Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: Chinese centrale bank schiet vastgoedsector te hulp

Reuters: Chinese centrale bank schiet vastgoedsector te hulp

BEIJING (ANP/RTR) - De centrale bank van China gaat goedkope leningen verstrekken aan financiële bedrijven voor het kopen van obligaties die zijn uitgegeven door noodlijdende projectontwikkelaars. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme ingewijden. Het zou gaan om de grootste steun van de Chinese overheid tot nu toe aan de door een schuldencrisis getroffen vastgoedsector van het land.

De centrale bank hoopt dat de leningen het marktsentiment zullen verbeteren ten aanzien van de vastgoedsector, die kampt met een zware schuldenlast, en een aantal particuliere projectontwikkelaars van de ondergang zal redden, aldus de ingewijden. De centrale bank reageerde niet direct op een verzoek van Reuters om commentaar op de geplande maatregelen.

China heeft de afgelopen weken de steun aan de vastgoedsector opgevoerd omdat veel ontwikkelaars niet meer aan hun schuldverplichtingen konden voldoen en zich genoodzaakt zagen de bouw stop te zetten. De vastgoedsector vertegenwoordigt een kwart van de Chinese economie, die al onder druk staat door de aanhoudende strenge coronabeperkingen in het land.

Witte lijst

De grootste commerciële banken van het land hebben deze week al voor minstens 155 miljard euro aan krediet toegezegd aan projectontwikkelaars. Ook stelt de centrale bank een "witte lijst" op van kwalitatief goede en systeemrelevante ontwikkelaars die een bredere steun van Beijing zullen krijgen om hun balansen te verbeteren. Minstens drie particuliere projectontwikkelaars kregen deze maand groen licht om in totaal bijna 7 miljard euro op te halen via de uitgifte van obligaties.

De steunmaatregelen van Beijing aan de vastgoedsector markeren een ommekeer in het beleid van de Chinese overheid. De autoriteiten begonnen in 2020 juist hard op te treden tegen speculanten en projectontwikkelaars, die de ongekende groei in de vastgoedsector jarenlang hadden gefinancierd met gigantische schulden.

Als gevolg van het harde optreden daalden de verkoop en de prijzen van onroerend goed echter fors en kwamen ontwikkelaars in de financiële problemen en werden bouwprojecten stilgelegd. Die bouwstops zorgden weer voor woedende huiseigenaren die stopten met het betalen van hun hypotheken omdat projectontwikkelaars hun huizen niet hadden voltooid.

Meer uit Financieel

Beschikbaar inkomen huishoudens stijgt in 2025 door hogere lonen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens hadden in 2025 gemiddeld meer te besteden dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dat vooral door de stijging van de beloning van werknemers door hogere cao-lonen. Tegelijkertijd nam de hypotheekschuld vorig jaar verder toe.

18 minuten geleden
ING: Hypotheekrente stijgt door Iranoorlog, impact op starters

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland zijn gestegen door de Iranoorlog. Vooral starters en kopers in de grote steden en op de nieuwbouwmarkt kunnen dat merken, meldt ING Research.

5 uur geleden
Beleggers in New York hopen op einde oorlog, zetten beurzen hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.

10 uur geleden
Centrale bank Frankrijk somberder over groei door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.

10 uur geleden
Trump medio mei naar China voor gesprek met Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.

12 uur geleden
Trump benoemt techprominenten tot nieuwe adviesraad, Musk niet

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.

12 uur geleden
Jury: Meta en Google aansprakelijk voor socialemediaverslaving

LOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld.

12 uur geleden