Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: Duitsland komt ook met prijsplafond voor stroom

Reuters: Duitsland komt ook met prijsplafond voor stroom

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering wil net als Nederland ook een prijsplafond voor elektriciteit invoeren om huishoudens en bedrijven te behoeden voor een al te grote stijging van de energierekening. Dat staat in een nog niet vrijgegeven document van het verantwoordelijke ministerie dat is ingezien door persbureau Reuters.

Om de nieuwe limiet te helpen financieren overweegt de regering in Berlijn de winsten van sommige elektriciteitsbedrijven extra te belasten, komt uit het stuk naar voren. De regeling zou daarnaast worden gefinancierd via het enorme steunpakket van maximaal 200 miljard euro dat eind vorige maand al is aangekondigd. Volgens Reuters wordt het plan waarschijnlijk op 18 november aan het Duitse kabinet gepresenteerd.

Eerder kwamen de oosterburen al met een prijsplafond voor gas. Niet iedereen denkt dat het goed is om huishoudens en bedrijven zo riant tegemoet te komen in deze tijd van hoge inflatie. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) riep nationale overheden vorige week op om niet door te schieten met het compenseren van de hoge prijsstijgingen, want met flinke, niet specifiek op kwetsbare groepen gerichte steun loop je het risico de inflatie verder aan te jagen.

Eurocommissaris Thierry Breton (Interne Markt) noemde het Duitse pakket eerder "heel aanzienlijk" en mogelijk in strijd met Europese regels over het uitkeren van overheidssubsidies. Brussel zou daarom onderzoek gaan doen. "Terwijl Duitsland het zich kan veroorloven om 200 miljard euro op de financiële markten op te halen, kunnen andere lidstaten dat niet. We moeten dringend nadenken over hoe landen met weinig financiële bewegingsruimte hun bedrijfsleven kunnen steunen", aldus Breton.

Meer uit Financieel

Olieprijzen dalen flink door gevechtspauze tussen de VS en Iran

LONDEN (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald nadat de Verenigde Staten dit weekend hun luchtaanvallen op Iran pauzeerden. Brentolie, de belangrijkste indicator voor olie uit het Midden-Oosten, daalde met ongeveer 6 procent tot rond de 91 dollar per vat. Vorige week kwam de prijs van Brentolie kort boven de 100 dollar per vat uit.

2 uur geleden
Problemen met watervoorziening op Londense luchthaven Gatwick

HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.

14 uur geleden
Krant: UniCredit-topman ziet ruimte voor deal met Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.

15 uur geleden
India: handelsoverleg met VS heeft geholpen bij exportvoordeel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.

17 uur geleden
FT: defensiegiganten steken recordbedrag in militaire start-ups

FARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.

19 uur geleden
Premier Australië wil Trump bevragen over nieuwe heffingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.

20 uur geleden
Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

1 dag geleden