
Retailers Gap en Foot Locker bij sterkste stijgers op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse retailers Gap en Foot Locker behoorden vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York, na goed ontvangen resultaten. Kledingverkoper Gap, die naast de Gap-winkels ook eigenaar is van modezaken als Banana Republic, Athleta en Old Navy, wist afgelopen kwartaal weer terug te keren naar winst, na een verlies een jaar geleden.
Ook de verkopen van Gap vielen hoger uit dan verwacht. Het concern temperde wel de verwachtingen voor het belangrijke feestdagenseizoen, maar het aandeel werd desondanks ruim 9 procent hoger gezet. Foot Locker deed het nog beter en kreeg er 13,5 procent bij. De sportschoenenketen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht en verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar.
De stemming op Wall Street was eveneens positief. Beleggers schoven de rentezorgen even aan de kant na de recente verliesbeurten. De rentevrees laaide eerder deze week weer op nadat beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank hadden gewaarschuwd dat het nog te vroeg is om over te stappen op kleinere renteverhogingen in de strijd tegen de hoge inflatie.
Applied Materials
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,6 procent hoger op 33.729 punten. De brede S&P 500 steeg 0,7 procent tot 3972 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 0,5 procent bij tot 11.201 punten.
Applied Materials steeg 2,2 procent. De chiptoeleverancier boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, ondanks de eerdere waarschuwing voor de negatieve impact van de strengere Amerikaanse regels voor de export naar China. Ook de verwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan beleggers en analisten hadden verwacht.
Sterke prestaties
Palo Alto Networks dikte 10 procent aan. Het cyberbeveiligingsbedrijf verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar dankzij de sterke prestaties in het afgelopen kwartaal.
Ook de resultaten van de Amerikaanse discountketen Ross Stores (plus 15,6 procent) vielen in de smaak bij beleggers.
JD.com
JD.com daalde 2,2 procent. Het Chinese webwinkelconcern, dat ook een notering heeft op Wall Street, zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen en boekte weer winst, na een verlies in een dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf profiteerde onder meer van de coronalockdowns in China waardoor meer online werd gewinkeld.
De euro was 1,0350 dollar waard, tegen 1,0326 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 4 procent minder op 78,33 dollar. Brentolie werd 3,5 procent goedkoper op 86,68 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De stemming zat er maandag goed in op Wall Street, waar de beursgraadmeters nieuwe records bereikten. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gemeld dat de handelsgesprekken met China voorspoedig verliepen. Autofabrikant Tesla (plus 3,6 procent) ging verder omhoog na de bekendmaking dat topman Elon Musk voor ongeveer 1 miljard dollar aan aandelen van zijn eigen bedrijf heeft gekocht. Vrijdag boekte het aandeel Tesla al een verrassende koerswinst van ruim 7 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs heeft maandag een nieuw recordniveau bereikt, na vier weken op rij te zijn gestegen. De prijs van goud is dit jaar met ongeveer 40 procent opgelopen en behoort daarmee tot de best presterende grondstoffen.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zegt nog altijd niet te weten wat de staking woensdag bij het grondpersoneel van de luchtvaartmaatschappij op Schiphol betekent voor de vluchten en passagiers. Eerder maandag was op de website van Schiphol al te zien dat KLM voor die dag vele tientallen vluchten heeft geschrapt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is de eerste handelsdag van de week positief geëindigd, geholpen door groen gekleurde koersenborden op Wall Street. Vooral de chipbedrijven ASML, ASMI en Besi deden goede zaken, met koerswinsten tot 6 procent.
8 uur geledenDELFZIJL (ANP) - De Nederlandse rederij van een vrachtschip dat onlangs vast kwam te zitten ten noorden van Canada werkt momenteel aan een plan om het schip los te maken. Dit bevestigt een woordvoerder van de rederij, Wagenborg uit het Groningse Delfzijl, na berichtgeving door onder andere RTV Noord.
8 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en de Chinese eigenaren van socialmediaplatform TikTok hebben een 'raamwerkakkoord' bereikt om een deel van het socialmediaplatform over te nemen, heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag gezegd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla ging maandag verder omhoog op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's werd ruim 6 procent meer waard na de bekendmaking dat topman Elon Musk voor ongeveer 1 miljard dollar aan aandelen van zijn eigen bedrijf heeft gekocht. Vrijdag boekte het aandeel Tesla ook al een verrassende koerswinst van ruim 7 procent. Mede door die koerssprong sloot de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq vrijdag op een nieuw recordniveau.
10 uur geleden