijks actief in Duitsland en heeft de overname weinig gevolgen voor de concurrentie op de Duitse markt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.
4 uur geleden