Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: China zet Russische projecten voorlopig niet door

Reuters: China zet Russische projecten voorlopig niet door

BEIJING (ANP) - Het Chinese staatsoliebedrijf Sinopec heeft gesprekken over een grote investering in Rusland voorlopig afgebroken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Hoewel China officieel weigert Rusland te veroordelen voor de inval in Oekraïne en zich ook tegen westerse sancties heeft uitgesproken, zou Beijing zich nu toch zorgen maken dat Chinese bedrijven gestraft worden als ze die sancties overtreden.

Sinopec sprak over een investering van omgerekend ruim 450 miljoen euro in een chemische fabriek samen met het Russische Sibur. Ook zou het bedrijf Russisch gas in China gaan promoten. Sinopec zou een pauze in de gesprekken hebben ingelast toen het bedrijf besefte dat minderheidsaandeelhouder en bestuurslid van Sibur Gennadi Timtsjenko op de sanctielijst van het Westen staat.

Naast Sinopec kijken ook China National Petroleum Corp (CNPC) en China National Offshore Oil Corporation (CNOOC) sinds de oorlog in Oekraïne hoe de situatie met de sancties tegen Rusland zich ontwikkelt. De drie grote olie- en gasbedrijven werden ook ontboden op het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken om hun banden met Russische partners en operaties in het land te bespreken. Het ministerie zou de bedrijven ook hebben verteld geen overhaaste beslissingen te nemen bij het kopen van Russische bezittingen.

Joe Biden

Die komen op de markt omdat veel Europese en Amerikaanse bedrijven, waaronder Shell, hebben besloten zich terug te trekken uit Rusland. Die ondernemingen willen hun deelnemingen in olie- en gasprojecten van de hand doen.

Eerder deze week zei de Amerikaanse president Joe Biden nog dat China weet dat zijn economische toekomst aan het Westen verbonden is. Biden had ook zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping al gewaarschuwd dat Beijing spijt zou krijgen als het aan de kant van Rusland blijft staan.

Meer uit Financieel

Advies aan Hoge Raad: niet iedereen hoeft compensatie box 3

DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.

1 uur geleden
Voedselprijzen op hoogste niveau in drie jaar door Iranoorlog

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.

1 uur geleden
Prijzen aan de pomp dalen verder door lagere olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.

2 uur geleden
AP geeft taxi-app Yango boete van 100 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.

2 uur geleden
AEX-index verder omlaag na nieuwe aanvallen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.

3 uur geleden
Nintendo rekent op minder Switch 2-verkopen, verhoogt prijs

KYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.

3 uur geleden
Ook klanten Reaal akkoord met schikking woekerpolisaffaire

DEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.

3 uur geleden