Retailer American Eagle onderuit op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - American Eagle Outfitters ging donderdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De verkopen van het Amerikaanse kledingbedrijf vielen tegen in het afgelopen kwartaal. De retailer waarschuwde in september al hogere kortingen te moeten bieden en langere uitverkopen te houden door de verslechterde omstandigheden in de sector. Ook gaf het bedrijf een teleurstellende verwachting af voor het huidige kwartaal met daarin de belangrijke feestdagenperiode. Het aandeel werd daarop 15 procent lager gezet.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de nieuwe recordstanden een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 44.984 punten. De brede S&P 500-index opende vrijwel vlak op 6086 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,1 procent tot 19.759 punten.
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen hoger uit dan verwacht.
Bitcoin
Vrijdag komt nog het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid naar buiten. In dat rapport worden ook de banen in de publieke sector meegenomen. De banengroei speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. Een zwakke arbeidsmarkt geeft de centrale bank meer ruimte om de leenkosten te verlagen.
Cryptobedrijven gingen omhoog door de aanhoudende opmars van de bitcoin, die voor het eerst een waarde van 100.000 dollar bereikte. Cryptobeurs Coinbase steeg 4,6 procent en cryptominer MARA Holdings klom 7 procent. Cloudbedrijf MicroStrategy, dat veel bitcoins bezit, kreeg er 9,6 procent bij.
Productieverlaging
Five Below maakte een koerssprong van ruim 11 procent, na goed ontvangen kwartaalcijfers. Ook gaf de discountketen een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Branchegenoot Dollar General werd iets negatiever over de winst dit jaar en verloor 0,4 procent. De maker van chipapparatuur Applied Materials zakte 2,1 procent, na een adviesverlaging door Morgan Stanley.
De euro was 1,0579 dollar waard, tegen 1,0525 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen omhoog nadat oliekartel OPEC de voor januari geplande productieverhoging heeft uitgesteld. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 68,97 dollar. Brentolie werd ook 0,6 procent duurder op 72,72 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders nemen dit jaar meer maatregelen om problemen met het overvolle stroomnet tegen te gaan. Dat staat in bindende afspraken met de Autoriteit Consument & Markt (ACM), meldt die toezichthouder. De ACM vond dat de beheerders te weinig voortgang boekten met oplossingen en gaf ze eerder de opdracht om verbeterplannen in te dienen.
47 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De armoede in Duitsland is vorig jaar naar een nieuw recordniveau gestegen. Volgens de organisatie Der Paritätische, die zich inzet voor armoedebestrijding, leefde vorig jaar 16,1 procent van de Duitse bevolking onder de armoedegrens, oftewel 13,3 miljoen mensen. De organisatie spreekt van een "treurig record".
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In Londen heeft dinsdag een deel van de metrobestuurders het werk neergelegd vanwege een conflict over werktijden. Er rijden geen metro's op de Circle line, de Piccadilly line en delen van de Metropolitan en Central lines. Andere metrolijnen rijden wel, maar kampen met ernstige vertragingen. De Elizabeth line, Docklands Light Railway, London Overground en bussen rijden gewoon, maar zijn naar verwachting veel voller dan normaal.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. De bank werd door analisten van ING op de kooplijst gezet en steeg ruim 2 procent. De algehele stemming op de beurzen was eveneens positief, ondanks de aanhoudende onzekerheid over de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft aangekondigd de importtarieven op landbouwmachines zoals maaidorsers en oogstmachines te verlagen om de kosten voor Amerikaanse boeren en fabrikanten te drukken. De tarieven dalen van 25 naar 15 procent. Buitenlandse bedrijven kunnen daarbij in aanmerking komen voor een lager tarief van 10 procent als hun apparatuur voor minstens 85 procent uit Amerikaans staal of aluminium bestaat.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij de regionale netbeheerder Liander staan op dit moment 7300 huishoudens en kleine ondernemers op een wachtlijst voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting. Huishoudens gebruiken steeds meer elektriciteit en op sommige plekken op het stroomnet is het daardoor te druk geworden voor de aangevraagde aansluitingen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in mei 3,5 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,8 procent in april.
4 uur geleden