Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: Chinese centrale bank schiet vastgoedsector te hulp

Reuters: Chinese centrale bank schiet vastgoedsector te hulp

BEIJING (ANP/RTR) - De centrale bank van China gaat goedkope leningen verstrekken aan financiële bedrijven voor het kopen van obligaties die zijn uitgegeven door noodlijdende projectontwikkelaars. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme ingewijden. Het zou gaan om de grootste steun van de Chinese overheid tot nu toe aan de door een schuldencrisis getroffen vastgoedsector van het land.

De centrale bank hoopt dat de leningen het marktsentiment zullen verbeteren ten aanzien van de vastgoedsector, die kampt met een zware schuldenlast, en een aantal particuliere projectontwikkelaars van de ondergang zal redden, aldus de ingewijden. De centrale bank reageerde niet direct op een verzoek van Reuters om commentaar op de geplande maatregelen.

China heeft de afgelopen weken de steun aan de vastgoedsector opgevoerd omdat veel ontwikkelaars niet meer aan hun schuldverplichtingen konden voldoen en zich genoodzaakt zagen de bouw stop te zetten. De vastgoedsector vertegenwoordigt een kwart van de Chinese economie, die al onder druk staat door de aanhoudende strenge coronabeperkingen in het land.

Witte lijst

De grootste commerciële banken van het land hebben deze week al voor minstens 155 miljard euro aan krediet toegezegd aan projectontwikkelaars. Ook stelt de centrale bank een "witte lijst" op van kwalitatief goede en systeemrelevante ontwikkelaars die een bredere steun van Beijing zullen krijgen om hun balansen te verbeteren. Minstens drie particuliere projectontwikkelaars kregen deze maand groen licht om in totaal bijna 7 miljard euro op te halen via de uitgifte van obligaties.

De steunmaatregelen van Beijing aan de vastgoedsector markeren een ommekeer in het beleid van de Chinese overheid. De autoriteiten begonnen in 2020 juist hard op te treden tegen speculanten en projectontwikkelaars, die de ongekende groei in de vastgoedsector jarenlang hadden gefinancierd met gigantische schulden.

Als gevolg van het harde optreden daalden de verkoop en de prijzen van onroerend goed echter fors en kwamen ontwikkelaars in de financiële problemen en werden bouwprojecten stilgelegd. Die bouwstops zorgden weer voor woedende huiseigenaren die stopten met het betalen van hun hypotheken omdat projectontwikkelaars hun huizen niet hadden voltooid.

Meer uit Financieel

AEX-index vestigt weer nieuw slotrecord door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.

1 uur geleden
Prosus wil af van verplichte aandelenverkoop Delivery Hero

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Leveringsproblemen bij vliegtuigbouwer Airbus houden aan

LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.

7 uur geleden
Speculatie onder beleggers na miljardenbod Uber op Delivery Hero

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.

7 uur geleden
Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

8 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

10 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

11 uur geleden