Reuters: Bosch overweegt bod op witgoedfabrikant Whirlpool
GERLINGEN (ANP) - De Duitse technologiegroep Robert Bosch overweegt een bod uit te brengen op de Amerikaanse fabrikant van huishoudelijke apparatuur Whirlpool. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. Met de overname van Whirlpool zou Bosch zijn activiteiten op de witgoedmarkt, waar de concurrentie met Aziatische bedrijven steeds heviger wordt, aanzienlijk kunnen versterken.
Bosch zou met financiële adviseurs hebben gesproken over de mogelijkheid een bod te doen op Whirlpool, dat een marktwaarde heeft van ongeveer 4,8 miljard dollar (zo'n 4,5 miljard euro). Volgens de ingewijden is het echter nog niet zeker dat Bosch daadwerkelijk een bod zal uitbrengen. Een woordvoerder van het Duitse bedrijf verklaarde geen commentaar te geven op "marktgeruchten". Bij Whirlpool was nog niemand bereikbaar voor een reactie.
Whirlpool heeft de afgelopen jaren een grote herstructurering ondergaan, waarbij het zijn Europese activiteiten heeft samengevoegd tot een nieuw bedrijf dat wordt gecontroleerd door de Turkse rivaal Arçelik. Ook heeft het bedrijf zijn activiteiten in het Midden-Oosten en Afrika afgestoten. De aandelenkoers van Whirlpool is dit jaar al met bijna 30 procent gedaald.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.
4 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.
15 uur geleden