Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Resultaten Philips en Heineken centraal op Damrak

Resultaten Philips en Heineken centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag vooral uit naar de resultaten van zorgtechnologieconcern Philips en bierbrouwer Heineken. Philips zag de orders in het tweede kwartaal voor het eerst in acht kwartalen weer stijgen, nu het bedrijf de problemen met zijn apparaten tegen slaapapneu grotendeels achter zich heeft gelaten. Eind april schikte het concern voor 1,1 miljard dollar aan claims in verband met deze slaapapneu-affaire.

De terugkeer van de ordergroei is volgens Philips-topman Roy Jakobs een bemoedigend signaal en werd met name veroorzaakt door groei in Noord-Amerika. De stijging werd wel deels tenietgedaan door een daling in China. Philips krijgt ook ruim een half miljard euro van zijn verzekeraars als compensatie voor de kosten voor het afwikkelen van het slaapapneuschandaal. Van dit bedrag is al zo'n 150 miljoen euro binnen en de rest wordt in de tweede jaarhelft verwacht. Philips handhaafde verder de omzetverwachting voor het hele jaar.

Heineken zag de omzet in de eerste jaarhelft stijgen, meer leed wel een nettoverlies van 95 miljoen euro door een grote afschrijving in China. De bierbrouwer moest 874 miljoen euro aan waarde afschrijven op zijn investering in CR Beer, de grootste brouwer van China. De afboeking komt volgens Heineken door de gedaalde beurskoers van CR Beer. Topman Dolf van den Brink sprak verder van een solide eerste jaarhelft, met sterke prestaties in Brazilië, Mexico en India. Ook in Europa won Heineken in de meeste landen marktaandeel.

Spanning Midden-Oosten

Beleggers houden verder de ontwikkelingen in het Midden-Oosten in de gaten. De Israëlische regering kondigde aan keihard terug te zullen slaan tegen Hezbollah. Israël is ervan overtuigd dat de aanval op Majdal Shams, die aan twaalf jongeren en kinderen het leven kostte, het werk was van Hezbollah. De Amerikaanse regering is met Israël in gesprek over de reactie op de aanval om te voorkomen dat de strijd verder uit de hand loopt.

De AEX-index lijkt hoger te gaan beginnen aan de nieuwe drukke week. De Aziatische aandelenmarkten lieten overwegend een sterk herstel zien, na de recente zware koersverliezen. De Nikkei in Tokio steeg 2,1 procent en maakte daarmee een einde aan een achtdaagse verliesreeks. De Hang Seng-index in Hongkong won 1,8 procent.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0855 dollar waard, tegen 1,0858 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 77,59 dollar. Brentolie werd ook 0,6 procent duurder, op 81,63 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Texas onderzoekt ticketsite StubHub na klachten over WK-kaarten

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.

1 uur geleden
AEX sluit handelsweek hoger, chipbedrijven bij winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.

4 uur geleden
EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

6 uur geleden
CNV vreest minimale stagevergoedingen na kabinetsvoorstel

UTRECHT (ANP) - De jongerentak van CNV is blij dat het kabinet een verplichte stagevergoeding wil invoeren voor mbo-, hbo- en wo-studenten. De vakbond vreest echter voor symbolische vergoedingen, omdat er geen minimumbedrag bijhoort.

8 uur geleden
Eerste geldautomaten van DNB geopend op Saba en Sint Eustatius

AMSTERDAM (ANP) - Op Saba en Sint Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. De centrale bank kondigde vorig jaar al aan zijn diensten uit te breiden met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland om het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker te maken om contant geld op te nemen.

9 uur geleden
Duitse regering blijft rekenen op beursgang defensiebedrijf KNDS

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering blijft erop rekenen dat het Frans-Duitse defensiebedrijf KNDS een beursgang zal maken. KNDS stelde eerder deze week zijn beursgang op de aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs uit vanwege de onrustige marktomstandigheden in de Europese defensiesector.

9 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen voor tweede maand op rij

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juni opnieuw licht gedaald, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). In mei namen de voedselprijzen ook al iets af vergeleken met het hoogste punt in drie jaar in april.

9 uur geleden