
Reuters: Deutsche Bahn werkt aan 'noodplan' om kosten te besparen
BERLIJN (ANP) - Deutsche Bahn werkt aan een soort noodplan om kosten te besparen en zo de miljardenverliezen bij het Duitse staatsspoorbedrijf tegen te gaan. Dat melden bronnen bij Deutsche Bahn aan persbureau Reuters. Vorig jaar leed de maatschappij een verlies van 2,4 miljard euro, ook is er een schuld van 34 miljard euro.
Volgens de ingewijden wordt gesproken over een "noodrem" bij de kosten binnen Deutsche Bahn. Er wordt nu gewerkt aan plannen waarbij het aannemen van nieuw personeel voortaan specifiek moet worden goedgekeurd door het hogere management. Ook moet in alle uitgaven gesneden worden, waaronder zakenreizen door personeel. Naar verluidt kan volgende week hier al een besluit over worden genomen door het bestuur van Deutsche Bahn.
De ingreep zou niet gelden voor het logistieke dochterbedrijf DB Schenker dat momenteel te koop staat.
Deutsche Bahn had vorig jaar en ook dit jaar te maken met een reeks stakingen. Ook zag het bedrijf de loonkosten voor personeel flink stijgen, net als de rentekosten. Daarnaast zijn de schulden toegenomen om zo de enorme investeringen in de vernieuwing van verouderde infrastructuur en spoor te financieren.
Meer uit Financieel
PAPENDRECHT (ANP) - Medewerkers van vliegtuigonderdelenmaker Fokker in Papendrecht leggen woensdag 24 uur het werk neer, hebben CNV en FNV aangekondigd. De vakbonden zijn het niet eens met het nieuwe sociaal plan bij een reorganisatie, waarbij volgens CNV ongeveer veertig arbeidsplaatsen verloren gaan.
19 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Nederlandse groothandels in bloemen en planten hebben in de eerste drie maanden van het jaar minder geƫxporteerd dan een jaar eerder. Alleen door gestegen prijzen bleef de omzet op peil, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).
43 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar meer elektrische huishoudelijke apparaten gekocht. Daarmee laat de markt volgens branchevereniging APPLiA Nederland herstel zien, na de daling in 2023 door de hoge inflatie en de problemen op de huizenmarkt. De koopkracht is toegenomen en de inflatie gedaald, merkt de organisatie op.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De goederenoverslag in de haven van Rotterdam is in het eerste kwartaal van dit jaar gedaald vergeleken met een jaar eerder. Volgens Havenbedrijf Rotterdam ging het om een afname van de totale overslag met bijna 6 procent tot 103,7 miljoen ton door minder overslag van ijzererts, steenkool, ruwe olie en olieproducten. De Amerikaanse importheffingen op Europese goederen hebben volgens de haven nog geen effect gehad op de overslag.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met verlies geopend. Beleggers op het Damrak keerden terug van een lang paasweekend. Op Wall Street waren de aandelenbeurzen maandag wel open. Daar werden stevige verliezen geleden nadat president Donald Trump opnieuw had uitgehaald naar voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve. Trump riep de centrale bank op de rente te verlagen, terwijl steeds meer signalen erop wijzen dat zijn handelsoorlog de economie van de Verenigde Staten richting een recessie duwt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Belangenorganisatie Gokverliesterug wil dat klanten van gokbedrijf Unibet onmiddellijk inzage krijgen in hun transactieoverzichten uit de tijd dat Unibet zonder Nederlandse vergunning opereerde. De organisatie heeft een kort geding aangespannen tegen het Maltese gokbedrijf namens 18.000 Nederlandse klanten.
4 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Holland Casino verwacht door de hogere kansspelbelasting zoveel extra kosten dat er twijfels zijn over het voortbestaan. In het jaarverslag schrijft het bedrijf er weliswaar vanuit te gaan zijn activiteiten voort te kunnen zetten, maar er bestaat "materiƫle onzekerheid" over.
5 uur geleden