Reuters: Bosch overweegt bod op witgoedfabrikant Whirlpool
GERLINGEN (ANP) - De Duitse technologiegroep Robert Bosch overweegt een bod uit te brengen op de Amerikaanse fabrikant van huishoudelijke apparatuur Whirlpool. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. Met de overname van Whirlpool zou Bosch zijn activiteiten op de witgoedmarkt, waar de concurrentie met Aziatische bedrijven steeds heviger wordt, aanzienlijk kunnen versterken.
Bosch zou met financiële adviseurs hebben gesproken over de mogelijkheid een bod te doen op Whirlpool, dat een marktwaarde heeft van ongeveer 4,8 miljard dollar (zo'n 4,5 miljard euro). Volgens de ingewijden is het echter nog niet zeker dat Bosch daadwerkelijk een bod zal uitbrengen. Een woordvoerder van het Duitse bedrijf verklaarde geen commentaar te geven op "marktgeruchten". Bij Whirlpool was nog niemand bereikbaar voor een reactie.
Whirlpool heeft de afgelopen jaren een grote herstructurering ondergaan, waarbij het zijn Europese activiteiten heeft samengevoegd tot een nieuw bedrijf dat wordt gecontroleerd door de Turkse rivaal Arçelik. Ook heeft het bedrijf zijn activiteiten in het Midden-Oosten en Afrika afgestoten. De aandelenkoers van Whirlpool is dit jaar al met bijna 30 procent gedaald.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
8 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
22 uur geleden