Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: Amerikaanse dochter Hyundai had 12-jarige in dienst

Reuters: Amerikaanse dochter Hyundai had 12-jarige in dienst

LUVERNE (ANP/RTR) - Bij een Amerikaans dochterbedrijf van het Koreaanse autoconcern Hyundai Motor is kinderarbeid vastgesteld. Voor de onderneming zijn meerdere minderjarigen aan de slag geweest. Een van hen was nog maar twaalf jaar, meldt persbureau Reuters, dat zich onder meer baseert op verklaringen van de lokale politie.

Het gaat om een metaalstempelfabriek van SMART in de staat Alabama. Reuters sprak ook met de vader van de drie minderjarige krachten. Hij zou hebben bevestigd dat zijn 13-jarige dochter haar broers van 12 en 15 voor de fabriek gewerkt hebben. Het Guatemalteekse meisje was eerder dit jaar korte tijd vermist, vandaar dat de kwestie bij de politie bekend werd.

SMART heeft zelf ontkent bewust krachten in dienst genomen te hebben die eigenlijk nog niet mochten werken. Wel zou de onderneming afhankelijk zijn van uitzendbureaus die bepaalde werving regelen. Het bedrijf gaf daarbij aan te verwachten dat deze bureaus zich aan de regels houden.

Personeelstekorten

Of de kwestie nog gevolgen heeft voor SMART of Hyundai is niet bekend. De lokale justitie wilde tegenover Reuters niet ingaan op vragen.

Arbeidsmarktdeskundigen denken dat de kwestie niet op zich zelf staat. Nu er veel personeelstekorten spelen zou er in de Verenigde Staten een verhoogd risico zijn dat kinderen, vooral kinderen uit migrantengezinnen zonder papieren, werk doen waarvoor zij veel te jong voor zijn.

Meer uit Financieel

Fastned: meer Nederlanders met elektrische auto op vakantie

AMSTERDAM (ANP) - Meer Nederlanders gaan dit jaar met de elektrische auto op vakantie. Dit komt deels door de hoge brandstofprijzen, meldt snellaadbedrijf Fastned op basis van onderzoek en eigen cijfers.

9 minuten geleden
Tanken goedkoper na Amerikaanse gevechtspauze in Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - Tanken aan de Nederlandse pomp is dinsdag iets goedkoper geworden, nadat de olieprijzen maandag flink zakten door de Amerikaanse gevechtspauze in de oorlog met Iran. Intussen gaan de olie- en gasprijzen op de groothandelsmarkten verder omlaag.

39 minuten geleden
Philips hard onderuit op Damrak, Unilever wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Philips is dinsdag hard onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern presteerde afgelopen kwartaal iets beter dan kenners hadden verwacht. Het bedrijf werd ook iets positiever over de winstgevendheid dit jaar dankzij een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen. Het gaat echter om een eenmalige meevaller en de omzetverwachting voor het hele jaar bleef onveranderd. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

56 minuten geleden
Aantal sportschoolgangers Basic-Fit neemt verder toe

HOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft er weer meer sportschoolgangers bijgekregen. De fitnessketen profiteert onder meer van een verdere uitbreiding van het aantal vestigingen. Sportscholen krijgen er gemiddeld ook meer leden bij.

1 uur geleden
Unilever houdt prijsverhogingen nog beperkt en verkoopt meer

LONDEN (ANP) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever heeft het afgelopen kwartaal een duidelijke verkoopspurt doorgemaakt. De groei van het aantal verkochte producten, zoals Dove en Vaseline, lag op het hoogste niveau in meer dan tien jaar. Prijsverhogingen werden nog niet op grote schaal doorgevoerd. Wisselkoersen hadden een negatieve invloed, maar de omzet kwam wel hoger uit dan een jaar eerder.

1 uur geleden
Terugbetaling importheffingen VS eenmalige meevaller bij Philips

AMSTERDAM (ANP) - De terugbetaling aan Philips van 186 miljoen euro in het tweede kwartaal voor de Amerikaanse importheffingen is een eenmalige meevaller. Dat heeft topman Roy Jakobs van het zorgtechnologieconcern gezegd in een toelichting op de resultaten over het tweede kwartaal. In het derde kwartaal zal Philips hooguit nog enkele miljoenen ontvangen uit die terugbetaling, aldus Jakobs.

1 uur geleden
Mercedes somberder over jaaromzet door zwakke vraag uit China

STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz is somberder geworden over zijn te verwachten omzet in 2026. Het Duitse autoconcern kampt met een zwakkere vraag in China, waar een aanhoudende vastgoedcrisis het consumentenvertrouwen aantast en de vraag naar luxewagens drukt.

2 uur geleden