Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: China zet Russische projecten voorlopig niet door

Reuters: China zet Russische projecten voorlopig niet door

BEIJING (ANP) - Het Chinese staatsoliebedrijf Sinopec heeft gesprekken over een grote investering in Rusland voorlopig afgebroken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Hoewel China officieel weigert Rusland te veroordelen voor de inval in Oekraïne en zich ook tegen westerse sancties heeft uitgesproken, zou Beijing zich nu toch zorgen maken dat Chinese bedrijven gestraft worden als ze die sancties overtreden.

Sinopec sprak over een investering van omgerekend ruim 450 miljoen euro in een chemische fabriek samen met het Russische Sibur. Ook zou het bedrijf Russisch gas in China gaan promoten. Sinopec zou een pauze in de gesprekken hebben ingelast toen het bedrijf besefte dat minderheidsaandeelhouder en bestuurslid van Sibur Gennadi Timtsjenko op de sanctielijst van het Westen staat.

Naast Sinopec kijken ook China National Petroleum Corp (CNPC) en China National Offshore Oil Corporation (CNOOC) sinds de oorlog in Oekraïne hoe de situatie met de sancties tegen Rusland zich ontwikkelt. De drie grote olie- en gasbedrijven werden ook ontboden op het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken om hun banden met Russische partners en operaties in het land te bespreken. Het ministerie zou de bedrijven ook hebben verteld geen overhaaste beslissingen te nemen bij het kopen van Russische bezittingen.

Joe Biden

Die komen op de markt omdat veel Europese en Amerikaanse bedrijven, waaronder Shell, hebben besloten zich terug te trekken uit Rusland. Die ondernemingen willen hun deelnemingen in olie- en gasprojecten van de hand doen.

Eerder deze week zei de Amerikaanse president Joe Biden nog dat China weet dat zijn economische toekomst aan het Westen verbonden is. Biden had ook zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping al gewaarschuwd dat Beijing spijt zou krijgen als het aan de kant van Rusland blijft staan.

Meer uit Financieel

Organisator dopingspelen naar de beurs in New York

NEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.

52 minuten geleden
Japans bierconcern Asahi niet in gesprek met hackers

TOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.

1 uur geleden
Vertrouwen Nederlandse producenten verslechtert in november

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.

2 uur geleden
Nederlandse export naar China krimpt, mede door chipmachines

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.

2 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

8 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

9 uur geleden
Wall Street sluit voor vierde dag op rij hoger, Nvidia stijgt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.

10 uur geleden