Reuters: Boeing hervat productie 737 MAX maand na staking
SEATTLE (ANP) - Boeing heeft de productie van zijn bestverkochte vliegtuig, de 737 MAX, hervat, melden bronnen tegen persbureau Reuters. Door een staking lag de productie van het toestel in de regio Seattle al sinds half september stil. De staking, die ruim zeven weken duurde, werd meer dan een maand geleden al beƫindigd na een akkoord over een hoger loonbod van de vliegtuigfabrikant.
Het weer op gang brengen van de productielijn van de 737 MAX is essentieel voor het herstel van de geplaagde vliegtuigbouwer, die mede door de stakingen het grootste kwartaalverlies leed sinds de coronacrisis. Boeing heeft ongeveer 4200 orders voor het toestel van luchtvaartmaatschappijen, die de vliegtuigen hard nodig hebben om aan de groeiende wereldwijde vraag naar vliegreizen te kunnen voldoen.
De productie werd afgelopen vrijdag al hervat, zei een van de bronnen. Boeing wilde zelf geen commentaar geven.
Kwaliteitscontroles
Naast de staking werd de productie van de 737 MAX ook gedrukt door zorgen over kwaliteitscontroles bij Boeing. Die zorgen ontstonden nadat in januari een deurpaneel van een toestel was losgeraakt tijdens een vlucht. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA beperkte daarop de productie in januari tot 38 737 MAX-toestellen per maand. De vliegtuigbouwer moest van de toezichthouder ook de kwaliteitscontroles in zijn fabrieken verbeteren.
Boeing was aanvankelijk van plan om ongeveer 56 737 MAX-vliegtuigen per maand te produceren. Naast de recente staking en het toegenomen toezicht door de regelgevende instanties, werden die plannen eerder al gedwarsboomd door twee dodelijke crashes, de coronapandemie en problemen in de toeleveringsketen. Analisten van zakenbank Jefferies verwachten nu dat Boeing in 2025 gemiddeld 29 737 MAX-vliegtuigen per maand zal produceren.
Meer uit Financieel
BREDA (ANP) - Ook persoonlijke gegevens van klanten van de boekingswebsites Vacanceselect en Eurocamp zijn buitgemaakt bij het datalek waardoor klanten van vakantieaanbieder Roan zijn getroffen. Dat melden beide aanbieders op hun websites. Volgens hen zijn daarbij voor- en achternamen, e-mailadressen, telefoonnummers en boekingsgegevens als bestemming en aankomst- en vertrekdata gelekt.
25 minuten geledenHUNT VALLEY (ANP) - Unilever heeft een akkoord bereikt over de overname van een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigen de bedrijven. Het gaat om een deal in aandelen en contanten.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek van het Openbaar Ministerie naar mogelijke tekortkomingen in het bestrijden van witwassen bij Rabobank beslaat een langere periode dan eerder gedacht. De bank heeft dossiers moeten overleggen die lopen tot het heden, blijkt uit een tussenuitspraak van de rechtbank in Amsterdam. Het OM meldde vorig jaar nog dat het onderzoek zich richtte op de periode van 2016 tot eind 2021.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Willie Walsh, de topman van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA, wordt de opvolger van Pieter Elbers bij de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat maakte IndiGo-moederbedrijf InterGlobe Aviation dinsdag bekend.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Dakbedekkingsbedrijven hamsteren dakrollen voor platte daken. Dat blijkt uit een rondvraag in de markt. Deze rollen worden gemaakt van bitumen, een restproduct van ruwe olie dat net als olie flink duurder is geworden. Volgens branchevereniging VEBIDAK is er geen sprake van een tekort.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Lidstaten van de Europese Unie moeten zich voorbereiden op een "langdurige verstoring" van de energiemarkten door de Iranoorlog. Met die waarschuwing komt de Europese Commissie, die nationale regeringen aanspoort om voorzorgsmaatregelen te nemen.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in maart gestegen naar 2,5 procent als gevolg van de hogere energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in februari. In die maand liep de inflatie al op tot 1,9 procent, van 1,7 procent in januari.
3 uur geleden