Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: Bosch overweegt bod op witgoedfabrikant Whirlpool

Reuters: Bosch overweegt bod op witgoedfabrikant Whirlpool

GERLINGEN (ANP) - De Duitse technologiegroep Robert Bosch overweegt een bod uit te brengen op de Amerikaanse fabrikant van huishoudelijke apparatuur Whirlpool. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. Met de overname van Whirlpool zou Bosch zijn activiteiten op de witgoedmarkt, waar de concurrentie met Aziatische bedrijven steeds heviger wordt, aanzienlijk kunnen versterken.

Bosch zou met financiële adviseurs hebben gesproken over de mogelijkheid een ​​bod te doen op Whirlpool, dat een marktwaarde heeft van ongeveer 4,8 miljard dollar (zo'n 4,5 miljard euro). Volgens de ingewijden is het echter nog niet zeker dat Bosch daadwerkelijk een bod zal uitbrengen. Een woordvoerder van het Duitse bedrijf verklaarde geen commentaar te geven op "marktgeruchten". Bij Whirlpool was nog niemand bereikbaar voor een reactie.

Whirlpool heeft de afgelopen jaren een grote herstructurering ondergaan, waarbij het zijn Europese activiteiten heeft samengevoegd tot een nieuw bedrijf dat wordt gecontroleerd door de Turkse rivaal Arçelik. Ook heeft het bedrijf zijn activiteiten in het Midden-Oosten en Afrika afgestoten. De aandelenkoers van Whirlpool is dit jaar al met bijna 30 procent gedaald.

Meer uit Financieel

Groen licht voor buitenlands kapitaal bij overname Warner Bros

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC) heeft ingestemd met een verzoek van Paramount Skydance om buitenlandse investeerders te laten deelnemen aan de overname van Warner Bros Discovery. Dat meldde de FCC donderdag.

2 minuten geleden
Wall Street herstelt na eerste renteverhoging Fed in drie jaar

NEW YORK (ANP) - Dalende olieprijzen, lagere Amerikaanse rentes op staatsobligaties en solide banencijfers hielpen beleggers donderdag om de eerste renteverhoging van de Federal Reserve in meer dan drie jaar te verwerken. De belangrijkste Amerikaanse beursindices op Wall Street sloten duidelijk hoger. Vooral techbedrijven waren daarbij in trek.

4 uur geleden
VS zetten Iraanse cryptobeurs BitBank op sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties aangekondigd tegen de Iraanse cryptobeurs BitBank. Ze beschuldigden het platform ervan betalingen te verwerken voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz varen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft BitBank ook honderden miljoenen dollars doorgesluisd naar de Iraanse Revolutionaire Garde.

4 uur geleden
Ook Russisch bezit Nestlé onder beheer geplaatst door Poetin

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Russische onderdelen van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarkt Auchan onder tijdelijk beheer geplaatst. Daarmee verstevigt Rusland de greep op de eigen economie en verliezen opnieuw westerse bedrijven de controle over hun bezittingen.

5 uur geleden
Voor bijna helft stroomaanvragen nieuwe huizen geen plek op net

DEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.

8 uur geleden
AEX sluit nipt boven 1100 punten, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.

8 uur geleden
Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders

ROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.

10 uur geleden