Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: economie Rusland verteert sancties beter dan verwacht

Reuters: economie Rusland verteert sancties beter dan verwacht

MOSKOU (ANP) - De Russische economie lijkt de sancties tegen het land vanwege de oorlog in Oekraïne beter te verteren dan eerder voorzien. Zo zal de krimp minder zijn dan eerder was voorspeld, meldt persbureau Reuters dat nieuwe prognoses van het Russische ministerie van Economische Zaken inzag. Ook de inflatie valt naar verwachting lager uit dan bij een eerdere voorspelling.

Volgens nieuwe gegevens daalden de consumentenprijzen in Rusland in de periode tot en met 15 augustus voor de zesde week op rij. Vooral als gevolg van de mindere vraag. Daarnaast zorgt ook de waardestijging van de roebel ervoor dat de prijzen op peil bleven.

De inflatie in Rusland blijft evenwel hoog. Door de inval in Oekraïne eind februari en de daarop ingestelde sancties is bijna alles, van groenten en suiker tot kleding en smartphones flink duurder geworden. Tot dusver zijn de consumentenprijzen dit jaar met 10,7 procent gestegen, vergeleken met een stijging van 4,7 procent in dezelfde periode van 2021, zo bleek uit gegevens van het Russische statistiekbureau Rosstat.

Daling

De laatste tijd is dus wel een voorzichtige daling ingezet. Zelfs nadat de centrale bank van Rusland vorige maand het belangrijkste rentetarief verlaagde tot 8 procent. Daarbij gaven beleidsmakers aan dat zij bereid waren verdere monetaire versoepeling te overwegen om het dieptepunt van de economische recessie te beperken.

Uit een afzonderlijke reeks gegevens van Rosstat bleek woensdag dat de producentenprijsindex, de graadmeter voor de prijzen die leveranciers aan hun klanten rekenen, op jaarbasis sterk is gedaald van 11,3 procent in juni tot 6,1 procent in juli. In april was dit nog meer dan 30 procent.

Meer uit Financieel

Olieprijs daalt licht na uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen lieten vrijdag een kleine daling zien na de stijging een dag eerder. De prijsdaling volgde op het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten verder uit te stellen tot 6 april. Het uitstel zorgt voor enige rust op de gespannen oliemarkt, maar verlengt tegelijkertijd de onzekerheid over het verloop van de oorlog tot ver in april.

13 minuten geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic mogelijk in oktober naar de beurs

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van zijn chatbot Claude, overweegt in oktober al naar de beurs te gaan. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Het bedrijf is in een race verwikkeld met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om als eerste naar de beurs te gaan.

22 minuten geleden
Amerikaanse regering mag banden met AI-bedrijf niet verbreken

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse rechter heeft donderdag geoordeeld dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte deze maand naar de rechter nadat het Pentagon het bedrijf had aangemerkt als een risico in de toeleveringsketen.

1 uur geleden
Bonussen Wall Street op record van ruim 49 miljard dollar in 2025

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.

9 uur geleden
Stevige minnen op beurzen New York, olie flink duurder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.

10 uur geleden
Bloomberg: Pernod Ricard aast op moederbedrijf Jack Daniel's

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.

11 uur geleden
Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

12 uur geleden