Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: data Indiase verzekeraar op straat via Telegram-chatbot

Reuters: data Indiase verzekeraar op straat via Telegram-chatbot

BANGALORE (ANP) - Gestolen data, waaronder klantgegevens van India's grootste zorgverzekeraar, zijn openbaar toegankelijk via chatbots op Telegram. De privégegevens van miljoenen mensen werden te koop aangeboden. Maar het was op Telegram ook mogelijk om kleine hoeveelheden data gratis op te vragen via chatbots, meldt persbureau Reuters.

Via de chatbots kon Reuters documenten downloaden met namen, telefoonnummers, adressen, belastinggegevens, kopieën van ID-kaarten, testresultaten en medische diagnoses van klanten van het Indiase Star Health. Sommige van de 1500 documenten die Reuters gedownload heeft tijdens het testen van de chatbots waren erg recent, uit juli van dit jaar.

Vorige maand werd bekend dat Telegram-oprichter Pavel Doerov wordt vervolgd in Frankrijk. Dat heeft geleid tot meer aandacht voor de contentmoderatie en functies op Telegram die gebruikt kunnen worden voor criminele doeleinden.

Onbekend persoon

Een onderzoeker kwam de chatbot op het spoor en lichtte Reuters in. Hij deed zich voor als een potentiële koper op een onlineforum voor hackers waar een gebruiker beweerde de chatbots te hebben gemaakt en in het bezit te zijn van de Star Health-data. Reuters kon niet vaststellen of de beweringen van de gebruiker klopten en ook niet hoe die aan de klantgegevens kon komen.

Volgens Telegram zijn de chatbots inmiddels offline gehaald, maar sindsdien zijn er alweer nieuwe opgedoken die de data aanbieden, meldt Reuters. Star Health zegt melding te hebben gemaakt bij de autoriteiten, nadat de verzekeraar van een onbekend persoon te horen had gekregen dat die toegang zou hebben tot een deel van de klantgegevens.

Anonieme accounts

Op Telegram kunnen individuen en organisaties grote hoeveelheden data opslaan en delen via anonieme accounts. Ook kunnen ze zelf chatbots maken die automatisch content en functies aanbieden op basis van verzoeken van gebruikers.

Meer uit Financieel

FNV kondigt opnieuw stakingen bij drogisterijen aan

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijen Etos, Kruidvat en Holland & Barrett gaan aankomende zaterdag opnieuw staken, kondigt vakbond FNV aan. De medewerkers van de ketens verkopen die dag volgens de vakbond geen zonnebrandcrème en andere essentiële artikelen, terwijl er hoge temperaturen verwacht worden.

33 minuten geleden
Nog een papierfabriek in Eerbeek in problemen, CNV 'overrompeld'

EERBEEK (ANP) - Papierfabriek Folding Boxboard in het Gelderse Eerbeek heeft uitstel van betaling aangevraagd. Dat bevestigt een woordvoerder van het bedrijf. Vakbond CNV is "volkomen overrompeld" door het nieuws. Eerder sloten in Eerbeek twee andere papierfabrieken de deuren.

41 minuten geleden
EU-lidstaten geven laatste akkoord voor handelsdeal met de VS

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben het laatste akkoord gegeven voor het eerste deel van de handelsdeal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. De deal wordt van kracht als deze verschijnt in het zogeheten EU-publicatieblad, wat meestal niet lang duurt na een definitief akkoord.

1 uur geleden
Niet-bezwaarmakers box 3-heffing hebben geen recht op teruggave

DEN HAAG (ANP) - Belastingplichtigen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hebben geen recht op teruggave. Dat heeft de Hoge Raad donderdag geoordeeld. De hoogste rechter volgt het advies van de advocaat-generaal, die eerder ook stelde dat niet iedereen gecompenseerd hoeft te worden voor de onwettige vermogensrendementsheffing over de jaren 2017-2020.

1 uur geleden
AEX opent hoger door koersherstel chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met winst aan de dag begonnen. De AEX, de belangrijkste beursindex op het Damrak, werd gestuwd door een koersherstel bij de chipbedrijven. ASML, Besi en ASMI stegen tot 5 procent na positieve cijfers en sterke vooruitzichten van geheugenchipfabrikant Micron.

3 uur geleden
easyJet slaat vierde overnamepoging van Castlelake af

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet heeft opnieuw een verhoogd overnamebod van investeringsmaatschappij Castlelake afgewezen. Het bod van 6,50 pond per aandeel is de vierde poging van de Amerikaanse investeerder om de prijsvechter over te nemen.

3 uur geleden
H&M boekt lagere omzet door negatieve wisselkoerseffecten

STOCKHOLM (ANP) - Het Zweedse kledingconcern Hennes & Mauritz (H&M) heeft het afgelopen kwartaal een lagere omzet geboekt door nadelige valuta-effecten.

3 uur geleden