Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Retailers Gap en Foot Locker bij sterkste stijgers op Wall Street

Retailers Gap en Foot Locker bij sterkste stijgers op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse retailers Gap en Foot Locker behoorden vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York, na goed ontvangen resultaten. Kledingverkoper Gap, die naast de Gap-winkels ook eigenaar is van modezaken als Banana Republic, Athleta en Old Navy, wist afgelopen kwartaal weer terug te keren naar winst, na een verlies een jaar geleden.

Ook de verkopen van Gap vielen hoger uit dan verwacht. Het concern temperde wel de verwachtingen voor het belangrijke feestdagenseizoen, maar het aandeel werd desondanks ruim 9 procent hoger gezet. Foot Locker deed het nog beter en kreeg er 13,5 procent bij. De sportschoenenketen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht en verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar.

De stemming op Wall Street was eveneens positief. Beleggers schoven de rentezorgen even aan de kant na de recente verliesbeurten. De rentevrees laaide eerder deze week weer op nadat beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank hadden gewaarschuwd dat het nog te vroeg is om over te stappen op kleinere renteverhogingen in de strijd tegen de hoge inflatie.

Applied Materials

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,6 procent hoger op 33.729 punten. De brede S&P 500 steeg 0,7 procent tot 3972 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 0,5 procent bij tot 11.201 punten.

Applied Materials steeg 2,2 procent. De chiptoeleverancier boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, ondanks de eerdere waarschuwing voor de negatieve impact van de strengere Amerikaanse regels voor de export naar China. Ook de verwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan beleggers en analisten hadden verwacht.

Sterke prestaties

Palo Alto Networks dikte 10 procent aan. Het cyberbeveiligingsbedrijf verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar dankzij de sterke prestaties in het afgelopen kwartaal.

Ook de resultaten van de Amerikaanse discountketen Ross Stores (plus 15,6 procent) vielen in de smaak bij beleggers.

JD.com

JD.com daalde 2,2 procent. Het Chinese webwinkelconcern, dat ook een notering heeft op Wall Street, zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen en boekte weer winst, na een verlies in een dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf profiteerde onder meer van de coronalockdowns in China waardoor meer online werd gewinkeld.

De euro was 1,0350 dollar waard, tegen 1,0326 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 4 procent minder op 78,33 dollar. Brentolie werd 3,5 procent goedkoper op 86,68 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

57 minuten geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

3 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

5 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

7 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

8 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

8 uur geleden