Reuters: Achmea praat met NN over verkoop levensverzekeringen
ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea houdt verkennende gesprekken met concurrent NN over de verkoop van zijn activiteiten op het vlak van levensverzekeringen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het moederbedrijf van merken als Centraal Beheer en FBTO praat ook over een mogelijke deal met de verzekeraar Athora, die in handen is van de Amerikaanse investeerder Apollo Management.
Achmea bevestigde deze week al "intern en extern" de opties te onderzoeken voor de divisie die voor klanten pensioenen en levensverzekeringen verzorgt. Deze activiteiten zouden ruim 2 miljard euro waard kunnen zijn, aldus een bron van Reuters. Het zou gaan om een bedrijfsonderdeel dat geen nieuwe polissen meer verkoopt, maar nog wel bezittingen van 40 miljard euro beheert.
Achmea, Athora en NN wilden niet ingaan op vragen over de gesprekken.
Meer uit Financieel
NICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.
2 uur geledenGUANGZHOU (ANP/RTR) - De Chinese fabrikant van elektrische voertuigen XPENG verwacht volgend jaar te beginnen met de grootschalige productie van zijn vliegende auto's. Dat heeft president Brian Gu gezegd tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Signify verwacht dat de uitdagende marktomstandigheden de rest van dit jaar zullen aanhouden. De verlichtingsproducent kampt onder meer met een verlaagde vraag en de gevolgen van de Amerikaanse importheffingen en kondigde begin dit jaar al aan wereldwijd 900 banen te schrappen, waarvan 150 in Nederland, om kosten te besparen. In de afgelopen jaren heeft Signify ook al forse reorganisaties uitgevoerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Registratiecommissie Geneeskundig Specialisten (RGS) doet onderzoek naar de werkcultuur bij een aantal opleidingsplekken van het UWV. Dat bevestigt de toezichthouder na berichtgeving van EenVandaag en het AD. Jonge verzekeringsartsen in opleiding die bij de uitkeringsinstantie in de regio Amsterdam werken, spreken volgens de media over een onveilige werkcultuur en veel te hoge werkdruk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.
3 uur geleden