Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: Brussel opent volgend jaar onderzoek naar Amazon

Reuters: Brussel opent volgend jaar onderzoek naar Amazon

BRUSSEL (ANP/RTR) - Amazon wacht waarschijnlijk een nieuw onderzoek van de Europese Commissie. Persbureau Reuters meldt op basis van ingewijden dat het Amerikaanse webwinkelconcern naar verwachting volgend jaar te maken krijgt met een EU-onderzoek naar de vraag of het zijn eigen merkproducten bevoordeelt op zijn onlinemarktplaats.

De Europese Commissie, die optreedt als mededingingswaakhond voor het landenblok, zei in maart al dat ze feiten en informatie verzamelde over Amazons behandeling van zijn eigen merkproducten. Volgens de bronnen volgt er ergens in de komende maanden een beslissing of er een formeel onderzoek komt naar de kwestie. Dat zal dan gebeuren onder de nieuwe EU-mededingingschef Teresa Ribera. De Spaanse treedt volgende maand aan als opvolger van de Deense eurocommissaris Margrethe Vestager.

Amazon riskeert een boete van maximaal 10 procent van zijn wereldwijde jaaromzet als blijkt dat het de Europese Wet op de Digitale Markten (DMA) heeft overtreden. In het geval van Amazon, dat vorig jaar goed was voor een omzet van bijna 575 miljard dollar, kan het dus om een groot bedrag gaan.

Poortwachters

In die regels, die vorig jaar ingingen, staat dat bedrijven die als poortwachters te boek staan concurrenten verplicht de ruimte moeten geven op hun platformen, besturingssystemen of digitale marktplaatsen. Dan gaat het bijvoorbeeld om appwinkels of advertentiediensten waar bedrijven niet meer omheen kunnen om zelf hun producten aan te bieden.

Naar eigen zeggen leeft Amazon deze regels overigens goed na. Eerder benadrukte het bedrijf al in zijn ratingmodellen helemaal geen onderscheid te maken tussen producten verkocht door Amazon zelf of producten van andere verkopers die actief zijn op zijn platform.

De commissie weigerde donderdag commentaar te geven aan Reuters. Brussel opende eerder al DMA-gerelateerde onderzoeken naar Apple, Google en Facebook-moederbedrijf Meta Platforms.

Meer uit Financieel

ECB beoordeelt effect wisselkoers euro op prijzen in maart

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.

9 uur geleden
Concurrent Novo Nordisk stopt met verkoop namaakversie afslankpil

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.

13 uur geleden
Topman Washington Post vertrekt na groot banenverlies bij krant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.

14 uur geleden
Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

1 dag geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

1 dag geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

1 dag geleden