Resultaten verzekeraars Aegon en NN Group centraal op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - De verzekeraars Aegon en NN Group staan donderdag in de belangstelling op de Amsterdamse beurs na publicatie van de resultaten. Aegon leed in het tweede kwartaal een verlies van 365 miljoen euro. De onderneming kampte vooral met stijgende herverzekeringspremies in de Verenigde Staten. Volgens topman Lard Friese gaat het om een eenmalige last en hij benadrukt dat het bedrijf ondanks de turbulente tijden goed heeft gepresteerd.
NN had in de eerste jaarhelft last van de februaristorm die over Nederland raasde. De storm leidde tot een schadepost van 86 miljoen euro. Het nettoresultaat van de verzekeraar viel ondanks de extra kosten hoger uit. Dat kwam vooral door de verkoop van het onderdeel NN IP aan Goldman Sachs afgelopen voorjaar. NN boekte in de eerste zes maanden van het jaar een winst van ruim 2 miljard euro, tegen 1,4 miljard euro een jaar eerder.
De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een positief begin. Ook elders in Europa lijken de beurzen hoger te openen. Buiten het Damrak gaven onder meer grote Duitse bedrijven als Deutsche Telekom, Thyssenkrupp en Siemens een kijkje in de boeken. De aandelenmarkten in Aziƫ gingen donderdag stevig omhoog in navolging van de forse koerswinsten op Wall Street.
Ook ForFarmers kwam met cijfers. De diervoederproducent verkocht minder veevoer maar zag de omzet wel stijgen. Volgens topman Chris Deen konden de kostenstijgingen in de loop van het tweede kwartaal grotendeels worden doorberekend. Met betrekking tot de stikstofcrisis in Nederland roept het bedrijf de politiek op ruimte te bieden voor een gesprek, waarin alles bespreekbaar is.
Fastned en Ebusco openden eveneens de boeken. De uitbater van laadstations Fastned zag zijn laadomzet in de eerste jaarhelft bijna verdrievoudigen ten opzichte van vorig jaar. Die stijging is onder meer te danken aan de toenemende vraag naar laden, nu meer mensen in elektrische auto's rijden. De producent van elektrische bussen Ebusco zag de omzet in de eerste jaarhelft flink stijgen en handhaafde de omzetverwachting voor het hele jaar.
Het aandeel Shell noteert ex dividend. Dat betekent dat het aandeel geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode. Het olie- en gasconcern liet daarnaast weten plannen te hebben voor de overname van vier zonneparken in het Verenigd Koninkrijk.
De euro was 1,0287 dollar waard, tegen 1,0331 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 91,79 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 97,32 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
6 uur geledenZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
11 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
11 uur geleden