Reuters: Elon Musk wil ontmoeting met nieuwe Chinese premier
SHANGHAI (ANP) - Tesla-topman Elon Musk wil tijdens een bezoek aan China later deze maand ook een ontmoeting met de nieuwe Chinese premier Li Qiang. Persbureau Reuters meldt dat op basis van ingewijden. Wat Musk precies wil bespreken is niet duidelijk, maar China is na de Verenigde Staten de op een na grootste markt van Tesla en de Tesla-fabriek in Shanghai is 's werelds grootste productiecentrum van de fabrikant van elektrische auto's.
De exacte timing van het bezoek hangt volgens de bronnen nog af van de beschikbaarheid van Li. Reuters vroeg ook aan Tesla en de Chinese overheid commentaar, maar die hebben daar nog niet op gereageerd.
Als Musk naar het Aziatische land gaat zou dat zijn eerste bezoek zijn sinds de coronapandemie. Li en Musk hebben elkaar ook al eerder ontmoet, bij de opening van de fabriek in Shanghai in 2019. Voordat Li vorige maand premier werd, was hij namelijk partijsecretaris van Shanghai, waar hij toezicht hield op de bouw en opening van de Tesla-fabriek.
Grote markt
Voor zowel China als Musk kan een nieuwe ontmoeting tussen Li en Musk interessant zijn. China probeert momenteel juist meer buitenlandse investeringen binnen te halen om de economische groei in het land weer aan te jagen na alle coronalockdowns van de laatste jaren. Onlangs verwelkomende het land niet heel toevallig ook de topmannen van grote bedrijven als Apple en Maersk.
Tesla op zijn beurt worstelt met meerdere problemen, waaronder vertragingen bij zijn plannen om de productiecapaciteit in de fabriek in Shanghai meer dan te verdubbelen. De auto's van het Amerikaanse bedrijf zijn daarnaast de toegang ontzegd tot Chinese militaire complexen en politiek belangrijke locaties, vanwege Chinese bezorgdheid over camera's die op de voertuigen zijn geïnstalleerd. En Tesla wacht nog steeds op de goedkeuring van Beijing om zijn volledig zelfrijdende technologie in China aan te bieden.
China zou ook een grote markt zijn voor Twitter, dat Musk vorig jaar voor 44 miljard dollar overnam. De activiteiten van de berichtendienst in het Aziatische land hebben naar verluidt wel geleid tot verdeeldheid binnen het bedrijf tussen afdelingen en teams die graag meer zaken willen doen in China en andere die zich zorgen maken. Dat laatst komt door de toenemende spanningen tussen Beijing en Washington over mogelijke spionage door Chinese bedrijven die banden hebben met de Chinese overheid.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.
4 uur geledenEELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.
7 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.
8 uur geleden