Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: data Indiase verzekeraar op straat via Telegram-chatbot

Reuters: data Indiase verzekeraar op straat via Telegram-chatbot

BANGALORE (ANP) - Gestolen data, waaronder klantgegevens van India's grootste zorgverzekeraar, zijn openbaar toegankelijk via chatbots op Telegram. De privégegevens van miljoenen mensen werden te koop aangeboden. Maar het was op Telegram ook mogelijk om kleine hoeveelheden data gratis op te vragen via chatbots, meldt persbureau Reuters.

Via de chatbots kon Reuters documenten downloaden met namen, telefoonnummers, adressen, belastinggegevens, kopieën van ID-kaarten, testresultaten en medische diagnoses van klanten van het Indiase Star Health. Sommige van de 1500 documenten die Reuters gedownload heeft tijdens het testen van de chatbots waren erg recent, uit juli van dit jaar.

Vorige maand werd bekend dat Telegram-oprichter Pavel Doerov wordt vervolgd in Frankrijk. Dat heeft geleid tot meer aandacht voor de contentmoderatie en functies op Telegram die gebruikt kunnen worden voor criminele doeleinden.

Onbekend persoon

Een onderzoeker kwam de chatbot op het spoor en lichtte Reuters in. Hij deed zich voor als een potentiële koper op een onlineforum voor hackers waar een gebruiker beweerde de chatbots te hebben gemaakt en in het bezit te zijn van de Star Health-data. Reuters kon niet vaststellen of de beweringen van de gebruiker klopten en ook niet hoe die aan de klantgegevens kon komen.

Volgens Telegram zijn de chatbots inmiddels offline gehaald, maar sindsdien zijn er alweer nieuwe opgedoken die de data aanbieden, meldt Reuters. Star Health zegt melding te hebben gemaakt bij de autoriteiten, nadat de verzekeraar van een onbekend persoon te horen had gekregen dat die toegang zou hebben tot een deel van de klantgegevens.

Anonieme accounts

Op Telegram kunnen individuen en organisaties grote hoeveelheden data opslaan en delen via anonieme accounts. Ook kunnen ze zelf chatbots maken die automatisch content en functies aanbieden op basis van verzoeken van gebruikers.

Meer uit Financieel

BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug vanwege een technisch mankement dat brand kan veroorzaken. Dit meldde de Duitse autofabrikant woensdag.

1 uur geleden
Randstad eindigt onderaan AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag de grootste verliezer in de AEX-index. Het uitzendconcern heeft in het laatste kwartaal van 2025 een lagere omzet geboekt. Het bedrijf had het vooral op de Europese markt moeilijk. De opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland daalden aanzienlijk.

3 uur geleden
Consumentenbond wil dat nieuw kabinet ACM sneller laat ingrijpen

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het nieuwe kabinet snel wettelijk regelt dat toezichthouders sneller kunnen ingrijpen in slecht functionerende markten. De belangenbehartiger voor consumenten doet deze oproep nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag meldde te gaan controleren of telecomaanbieders zich houden aan hun verplichtingen.

4 uur geleden
Wennink verwacht 'veel meer' ontslagrondes zoals bij Heineken

DEN HAAG (ANP) - De recente massaontslagen bij Heineken, ASML en ABN AMRO zijn nog maar een voorproefje, denkt oud-ASML-topman Peter Wennink. "Er komt nog veel meer aan in het bedrijfsleven en bij de overheid. Kunstmatige intelligentie (AI) kan de productiviteit zoveel verhogen. Als wij dat niet doen, doen andere landen dat. Maar het is niet alleen digitalisering. De kostenstijgingen spelen ook in de zorg, defensie en klimaat en energie. We moeten iets doen", zei Wennink tijdens het evenement State of Dutch Tech in Den Haag tegen het ANP.

5 uur geleden
Overname HEMA door Jumbo-familie Van Eerd afgerond

VEGHEL (ANP) - De overname van HEMA door een investeringsvehikel van de familie Van Eerd is woensdag afgerond. In december werd bekend dat investeringsvehikel Mississippi Ventures de resterende helft van de aandelen van de winkelketen wilde overnemen. Nu heeft het vehikel van de familie achter supermarktketen Jumbo alle benodigde goedkeuringen ontvangen.

5 uur geleden
Speelgoedbedrijf Mattel keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel, bekend van Barbie, Hot Wheels en Fisher-Price, was woensdag een opvallende verliezer op de aandelenbeurzen in New York. Mattel kwam met tegenvallende cijfers over de belangrijke feestdagenperiode en ook met een verwachting voor een lagere winst per aandeel in 2026. Het aandeel dook in de vroege handel op Wall Street ruim 26 procent in het rood.

5 uur geleden
Wingtech waarschuwt voor langere onzekerheid rond Nexperia

JIAXING (ANP) - De beslissing van de ondernemingskamer over Nexperia verlengt "een periode van aanzienlijke onzekerheid" rond de chipmaker, stelt het Chinese moederbedrijf Wingtech. Rechters van de ondernemingskamer besloten dat er een onderzoek moet komen naar Nexperia, omdat er gegronde redenen zijn voor twijfel aan het juiste beleid bij het bedrijf. Daarmee blijft ook een maatregel in stand waardoor Wingtech als aandeelhouder op afstand wordt gezet bij de besluitvorming over Nexperia.

5 uur geleden