Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: duizenden ontslagen bij Amerikaanse belastingdienst

Reuters: duizenden ontslagen bij Amerikaanse belastingdienst

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse belastingdienst is van plan ongeveer 6000 medewerkers te ontslaan. Dat heeft een hoge leidinggevende aan het personeel laten weten, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De ontslaggolf volgt op eerdere massaontslagen bij federale overheidsorganisaties in de Verenigde Staten, waar de Republikeinse president Donald Trump en zijn bondgenoot Elon Musk zeggen te werken aan kostenbesparingen.

Voornamelijk medewerkers die onder Trumps Democratische voorganger Joe Biden zijn aangenomen verliezen hun baan. Biden werkte aan een forse uitbreiding van de belastingdienst om zo de controles op te voeren op vermogende belastingplichtigen. De overheidsinstantie heeft nu ongeveer 100.000 mensen in dienst, tegenover 80.000 mensen voordat Biden aantrad als president.

Volgens analisten van het Amerikaanse begrotingsbeleid zou de extra menskracht bij de fiscus voor meer belastingopbrengsten kunnen zorgen. Dat geld zou kunnen worden gebruikt om het grote begrotingstekort van de VS te verkleinen. Republikeinen klaagden juist dat Amerikaanse belastingbetalers vaker zouden worden lastiggevallen door de belastingdienst als die zou worden uitgebreid.

Elon Musk

Musk, die Trumps verkiezingscampagne steunde met 250 miljoen dollar aan donaties, leidt de initiatieven om overheidsorganisaties drastisch te verkleinen. Eerder vielen daardoor duizenden ontslagen bij onder meer bankentoezichthouders, het ministerie voor Energie en de nationale instelling voor de volksgezondheid. Vaak gaat het om mensen die nog in hun proefperiode zitten, en daardoor gemakkelijker aan de kant kunnen worden gezet.

Critici vrezen belangenverstrengeling door Musk, die als baas van autofabrikant Tesla en ruimtevaartbedrijf SpaceX ook met de overheid als toezichthouder en klant te maken heeft. Daarnaast gaan Trump en Musk volgens Democratische oppositieleden ook veel verder dan de bevoegdheid die de president heeft bij onafhankelijke toezichthouders.

Deze week ondertekende Trump een decreet om zijn invloed op federale toezichthouders te vergroten. Alle grote beslissingen rond regelgeving die bijvoorbeeld de beurswaakhond SEC of de mededingingsautoriteit FTC nemen, moeten volgens dat decreet worden voorgelegd aan het Witte Huis. In het verleden kwam het Amerikaanse Congres juist met wetgeving die ervoor moest zorgen dat dit soort toezichthouders onafhankelijk van de president konden opereren.

Meer uit Financieel

Zonnepanelen Schiphol krijgen speciale folie tegen reflectie

SCHIPHOL (ANP) - De zonnepanelen bij Schiphol die piloten verblinden vanwege weerkaatsing van zonlicht, worden verwijderd. De panelen krijgen een speciale folie die reflectie voorkomt en worden vervolgens teruggeplaatst, zodat het zonnepark veilig naast de luchthaven kan blijven bestaan. Dit melden Schiphol, de gemeente Haarlemmermeer en De Groene Energie Corridor (DGEC), de eigenaar van het zonnepark.

19 minuten geleden
Aegon stijgt op Damrak na mogelijke verhuizing naar VS

AMSTERDAM (ANP) - Aegon behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. De verzekeraar boekte in de eerste jaarhelft weer winst, na een verlies vorig jaar. Om aandeelhouders te belonen gaat Aegon ook meer eigen aandelen inkopen. Daarnaast is het bedrijf een onderzoek gestart naar een mogelijke verhuizing van het hoofdkantoor en de officiƫle vestigingsplaats van het concern naar de Verenigde Staten. De uitkomsten daarvan worden tijdens de beleggersdag op 10 december bekendgemaakt. Het aandeel steeg 7 procent.

23 minuten geleden
Duits bedrijf geeft oude autobatterijen nieuw leven als opslag

AKEN (ANP/AFP) - Een Duits bedrijf blaast gebruikte batterijen van elektrische auto's nieuw leven in door ze om te bouwen tot opslagsystemen waarmee huishoudens en bedrijven hun overtollige zonne- en windenergie kunnen bewaren. Deze week opende het bedrijf Voltfang, wat 'volt vangen' betekent, zijn eerste fabriek in Aken, vlak over de Limburgse grens.

36 minuten geleden
Bijna 6300 nieuwbouwhuizen definitief om voorrang bestuursrechter

DEN HAAG (ANP) - De bouw van bijna 6300 woningen is in juli en augustus definitief geworden doordat de Raad van State woningbouwzaken met voorrang heeft behandeld. Dat heeft een woordvoerder van de hoogste bestuursrechter bevestigd na berichtgeving in Trouw. Hij verwacht dat dit aantal de komende tijd eerder toeneemt dan afneemt.

1 uur geleden
Bioscoopketen Kinepolis profiteert van internationale kaskrakers

GENT (ANP) - De Belgische bioscoopketen Kinepolis, met achttien vestigingen ook een grote speler in Nederland, heeft in het tweede kwartaal flink geprofiteerd van internationale kaskrakers. Onder meer door het succes van films als A Minecraft Movie, Lilo & Stitch en Mission Impossible: The Final Reckoning nam het aantal bezoekers met ruim 17 procent toe ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

1 uur geleden
Aegon overweegt verplaatsing hoofdkantoor en vestiging naar VS

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt het hoofdkantoor en de vestigingsplaats te verhuizen naar de Verenigde Staten. Dat maakte de verzekeraar donderdag bekend bij de publicatie van de halfjaarcijfers. Het bedrijf start een onderzoek naar de mogelijke verhuizing en hoopt de uitkomsten daarvan tijdens de beleggersdag op 10 december dit jaar te delen. Aegon heeft nu zijn hoofdkantoor op Schiphol en is gevestigd op Bermuda.

1 uur geleden
Fed-bestuurder geeft geen gehoor aan oproep Trump om af te treden

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Fed-bestuurder Lisa Cook is niet van plan om te vertrekken bij de Amerikaanse centrale bank, ondanks oproepen van president Donald Trump vanwege beschuldigingen van hypotheekfraude. "Ik ben niet van plan om mij te laten intimideren om af te treden vanwege enkele vragen die in een tweet zijn opgeworpen", zegt Cook.

1 uur geleden