Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: China werkt aan steunpakket voor eigen chipindustrie

Reuters: China werkt aan steunpakket voor eigen chipindustrie

BEIJING (ANP/RTR) - China werkt aan een steunpakket van meer dan 1 biljoen yuan, omgerekend 135 miljard euro, voor de uitbreiding van zijn halfgeleiderindustrie, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Dat is een belangrijke stap voor de Chinezen om zelfvoorzienend te worden op het gebied van chips nu de Amerikanen de technologische vooruitgang in het land proberen te vertragen.

Het gaat om een van de grootste fiscale stimuleringspakketten ooit, over een periode van vijf jaar. Het plan behelst voornamelijk subsidies en belastingvoordelen om de productie van halfgeleiders en onderzoeksactiviteiten in eigen land te ondersteunen. Het zou volgens de bronnen al in het eerste kwartaal van volgend jaar uitgevoerd kunnen worden en is nog niet eerder gemeld.

De regering van de Amerikaanse president Joe Biden presenteerde onlangs nieuwe exportregels, bedoeld om de technologische en militaire vooruitgang van China te vertragen. Zo moeten Amerikaanse chipbedrijven stoppen met de levering van bepaalde apparatuur aan branchegenoten die volledig in Chinese handen zijn. Ook wil de Amerikaanse regering voorkomen dat buitenlandse bedrijven geavanceerde chips aan China verkopen.

Meer uit Financieel

PVV en NSC draaien over bonusplafond voor bankiers

DEN HAAG (ANP) - Als het aan de PVV ligt, krijgen banken snel meer ruimte om hun personeel variabele beloningen uit te keren. Het huidige bonusplafond is volgens Tweede Kamerlid Chris Faddegon "ten onrechte" strenger dan in de meeste andere EU-landen, een situatie die de partij tot dusver altijd fel heeft verdedigd.

10 minuten geleden
ECB houdt tweede rentepauze op rij

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) heeft de rente in de eurozone opnieuw onveranderd gelaten op 2 procent. Economen hadden ook verwacht dat de centrale bank in Frankfurt opnieuw een rentepauze zou houden. Bij het vorige rentebesluit in juli zei ECB-president Christine Lagarde al dat de centrale bank zich in een "goede positie" bevond met het huidige rentetarief om de verdere ontwikkelingen rond het Amerikaanse handelsbeleid af te wachten.

13 minuten geleden
Opnieuw renteverlaging Turkse centrale bank

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse centrale bank heeft het rentetarief opnieuw verlaagd om de binnenlandse vraag te stimuleren. De rente in Turkije gaat nu met 2,5 procentpunt omlaag naar 40,5 procent.

40 minuten geleden
Ryanair-baas: nog jaren schendingen luchtruim door drones Rusland

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Ryanair-topman Michael O'Leary maakt zich op voor nog meer schendingen van het Europese luchtruim door Russische drones, vergelijkbaar met de drones die deze week Polen waren binnengevlogen. Het Poolse vliegverkeer werd daardoor verstoord.

1 uur geleden
Nieuwe voorzitter Energie-Nederland na pensioen Van Nieuwenhuizen

DEN HAAG (ANP) - Energie-Nederland heeft een nieuwe voorzitter benoemd als opvolger van Cora van Nieuwenhuizen, die met pensioen gaat. Femke Brenninkmeijer neemt haar taken per 1 december over bij de belangenorganisatie voor energiebedrijven. Brenninkmeijer gaf de afgelopen vijf jaar leiding aan de Europese binnenvaartcoƶperatie NPRC.

2 uur geleden
IEA voorspelt recordoverschot olie na productieverhoging OPEC+

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) verwacht dat het voorspelde recordoverschot van olie in 2026 nog groter uitvalt. Dat komt volgens het agentschap door het besluit van enkele leden van het olieverbond OPEC+ om in oktober meer olie op te pompen. Ook heeft het IEA de ramingen voor de wereldwijde vraag naar olie dit jaar en volgend jaar licht verhoogd.

3 uur geleden
De Bijenkorf past vage duurzaamheidsclaims aan na opmerking ACM

DEN HAAG (ANP) - De Bijenkorf heeft vage duurzaamheidsclaims op zijn website aangepast en verwijderd na kritiek van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Volgens de toezichthouder gebruikte De Bijenkorf algemene en onduidelijke claims die de keten niet goed onderbouwde, vooral bij kleding en cosmetica.

4 uur geleden