Retailer American Eagle onderuit op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - American Eagle Outfitters ging donderdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De verkopen van het Amerikaanse kledingbedrijf vielen tegen in het afgelopen kwartaal. De retailer waarschuwde in september al hogere kortingen te moeten bieden en langere uitverkopen te houden door de verslechterde omstandigheden in de sector. Ook gaf het bedrijf een teleurstellende verwachting af voor het huidige kwartaal met daarin de belangrijke feestdagenperiode. Het aandeel werd daarop 15 procent lager gezet.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de nieuwe recordstanden een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 44.984 punten. De brede S&P 500-index opende vrijwel vlak op 6086 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,1 procent tot 19.759 punten.
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen hoger uit dan verwacht.
Bitcoin
Vrijdag komt nog het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid naar buiten. In dat rapport worden ook de banen in de publieke sector meegenomen. De banengroei speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. Een zwakke arbeidsmarkt geeft de centrale bank meer ruimte om de leenkosten te verlagen.
Cryptobedrijven gingen omhoog door de aanhoudende opmars van de bitcoin, die voor het eerst een waarde van 100.000 dollar bereikte. Cryptobeurs Coinbase steeg 4,6 procent en cryptominer MARA Holdings klom 7 procent. Cloudbedrijf MicroStrategy, dat veel bitcoins bezit, kreeg er 9,6 procent bij.
Productieverlaging
Five Below maakte een koerssprong van ruim 11 procent, na goed ontvangen kwartaalcijfers. Ook gaf de discountketen een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Branchegenoot Dollar General werd iets negatiever over de winst dit jaar en verloor 0,4 procent. De maker van chipapparatuur Applied Materials zakte 2,1 procent, na een adviesverlaging door Morgan Stanley.
De euro was 1,0579 dollar waard, tegen 1,0525 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen omhoog nadat oliekartel OPEC de voor januari geplande productieverhoging heeft uitgesteld. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 68,97 dollar. Brentolie werd ook 0,6 procent duurder op 72,72 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.
4 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
12 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
13 uur geleden