Reuters: Boeing hervat productie 737 MAX maand na staking
SEATTLE (ANP) - Boeing heeft de productie van zijn bestverkochte vliegtuig, de 737 MAX, hervat, melden bronnen tegen persbureau Reuters. Door een staking lag de productie van het toestel in de regio Seattle al sinds half september stil. De staking, die ruim zeven weken duurde, werd meer dan een maand geleden al beƫindigd na een akkoord over een hoger loonbod van de vliegtuigfabrikant.
Het weer op gang brengen van de productielijn van de 737 MAX is essentieel voor het herstel van de geplaagde vliegtuigbouwer, die mede door de stakingen het grootste kwartaalverlies leed sinds de coronacrisis. Boeing heeft ongeveer 4200 orders voor het toestel van luchtvaartmaatschappijen, die de vliegtuigen hard nodig hebben om aan de groeiende wereldwijde vraag naar vliegreizen te kunnen voldoen.
De productie werd afgelopen vrijdag al hervat, zei een van de bronnen. Boeing wilde zelf geen commentaar geven.
Kwaliteitscontroles
Naast de staking werd de productie van de 737 MAX ook gedrukt door zorgen over kwaliteitscontroles bij Boeing. Die zorgen ontstonden nadat in januari een deurpaneel van een toestel was losgeraakt tijdens een vlucht. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA beperkte daarop de productie in januari tot 38 737 MAX-toestellen per maand. De vliegtuigbouwer moest van de toezichthouder ook de kwaliteitscontroles in zijn fabrieken verbeteren.
Boeing was aanvankelijk van plan om ongeveer 56 737 MAX-vliegtuigen per maand te produceren. Naast de recente staking en het toegenomen toezicht door de regelgevende instanties, werden die plannen eerder al gedwarsboomd door twee dodelijke crashes, de coronapandemie en problemen in de toeleveringsketen. Analisten van zakenbank Jefferies verwachten nu dat Boeing in 2025 gemiddeld 29 737 MAX-vliegtuigen per maand zal produceren.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
15 uur geledenZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
17 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
20 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
20 uur geleden