Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: China zet Russische projecten voorlopig niet door

Reuters: China zet Russische projecten voorlopig niet door

BEIJING (ANP) - Het Chinese staatsoliebedrijf Sinopec heeft gesprekken over een grote investering in Rusland voorlopig afgebroken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Hoewel China officieel weigert Rusland te veroordelen voor de inval in Oekraïne en zich ook tegen westerse sancties heeft uitgesproken, zou Beijing zich nu toch zorgen maken dat Chinese bedrijven gestraft worden als ze die sancties overtreden.

Sinopec sprak over een investering van omgerekend ruim 450 miljoen euro in een chemische fabriek samen met het Russische Sibur. Ook zou het bedrijf Russisch gas in China gaan promoten. Sinopec zou een pauze in de gesprekken hebben ingelast toen het bedrijf besefte dat minderheidsaandeelhouder en bestuurslid van Sibur Gennadi Timtsjenko op de sanctielijst van het Westen staat.

Naast Sinopec kijken ook China National Petroleum Corp (CNPC) en China National Offshore Oil Corporation (CNOOC) sinds de oorlog in Oekraïne hoe de situatie met de sancties tegen Rusland zich ontwikkelt. De drie grote olie- en gasbedrijven werden ook ontboden op het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken om hun banden met Russische partners en operaties in het land te bespreken. Het ministerie zou de bedrijven ook hebben verteld geen overhaaste beslissingen te nemen bij het kopen van Russische bezittingen.

Joe Biden

Die komen op de markt omdat veel Europese en Amerikaanse bedrijven, waaronder Shell, hebben besloten zich terug te trekken uit Rusland. Die ondernemingen willen hun deelnemingen in olie- en gasprojecten van de hand doen.

Eerder deze week zei de Amerikaanse president Joe Biden nog dat China weet dat zijn economische toekomst aan het Westen verbonden is. Biden had ook zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping al gewaarschuwd dat Beijing spijt zou krijgen als het aan de kant van Rusland blijft staan.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

3 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

4 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

6 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

7 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

7 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

8 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

8 uur geleden