Retailer American Eagle onderuit op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - American Eagle Outfitters ging donderdag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De verkopen van het Amerikaanse kledingbedrijf vielen tegen in het afgelopen kwartaal. De retailer waarschuwde in september al hogere kortingen te moeten bieden en langere uitverkopen te houden door de verslechterde omstandigheden in de sector. Ook gaf het bedrijf een teleurstellende verwachting af voor het huidige kwartaal met daarin de belangrijke feestdagenperiode. Het aandeel werd daarop 15 procent lager gezet.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de nieuwe recordstanden een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 44.984 punten. De brede S&P 500-index opende vrijwel vlak op 6086 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,1 procent tot 19.759 punten.
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen hoger uit dan verwacht.
Bitcoin
Vrijdag komt nog het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid naar buiten. In dat rapport worden ook de banen in de publieke sector meegenomen. De banengroei speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. Een zwakke arbeidsmarkt geeft de centrale bank meer ruimte om de leenkosten te verlagen.
Cryptobedrijven gingen omhoog door de aanhoudende opmars van de bitcoin, die voor het eerst een waarde van 100.000 dollar bereikte. Cryptobeurs Coinbase steeg 4,6 procent en cryptominer MARA Holdings klom 7 procent. Cloudbedrijf MicroStrategy, dat veel bitcoins bezit, kreeg er 9,6 procent bij.
Productieverlaging
Five Below maakte een koerssprong van ruim 11 procent, na goed ontvangen kwartaalcijfers. Ook gaf de discountketen een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Branchegenoot Dollar General werd iets negatiever over de winst dit jaar en verloor 0,4 procent. De maker van chipapparatuur Applied Materials zakte 2,1 procent, na een adviesverlaging door Morgan Stanley.
De euro was 1,0579 dollar waard, tegen 1,0525 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen omhoog nadat oliekartel OPEC de voor januari geplande productieverhoging heeft uitgesteld. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 68,97 dollar. Brentolie werd ook 0,6 procent duurder op 72,72 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.
9 uur geleden