Reuters: Fiat Chrysler nadert schikking over sjoemeldiesels in VS
NEW YORK (ANP) - Autoconcern Fiat Chrysler Automobiles (FCA) staat op het punt een schikking te tekenen met het Amerikaanse ministerie van Justitie vanwege de affaire rond sjoemeldiesels. Bronnen meldden aan persbureau Reuters dat met de regeling een bedrag van tussen de 250 miljoen dollar (216 miljoen euro) en 300 miljoen dollar is gemoeid. Daarbij zou FCA schuldig pleiten voor het gesjoemel met pick-uptrucks van RAM en suv's van Jeep.
Momenteel wordt door advocaten van FCA onderhandeld met het ministerie over de details van de schikking, aldus de bronnen. De regeling zou binnen enkele weken openbaar gemaakt kunnen worden, is de verwachting. De oplossing volgt vier jaar nadat sectorgenoot Volkswagen schuldig pleitte voor gesjoemel met zijn diesels waarbij 600.000 voertuigen betrokken waren.
Het onderzoek van FCA richt zich op ruwweg 100.000 voertuigen met dieselmotoren die de uitstootregels omzeilden. Het huidige strafrechtelijk onderzoek richt zich op de Amerikaanse eenheid van de Italiaans-Amerikaanse automaker, die nu overigens deel uitmaakt van Stellantis. Het gaat om auto's die tussen 2014 en 2016 werden gemaakt.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.
53 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
13 uur geleden