Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: economen somberder over Duitse economie door oorlog

Reuters: economen somberder over Duitse economie door oorlog

ESSEN (ANP) - De economie van Duitsland groeit door de oorlog in Oekraïne naar verwachting veel minder sterk dan eerder verwacht. Dat is de conclusie van vijf vooraanstaande onderzoeksinstituten van het land, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

De onderzoekers rekenen er nu op dat het bruto binnenlands product (bbp) van de grootste handelspartner van Nederland dit jaar met 2,7 procent stijgt. Eerder verwachtten ze economische groei van 4,8 procent.

De raming verschijnt woensdag en komt van het Institut für Wirtschaftsforschung uit Berlijn, Ifo uit München, het Institut für Weltwirtschaft uit Kiel, het Leibniz-Institut für Wirtschaftsforschung uit Halle en RWI uit Essen. Zij publiceren twee keer per jaar hun prognoses waar veel waarde aan wordt gehecht. De bevindingen vormen ook de basis voor ramingen van de Duitse overheid.

Hoge kosten gas en elektriciteit

Door de oorlog tussen Rusland en Oekraïne hebben huishoudens en bedrijven onder andere last van hogere kosten voor gas en elektriciteit. Consumenten in Duitsland krijgen volgens de nieuwe ramingen dit jaar met prijsstijgingen van gemiddeld 6 procent te maken. Ondernemers toonden zich in een eerder onderzoek al pessimistisch over dure energie, problemen in de toelevering van materialen en onderdelen en gebrek aan personeel.

De Duitse regering kondigde vrijdag een nieuw steunpakket aan om de economische schade door de oorlog aan de oostgrens van de EU te beperken. Zo komen er leningen en kredietgaranties ter waarde van miljarden euro's voor bedrijven die last hebben van hoge energieprijzen.

Meer uit Financieel

Air France-KLM en Lufthansa doen definitief bod op Portugees TAP

LISSABON (ANP) - Zowel Air France-KLM als Lufthansa heeft vlak voor de deadline een definitief bod uitgebracht op de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Air France-KLM en Lufthansa deden in april al een niet-bindend bod voor een minderheidsbelang. De Portugese staat, de volledige eigenaar van TAP, vroeg de concerns daarna binnen drie maanden met een definitief bod te komen.

7 minuten geleden
Airbus boekt hogere winst door meer afgeleverde vliegtuigen

TOULOUSE (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar een flink hogere winst behaald, vooral door de levering van meer verkeersvliegtuigen aan klanten. Daarnaast handhaafde de Europese vliegtuigbouwer zijn doelstelling voor de levering van het recordaantal van ongeveer 870 toestellen in heel dit jaar.

8 minuten geleden
IMCD winnaar na cijfers, chipbedrijven verder omlaag in AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een kleine winst de handel uitgegaan. Bij de bedrijven was chemicaliëndistributeur IMCD koploper dankzij goed ontvangen cijfers. De chipfondsen gingen echter opnieuw omlaag, ondanks sterke resultaten van chiptoeleverancier ASMI. Daarmee zette de chipsector de zware neergang van deze week door vanwege zorgen bij beleggers over onder meer toenemende concurrentie uit China.

1 uur geleden
Defensieconcern Rheinmetall boekt grootste omzetgroei ooit

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft afgelopen kwartaal zijn grootste omzetgroei ooit geboekt. De inkomsten stegen met ruim twee derde vergeleken met drie maanden eerder dankzij de flink opgeschroefde Europese militaire bestedingen. Ook het aantal bestellingen nam verder toe.

2 uur geleden
LTO: droogte voor agrariërs knellend, nog geen lege schappen

DEN HAAG (ANP) - De droogte begint voor agrariërs inmiddels op meerdere plekken knellend te worden. Dat zegt land- en tuinbouworganisatie LTO. Van lege supermarktschappen lijkt op dit moment nog geen sprake.

3 uur geleden
Al 6 miljoen Europeanen stemden over toekomstige eurobiljetten

FRANKFURT (ANP) - Miljoenen Europeanen hebben al gestemd over de ontwerpen van de nieuwe eurobiljetten. Dat meldt de Europese Centrale Bank (ECB), die aangeeft dat de teller inmiddels op 6 miljoen staat. De tien mogelijke nieuwe ontwerpen werden vorige week door president Christine Lagarde gepresenteerd. Stemmen kan nog tot 21 september.

6 uur geleden
Hermès groeit ondanks tegenwind in Midden-Oosten en China

PARIJS (ANP) - De Franse maker van luxegoederen Hermès, vooral bekend van zijn zijden sjaals en peperdure tassen, heeft de verkopen in de eerste helft van dit jaar weten op te voeren. Het modehuis had wel veel last van de oorlog in het Midden-Oosten, waar veel vermogende klanten luxeproducten kopen.

6 uur geleden