Reuters: EU wil invloed Rusland bij IMF beperken
BRUSSEL (ANP) - Ambtenaren van de Europese Unie onderzoeken hoe de invloed van Rusland bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) kan worden beperkt. Ze bekijken ook of ze het land, dat vorige week Oekraïne is binnengevallen, de toegang tot financiering van het IMF kunnen ontzeggen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
Het zou onderdeel kunnen worden van een nieuw sanctiepakket om de druk op de Russische economie verder op te voeren. Er zijn Rusland door het Westen al zware sancties opgelegd na de invasie.
De Verenigde Staten en de EU maken zich nu zorgen dat Moskou nog toegang zou hebben hebben tot 17 miljard dollar (15,5 miljard euro) aan IMF-reserves. Die ontving het land vorig jaar om de coronapandemie te bestrijden.
Het IMF is een VN-organisatie die onder meer helpt bij het bestrijden van economische crises. Een van de opties die ook wordt overwogen is om Rusland helemaal uit het IMF te verwijderen maar dat lijkt onwaarschijnlijk omdat daar ook steun voor nodig is van landen als China. Het zou daarnaast ook wettelijk niet mogelijk zijn omdat er bewijs nodig zou zijn dat Rusland een IMF-overeenkomst heeft geschonden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat koopt 70 procent van de aandelen van EPZ, de exploitant van de kerncentrale in het Zeeuwse dorp Borssele. Het doel van de overname is het langer openhouden van de kerncentrale.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
6 uur geledenHAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland openen. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.
6 uur geleden