Reuters: Boeing hervat productie 737 MAX maand na staking
SEATTLE (ANP) - Boeing heeft de productie van zijn bestverkochte vliegtuig, de 737 MAX, hervat, melden bronnen tegen persbureau Reuters. Door een staking lag de productie van het toestel in de regio Seattle al sinds half september stil. De staking, die ruim zeven weken duurde, werd meer dan een maand geleden al beëindigd na een akkoord over een hoger loonbod van de vliegtuigfabrikant.
Het weer op gang brengen van de productielijn van de 737 MAX is essentieel voor het herstel van de geplaagde vliegtuigbouwer, die mede door de stakingen het grootste kwartaalverlies leed sinds de coronacrisis. Boeing heeft ongeveer 4200 orders voor het toestel van luchtvaartmaatschappijen, die de vliegtuigen hard nodig hebben om aan de groeiende wereldwijde vraag naar vliegreizen te kunnen voldoen.
De productie werd afgelopen vrijdag al hervat, zei een van de bronnen. Boeing wilde zelf geen commentaar geven.
Kwaliteitscontroles
Naast de staking werd de productie van de 737 MAX ook gedrukt door zorgen over kwaliteitscontroles bij Boeing. Die zorgen ontstonden nadat in januari een deurpaneel van een toestel was losgeraakt tijdens een vlucht. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA beperkte daarop de productie in januari tot 38 737 MAX-toestellen per maand. De vliegtuigbouwer moest van de toezichthouder ook de kwaliteitscontroles in zijn fabrieken verbeteren.
Boeing was aanvankelijk van plan om ongeveer 56 737 MAX-vliegtuigen per maand te produceren. Naast de recente staking en het toegenomen toezicht door de regelgevende instanties, werden die plannen eerder al gedwarsboomd door twee dodelijke crashes, de coronapandemie en problemen in de toeleveringsketen. Analisten van zakenbank Jefferies verwachten nu dat Boeing in 2025 gemiddeld 29 737 MAX-vliegtuigen per maand zal produceren.
Meer uit Financieel
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
1 dag geleden