Reuters: China legt Ant Group boete van ruim miljard dollar op
HANGZHOU (ANP) - De Chinese autoriteiten zijn van plan een boete van meer dan 1 miljard dollar op te leggen aan Ant Group, het financiële dochterbedrijf van het Chinese webwinkelconcern Alibaba. De Chinese centrale bank bereidt de boete voor, die naar verwachting in het tweede kwartaal van volgend jaar zal worden opgelegd. Dat meldde persbureau Reuters op basis van ingewijden. Ant Group en de centrale bank hebben nog niet gereageerd op verzoeken om commentaar.
Met de boete komt mogelijk een einde aan de jarenlange campagne van de Chinese regering om de machtspositie van grote techbedrijven als Alibaba en Ant Group in het land aan te pakken via hoge kartelboetes en onderzoeken naar belastingontwijking en misbruik van gebruikersgegevens. De Chinese autoriteiten pakten ook de oprichter van Alibaba, Jack Ma, aan. Ma verdween in het najaar van 2020 maandenlang van de radar nadat hij gebrouilleerd was geraakt met de Chinese regering.
Ook moest Alibaba de beursgang van zijn financiële divisie Ant Group in 2020 op het laatste moment afblazen en openden de Chinese toezichthouders een kartelonderzoek naar het concern. Ma heeft zich sindsdien nog maar zelden in het openbaar laten zien en is niet langer betrokken bij de dagelijkse bedrijfsvoering van Alibaba.
In juli dit jaar herhaalde Alibaba dat Ma nog altijd van plan is "zijn directe en indirecte economische belangen" in Ant Group in de loop van de tijd terug te brengen van de huidige 50,5 procent tot slechts 8,8 procent. Ant Group heeft in de tussentijd zijn activiteiten geherstructureerd, het management opgeschud en zijn kapitaalpositie versterkt. Ook heeft het bedrijf het aantal consumentenleningen teruggedrongen.
Ant Group wacht ook nog altijd op de goedkeuring van zijn aanvraag voor een vergunning voor een financiële houdstermaatschappij (holding). Met een dergelijke vergunning zou Ant Group meer gereguleerd worden als een bank, met veel strikter toezicht van de overheid. Dat is volgens Beijing een noodzakelijke stap om het voortbestaan van het bedrijf te verzekeren.
Meer uit Financieel
HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.
2 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.
5 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.
7 uur geledenCANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.
1 dag geleden