Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: data Indiase verzekeraar op straat via Telegram-chatbot

Reuters: data Indiase verzekeraar op straat via Telegram-chatbot

BANGALORE (ANP) - Gestolen data, waaronder klantgegevens van India's grootste zorgverzekeraar, zijn openbaar toegankelijk via chatbots op Telegram. De privégegevens van miljoenen mensen werden te koop aangeboden. Maar het was op Telegram ook mogelijk om kleine hoeveelheden data gratis op te vragen via chatbots, meldt persbureau Reuters.

Via de chatbots kon Reuters documenten downloaden met namen, telefoonnummers, adressen, belastinggegevens, kopieën van ID-kaarten, testresultaten en medische diagnoses van klanten van het Indiase Star Health. Sommige van de 1500 documenten die Reuters gedownload heeft tijdens het testen van de chatbots waren erg recent, uit juli van dit jaar.

Vorige maand werd bekend dat Telegram-oprichter Pavel Doerov wordt vervolgd in Frankrijk. Dat heeft geleid tot meer aandacht voor de contentmoderatie en functies op Telegram die gebruikt kunnen worden voor criminele doeleinden.

Onbekend persoon

Een onderzoeker kwam de chatbot op het spoor en lichtte Reuters in. Hij deed zich voor als een potentiële koper op een onlineforum voor hackers waar een gebruiker beweerde de chatbots te hebben gemaakt en in het bezit te zijn van de Star Health-data. Reuters kon niet vaststellen of de beweringen van de gebruiker klopten en ook niet hoe die aan de klantgegevens kon komen.

Volgens Telegram zijn de chatbots inmiddels offline gehaald, maar sindsdien zijn er alweer nieuwe opgedoken die de data aanbieden, meldt Reuters. Star Health zegt melding te hebben gemaakt bij de autoriteiten, nadat de verzekeraar van een onbekend persoon te horen had gekregen dat die toegang zou hebben tot een deel van de klantgegevens.

Anonieme accounts

Op Telegram kunnen individuen en organisaties grote hoeveelheden data opslaan en delen via anonieme accounts. Ook kunnen ze zelf chatbots maken die automatisch content en functies aanbieden op basis van verzoeken van gebruikers.

Meer uit Financieel

Wall Street verdeeld na rally, Qualcomm onder druk na cijfers

NEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.

1 uur geleden
Verwey-Jonker Instituut vraagt uitstel van betaling aan

UTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.

3 uur geleden
Kremlin ontwijkt vragen over kerende tankers met diesel voor VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.

3 uur geleden
Bank of England verhoogt rente voor het eerst in drie jaar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Bank of England (BoE) heeft het belangrijkste rentetarief van het land voor het eerst in drie jaar verhoogd. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden.

3 uur geleden
Vele bommeldingen tegelijk niet eerder gezien, zegt topman AF-KLM

PARIJS (ANP) - De manier waarop bommeldingen deze week het vliegverkeer in Europa verstoren, heeft topman van Air France-KLM Benjamin Smith nog niet eerder gezien. Vooral de manier waarop het gecoördineerd lijkt, is volgens hem nieuw. "We hopen dat het er niet voor zorgt dat consumenten minder gaan vliegen, maar dat zien we nog niet", zei hij.

4 uur geleden
Topman Air France-KLM: hogere winstmarge KLM is een must

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM verhoogt de druk op dochterbedrijf KLM om de resultaten te verbeteren. Smith benadrukte tegenover journalisten dat KLM naar een winstmarge van 8 procent moet. "Als we KLM niet op 8 procent krijgen, moeten we kijken naar een andere manier om dat te doen", zei Smith. "We blijven de strategie aanpassen als we denken het niet te gaan halen."

4 uur geleden
ACM wil dat tankstations verplicht data over brandstofprijs delen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is voorstander van het invoeren van een verplichting voor tankstations om actuele brandstofprijzen te delen. Dat stelt de toezichthouder in een advies aan het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Zo kunnen automobilisten makkelijker het goedkoopste tankstation in de buurt vinden, is het idee.

4 uur geleden